Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Windows Phone 8.1

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2912 replies to this topic

#2125
cosmin_ciuc

cosmin_ciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 27.01.2007

View PostItalktome, on 16 ianuarie 2015 - 09:40, said:

Am trecut si eu pe Windows mobile si as dori sa intreb daca la configurarea initiala a telefonului atunci când transferi agenda telefonica de pe un telefon vechi, poate fi ocolita memorarea acestei agende in serverele Outlook. Nu pot
sa am agenda telefonica doar in telefonul meu?

View Posttryky, on 16 ianuarie 2015 - 22:24, said:

Si pe mine ma intereseaza. Sau cum pot copia/muta contactele pe sim?

Bună seara. În primul rând vreau să fac o precizare. Sistemul de operare este Windows Phone nu Windows Mobile. Windows Mobile nu mai există de câțiva ani buni.
Referitor la importul contactelor de pe SIM nu aveți de ales. Contactele de pe SIM pot fi importate doar într-un cont Outlook.

#2126
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 07.10.2006
Se poate de pe SIM pe telefon* (memoria telefonului) sau ținute pe Outlook (Hotmail). Pe ăsta din urmă se pot muta bineînțeles și de pe Google (GMail) pt. cei ce vin de pe Android.
Adăugarea unui nr. direct pe SIM, sau mutarea lui pe SIM, nu se poate.

*Pe telefon în ideea că se face sync cu un cont de mail și nu necesită, evident, conexiune permanentă la internet. Deasemenea și cele prezente/rămase pe SIM rămân acolo.

Edited by 5had3, 16 January 2015 - 22:39.


#2127
tryky

tryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 16.04.2014
Nasol! Daca se strica tel. sau raman fara baterie si am neaparat nevoie de un nr. de tel. ce fac?  Pun sim-ul in alt tel dar nu am contactele.....deci?

#2128
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 07.10.2006
Dacă se strică telefonul sau rămâi fără baterie și pui SIM-ul în alt telefon fie acela le va citi direct de pe SIM (indiferent ce SO are) în caz că acestea se află acolo, sau le va lua de pe un cont de mail. Tot ajungi să ai nevoie de internet să faci un sync.
Acum, te întreb, ce te faci cu cei care țineau nr. exclusiv pe SIM și pierdeau/li se fura telefonul ? Numește-o educare cu forța dacă vrei dar e ceea ce e.

#2129
Catalinrgb

Catalinrgb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 02.06.2014

View PostCatalinrgb, on 28 decembrie 2014 - 12:32, said:

Știți cumva cum pot dezactiva lumina butoanelor capacitive, chiar și dacă dau în powersaving mode, înainte când aveam Windows 8 puteam sa le opresc, dar după update nu pot sa le opresc?
Chiar nu știe nimeni sau nu aveți problema asta? Eu am citit pe net și sunt multi cu aceasta problema.

View PostCatalinrgb, on 28 decembrie 2014 - 12:32, said:

Știți cumva cum pot dezactiva lumina butoanelor capacitive, chiar și dacă dau în powersaving mode, înainte când aveam Windows 8 puteam sa le opresc, dar după update nu pot sa le opresc?
Chiar nu știe nimeni sau nu aveți problema asta? Eu am citit pe net și sunt multi cu aceasta problema.

#2130
tryky

tryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 16.04.2014

View Post5had3, on 16 ianuarie 2015 - 23:13, said:

Dacă se strică telefonul sau rămâi fără baterie și pui SIM-ul în alt telefon fie acela le va citi direct de pe SIM (indiferent ce SO are) în caz că acestea se află acolo, sau le va lua de pe un cont de mail. Tot ajungi să ai nevoie de internet să faci un sync.
Acum, te întreb, ce te faci cu cei care țineau nr. exclusiv pe SIM și pierdeau/li se fura telefonul ? Numește-o educare cu forța dacă vrei dar e ceea ce e.
Ok, am inteles, ai dreptate cu ''educarea cu forta'' dar daca am neaparat nevoie de un nr. de tel si pun cartela in alt tel si nu am accces la internet ce fac? Nu era buna si posibilitatea de a copia contactele in sim?

Edited by tryky, 16 January 2015 - 23:32.


#2131
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 07.10.2006
Ah, când e vorba să fie disponibile cât mai multe opțiuni eu sunt pt. Să-și aleagă fiecare ce vrea, dacă are de unde alege.

#2132
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007
Doar pe samsung ativ s .....(si asta doar prin modificare registrii)...
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Contacts\Sim]
"EnableSIMAddressBookAndExport"=dword:00000001

#2133
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007
Windows 10...
[ http://i1.wp.com/www.nokiapoweruser.com/wp-content/uploads/2015/01/WP10.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
1) Seems, Windows Mobile 10 will have option of  both opaque and translucent Live Tiles ( Already leaked on Xbox One)
2) Settings will get segregated as to put similar ones together in form of small lists on the bigger settings page.

#2134
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Daca nu permite nici asta inregistrarea convorbirilor e degeaba :)

#2135
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014
Eu tot nu înțeleg care e faza cu înregistrarea convorbitorilor? Paranoia sau ce?

#2136
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Nu este paranoia,ar trebui sa fie o chestie banala. De multe ori porti o conversatie cu cineva si ca sa nu uiti chestiile importante care se discuta, este necesar inregistrarea conversatiei. Se pare ca Microsoft refuza cu vehementa sa introduca(deblocheze) in SO aceasta optine. Pana si nokia(inainte de a fi achizitionata de MS) avea acesta optine chiar si pe telefoane low, gen 6300.

#2137
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014

View Postseniordady, on 17 ianuarie 2015 - 13:50, said:

Nu este paranoia,ar trebui sa fie o chestie banala. De multe ori porti o conversatie cu cineva si ca sa nu uiti chestiile importante care se discuta, este necesar inregistrarea conversatiei. Se pare ca Microsoft refuza cu vehementa sa introduca(deblocheze) in SO aceasta optine. Pana si nokia(inainte de a fi achizitionata de MS) avea acesta optine chiar si pe telefoane low, gen 6300.
Cred că e ilegal să înregistrezi pe cel cu care vorbești până nu îi ceri acceptul. Aici cred că e complicația pentru care nu se aruncă să deblocheze funcția. Eu n-am de ce să memorez o conversație decât dacă vreau să bag pe ăla de la capătul firului în rahat sau să demonstrez ceva...dar să „îmi aduc aminte/să nu uit”: uite-așa o barbă avea. Care e prostul care reascultă o conversație de 30 de min ca să își reamintească 3 puncte principale pe care le poți salva cu reminder în calendar? Eh...vrăjeli paranoice, las-o dracu'.

#2138
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Eu vad asta cu inregistratul ca un missing feature pentru WP si atat , privind legalitatea nu sunt in masura eu sa ma pronunt :)

#2139
grobianu

grobianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 15.04.2009

View PostLeopardSurd, on 17 ianuarie 2015 - 14:30, said:

Cred că e ilegal să înregistrezi pe cel cu care vorbești până nu îi ceri acceptul. Aici cred că e complicația pentru care nu se aruncă să deblocheze funcția. Eu n-am de ce să memorez o conversație decât dacă vreau să bag pe ăla de la capătul firului în rahat sau să demonstrez ceva...dar să „îmi aduc aminte/să nu uit”: uite-așa o barbă avea. Care e prostul care reascultă o conversație de 30 de min ca să își reamintească 3 puncte principale pe care le poți salva cu reminder în calendar? Eh...vrăjeli paranoice, las-o dracu'.
sa te vad eu cand vii obosit de la serviciu, esti la volan si iti ordona brusc nevasta sa iei azimut piata si-ti turuie o lista cu jdemii de grame, kg, legume, animale moarte,etc! ... cum iti bagi reminderu', ai?Posted Image

#2140
aloman829

aloman829

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.12.2014
Exista vreo modalitate sa descarci aplicatiile pe bani gratuit pe windows phone? parca am citit odata undeva pe  un forum dar  nu mai stiu exact unde?

#2141
vasluianuliviu

vasluianuliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 20.09.2006

View Post5had3, on 16 ianuarie 2015 - 23:34, said:

Ah, când e vorba să fie disponibile cât mai multe opțiuni eu sunt pt. Să-și aleagă fiecare ce vrea, dacă are de unde alege.

Ma bate gândul sa iau un hdd extern corsair voyager air 1tb. Cu conex usb,  rj 45 si wireless. E vreo posibilitate sa pot conecta un Lumia la el ? Adica sa il folosesc pe post de dispozitiv stocare. Am si router wii fi in casa. Pt pc il pot baga pe rj 45 direct in router, dar Lumia cum il poate accesa cu al ei win mobil 8.1?

#2142
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,944
  • Înscris: 18.10.2007

View Postgrobianu, on 17 ianuarie 2015 - 19:08, said:

sa te vad eu cand vii obosit de la serviciu, esti la volan si iti ordona brusc nevasta sa iei azimut piata si-ti turuie o lista cu jdemii de grame, kg, legume, animale moarte,etc! ... cum iti bagi reminderu', ai?Posted Image

Nevasta nu are onenote?

P.S.  cred ca mama te iubeste deja, din experienta de acasa pe tata daca-l trimiti la piata singurel iese dezastru.

View Postaloman829, on 17 ianuarie 2015 - 20:16, said:

Exista vreo modalitate sa descarci aplicatiile pe bani gratuit pe windows phone? parca am citit odata undeva pe  un forum dar  nu mai stiu exact unde?


ai free trial, daca-ti place o cumperi daca nu incerci altceva.

Edited by bullterrorist, 18 January 2015 - 09:19.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate