Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Protestele de la Kiev iau amploare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22425 replies to this topic

#1
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Zeci de mii de manifestanti pro-UE au luat cu asalt piata Maidan Nezalezhnosti din centrul capitalei ucrainene Kiev, in pofida interdictiei autoritatilor, relateaza AFP. Pe retelele sociale se vehiculeaza ca la proteste participa in acest moment intre 200.000 si 500.000 de oameni. Protestatarii au intrat in primaria orasului Kiev, in timp ce alte grupuri incearca sa sparga cordoanele de jandarmi din jurul administratiei prezidentiale. Trupe speciale sunt in strada si raspund protestatarilor cu gaze lacrimogene.

http://www.hotnews.r...ei-din-kiev.htm

#2
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,567
  • Înscris: 05.11.2009
is curios daca vor merge pana la capat si il vor calca pe comunistul ala in picioare si il vor acuza de tradare

#3
JackNo7

JackNo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 03.02.2013
Ucraina in forma actuala nu poate sa mearga catre UE.

Sunt ucrainenii capabili sa accepte ruperea tarii pentru integrarea in UE?

#4
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Cred ca pe uslamistii de la noi care viseaza Romania afara din UE facand felatii Rusiei ii cam ia cu fiori acum.

#5
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
Pai Ianucovici nu poate sa abdice ca sa nu fie apoi acuzat de tradare.

Nu poate nici abdica decat daca se face referendum cu 50% +.

Prosti ucrainezii aia, o adunatura de tantalai, vodca pe frig isi spune cuvantul si la aia de acolo. In loc sa-si faca o tara puternica pe modelul rus actual stau si o freaca la rece asteptand minuni. Ma mir ca nu vor UE aia din Mongolia

Dar ce ar castiga ucraina de la UE? O cotizare buna la UE sa profite Grecia si Germania si in rest nimic. Si alinierea preturilor la utilitati si combustibil. salariile mai rele ca in Romania insa

Edited by adelina16, 01 December 2013 - 17:22.


#6
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Si ceva imagini:

http://www.bbc.co.uk...europe-25173719

#7
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
oare copiii ăia manipulaţi... ştiu că ştersu'curului nu mai e o afacere în 2014?
da' măcar ştiu ce s-a cerut pentru ''integrare''?
că vor fi în curu'gol şi cu datorii... clar n-au de unde, dar în 15 ani aşa vor fi. Ca noi.

Edited by sarac.lipit, 01 December 2013 - 17:28.


#8
JackNo7

JackNo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 03.02.2013

 galeo, on 01 decembrie 2013 - 17:17, said:

Cred ca pe uslamistii de la noi care viseaza Romania afara din UE facand felatii Rusiei ii cam ia cu fiori acum.

Iti dai seama ca esti cap de lista pentru deportarea in Siberia in acest caz...Posted Image Posted Image Posted Image

#9
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

 adelina16, on 01 decembrie 2013 - 17:19, said:

Pai Ianucovici nu poate sa abdice ca sa nu fie apoi acuzat de tradare.

Nu poate nici abdica decat daca se face referendum cu 50% +.

Prosti ucrainezii aia, o adunatura de tantalai, vodca pe frig isi spune cuvantul si la aia de acolo. In loc sa-si faca o tara puternica pe modelul rus actual stau si o freaca la rece asteptand minuni. Ma mir ca nu vor UE aia din Mongolia

Dar ce ar castiga ucraina de la UE? O cotizare buna la UE sa profite Grecia si Germania si in rest nimic. Si alinierea preturilor la utilitati si combustibil. salariile mai rele ca in Romania insa

Poti sa emigrezi in Ucraina daca tot te-ai saturat de UE, sau pote Albania Cecenia ti se par mai atracative

#10
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013

 sarac.lipit, on 01 decembrie 2013 - 17:22, said:

oare copiii ăia manipulaţi... ştiu că ştersu'curului nu mai e o afacere în 2014?
ce sa stie aia?? ca si la noi feibuc si mes. Si ceva zicale Rusia e comunism cu 100 milioane de morti in 100 de ani iar UE e europa cu lapte si miere zaharisita. Pana la urma si in UE, intrii dar tre sa joci bine si sa fi smecher, altfel esti de porc

dar ce zice Victor Orban de astea??

 galeo, on 01 decembrie 2013 - 17:23, said:


Poti sa emigrezi in Ucraina daca tot te-ai saturat de UE, sau pote Albania Cecenia ti se par mai atracative
eu nu m-am saturat, dar voi va plangeti ca e preturi mari si benzina scumpa nu eu. Mergi tu in Yemen sa fie benzina la robinet

Eu daca plec din tara plec ori in Germania ori in SUA.

 JackNo7, on 01 decembrie 2013 - 17:23, said:


Iti dai seama ca esti cap de lista pentru deportarea in Siberia in acest caz...Posted Image Posted Image Posted Image
nu-i mai spune. Vrei sa cumpere asta o bucata de taiga si ce mai e pe acolo sa se faca bancher si bogatas?? Auzi dupaia ca Sidex are contract cu SC Galeo SRL cu sediul in Vladivostoc de la care cumpara minereu si gaz

#11
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

 adelina16, on 01 decembrie 2013 - 17:26, said:

eu nu m-am saturat, dar voi va plangeti ca e preturi mari si benzina scumpa nu eu. Mergi tu in Yemen sa fie benzina la robinet


Eu am destui bani sa-mi permit benzina aia mai scumpa, statul roman e problerma, dusmanul  care vrea sa te fure si sa te faca, sa te fure bagand taxe in plus si nedadu-ti ceva in schimb.

Edited by galeo, 01 December 2013 - 17:29.


#12
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
Parca si in Rusia erau proteste cu cacalai de pe feisbuc cand il alesese pe Putin. S-au potolit??

 galeo, on 01 decembrie 2013 - 17:29, said:

Eu am destui bani sa-mi permit benzina aia mai scumpa, statul roman e problerma, dusmanul  care vrea sa te fure si sa te faca, sa te fure bagand taxe in plus si nedadu-ti ceva in schimb.
cine te fura?? ia-ti antifurt. Inchide usile, geamurile. Ce naiba tot aveti impresia ca va fura?? Cine va fura?? taxe si impozite se dau in toate tarile. daca iti permiti muta-te unde e impozitul mai mic, in Turcia sau Bulgaria sau SUA

#13
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

 adelina16, on 01 decembrie 2013 - 17:30, said:

Parca si in Rusia erau proteste cu cacalai de pe feisbuc cand il alesese pe Putin. S-au potolit??

Lasa ca toti comunistii corupti din fruntea Ucrainei stiu ce e mai bine pentru Ucraina, ca doar sunt patrioti si isi iubesc tara Posted Image

#14
pax0xFF

pax0xFF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 21.10.2012

 vanitty, on 01 decembrie 2013 - 17:12, said:

is curios daca vor merge pana la capat si il vor calca pe comunistul ala in picioare si il vor acuza de tradare
Ar fi frumos.

#15
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012

Quote

Comisarul european pentru Extindre şi politică de vecinătate Stefan Fule a delarat joi, la Vilnus, că suma cerută de Ucraina în vederea ridicării economiei la standardele europene este exorbitantă, relatează Interfax-Ucraina.

Suma de "160 miliarde de euro, cerută de partea ucraineană în vederea modernizării economiei este neproporţională, exorbitantă. Dacă ar fi s-o împărţim în tranşe pentru următorii zece ani, ea ar constitui 10% din PIB-al Ucrainei”, a declarat Stefan Fule, joi, la Forumul de afaceri de la Vilnus. El a subliniat că cererile partenerilor ucraineni sunt fără precedent în istoria comunităţii europene şi vin în contradicţie cu experienţele statelor care au semnat deja acorduri de liber-schimb cu Uniunea Europeană (UE). Stefan Fule le-a recomandat oamenilor de afaceri ucraineni să se axeze mai mult pe profitul pe care l-ar putea aduce regimul de liber-schimb cu UE. “Îmi displace că oamenii de afaceri ucraineni vorbesc mereu de pierderi şi nu de investiţii sau modernizare”, a adăugat comisarul european, punctând că astfel se pune sub semnul întrebării bunăstarea poporului ucrainean. “Singurele pierderi pe care le pot intui sunt pierderile survenite pe fondul «inactivităţii»”, a mai spus Fule.

Protestatarii vor sa se ridice "la standarde europene" pe mai putini bani, sau cum ? Cat de putini ? Vreo 5 miliarde le-ar ajunge ?

http://europa.eu/rap...H-13-988_en.htm

Edited by Val888, 01 December 2013 - 18:21.


#16
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013

 galeo, on 01 decembrie 2013 - 17:32, said:


Lasa ca toti comunistii corupti din fruntea Ucrainei stiu ce e mai bine pentru Ucraina, ca doar sunt patrioti si isi iubesc tara Posted Image
evident adica integrarea UE si apoi plansetele "FMI-UE niste hoti"

#17
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012
Oa alta intrebare : tot povestesc niste ciucameti precum c-ar trebui sa multumim UE in genunchi intrucat ne-au primit "de mila" in UE. Da' acordu' de asociere UE - Ucraina n-ar fi tot "de mila" ? Sau e vorba de AFACERI ?

#18
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Trupele de politie care se ocupa de controlul multimii au atacat deliberat echipa Euronews, au ranit cameramanul si au distrus camera.

Banuiesc ca e din cauza ca nu-i intereseaza publicitatea.

Edited by izometric, 01 December 2013 - 18:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate