Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Cafeneaua cu pisici

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
iuliab1989

iuliab1989

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.11.2013
Buna ziua, ma numesc Iulia si am dorit sa vorbesc despre acest subiect deoarece as vrea sa-mi deschid o cafenea cu pisici si m-ar interesa parerea dumneavoastra despre acest lucru. S-au mai deschis astfel de cafenele in Europa si au foarte mare succes. Pisicile sunt luate din adaposturi sau de pe strada, sunt vaccinate si li se ofera un camin si multa iubire. Intrebarea mea pentru dumneavoastra este: ati venii sa va relaxati, sa va jucati si sa beti o cafea intr o astfel de cafenea? As vrea sa specific ca pisicile sunt foarte bine ingrijite iar clientii trebuie sa respecte anumite reguli pentru a nu le deranja

Cu respect,

Va multumesc

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
Reguli cum ar fi?

#3
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
Stiu ca in Japonia au mare cautare astfel de cafenele.
Aici nu prea cred...
Nu merg in cafenele dar imi place ideea.

#4
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Sa nu le traga de coda, urechi, mustati.........

#5
iuliab1989

iuliab1989

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.11.2013
Nu au voie sa le trezeasca daca dorm, sa le deranjeze daca mananca, sa nu le hraneasca, sa nu le traga de coada etc

#6
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Eu am vazut la japonezi, nu in Europa.

#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007
Mie imi plac animalele foarte mult dar totusi asta cu 'clientii trebuie sa respecte anumite reguli pentru a nu le deranja' mi se pare exagerata.
Adica eu ma duc la o cafenea pana la urma unde trebuie sa ma simt eu bine, nu a am grija daca calc mata pe coada.

In plus trebuie sa ai grija cu faptul ca produsele alimentare si animalele, pe aceeasi masa, nu se impaca chiar bine. Nu stiu cat de tentata as fi sa comand ceva cand vad felina intinsa pe masa.

#8
iuliab1989

iuliab1989

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.11.2013
A inceput in Japonia dar acum s-a deschis si in Budapesta, Anglia, Franta, Austria si au foarte mare succes...Vreau sa ma adresez celor care nu au timp sa ingrijeasca un animal sau stau in chirie si nu pot sa tina si mai ales celor care vor sa se relaxeze pentru ca toti stim ca pisicile au un efect terapeutic...Daca s-ar deschide o astfel de cafenea la dumneavoastra in oras, ati merge?

Daca obtin aprobarile necesare e clar ca totul respecta normele de igiena, iar daca vi intr o astfel de cafenea inseamna ca iti plac pisicile implicit de uiti pe unde calci si iti face placere sa stai acolo.Normal ca daca nu le suporti nu te duci acolo

In plus trebuie respectate anumite reguli pentru ca e vorba de bunul simt, sa nu le stresezi. Eu am acasa 3 pisici si nu mi place sa le supar...e vorba sa se simta si ele bine si clientii...daca vi si le chinui asta inseamna ca nu iti plac.

#9
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Nu, n-am chef sa ma umplu de par de pisica cand merg la o cafea.

#10
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pot sa-mi aduc cainele?

#11
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Nu ai vazut pana acum caine batut de pisici?

#12
myke58

myke58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.03.2012
Prima regula ar fi sa nu-ti aduci ciinele cu tinePosted Image Lasind gluma la o parte,da,mi-as bea cafeaua stind la taclale cu 5-6 mite.Si acasa la mine ,cind beau cafeaua de dimineata,Costica,motanul meu,sta  pe picioarele mele si toarce rapus de lene.Eu zic sa-i dai drumul,Dar eu cred ca o sa tina treaba. musteriii fideli vor aparea pe parcurs.Si,la urma urmei,daca nu merge cu pisici,poti sa continui si fara ele.Dar cred ca o sa mearga.BaftaPosted Image

#13
bfv

bfv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 26.09.2013
Chiar daca le iubesc foarte mult. Nu as putea, chiar nu as putea.

#14
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Da chiar as manca si bea intr-un loc unde pute a pishat de pisica.. :) can't wait, primu' client sunt, pun si cortu'.

#15
iuliab1989

iuliab1989

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.11.2013
Locul unde isi fac pisicile nevoile nu este acolo unde stau clientii deci nu vei simtii nici un miros...probabil nu ai pisici deci nu stii cat de curate sunt ele si nu pot sa mi imaginez de ce ai spus asta cand e la mintea cocosului ca nimeni nu ti ar da aprobarea daca litiera ar fi sub masa unde tu iti bei cafeaua...cred ca a fost o rautate gratuita din partea ta dar oricum ma asteptam si la astfel de reactii ...

#16
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

 iuliab1989, on 22 noiembrie 2013 - 16:04, said:

...probabil nu ai pisici deci nu stii cat de curate sunt ele

N-am. Are o vecina prin dreptul usii careia trebuie sa trec de la lift la mine acasa. Are vreo 3-4 pisici. Pute de la usa. Unii chiar i-au scris pe peretele de langa "Zoo... WC de animale" :w00t:

#17
ginaro

ginaro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,395
  • Înscris: 08.07.2011

 Ann0nyym0us, on 22 noiembrie 2013 - 15:07, said:

Reguli cum ar fi?

Sa nu aiba purici! Posted Image
Sigur nu vor fi "pisici" bipede, cu parul lung si silicoane?Posted Image

Lasand gluma la o parte, e o idee, ai putea incerca, dar numai in Bucuresti, intr-un oras mai mic ............ nicio sansa.

#18
iuliab1989

iuliab1989

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.11.2013
Cred ca tine in primul rand de igiena ta ca om si cum iti place sa iti fie casa...eu am 3 pisici si nu miroase nici cum pt ca atunci cand isi fac nevoile le curat atunci. Deci nu poti sa generalizezi ca sa nu mai zic ca exista asternut pentru pisici ce absoarbe inclusiv mirosul dar oricum daca se curata nu exista astfel de probleme..e vorba de cum iti place tie sa stai in casa..

Eu vreau in Cluj....

pisicile sunt duse la veterinar, acolo sunt deparazitate intern si extern, sunt tunse si ingrijite

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate