Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Colet valoare Londra București

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 

Așa merge un abonament Gigabit de la R.D.S.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
6153 replies to this topic

#3349
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008

View Postdeathnite, on 06 mai 2019 - 20:23, said:

Cam slabut download-ul, nici nu se apropie de testul cu 995 Mbps pus de dincadan78, desi ziceai ca la tine asa e frecvent.
Lasa ca nici la digi nu mai merge 900+ constant la orice ore nici in retea,eu zic ca e destul e bun pentru o firma ca Vodafone. Sa nu dam cu pietre in mesager

#3350
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View Postdeathnite, on 06 mai 2019 - 20:23, said:


Cam slabut download-ul, nici nu se apropie de testul cu 995 Mbps pus de dincadan78, desi ziceai ca la tine asa e frecvent.

Slăbuț da... Mâine mai fac unele, sunt sigur că o sa iasa si mai prost

#3351
oliver44

oliver44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.04.2014
Posted Image

Attached Files


Edited by oliver44, 06 May 2019 - 23:02.


#3352
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,196
  • Înscris: 18.04.2008
Pe HDD SATA II
Pe HDD-ul ăsta am pagefile.sys + unele aplicații importante instalate ce nu îl lasă mai niciodată să „respire”

7200 rpm
8 MB buffer

LE:
Am uitat să atașez imaginea

Attached Files

  • Attached File  040.jpg   10.64K   49 downloads


#3353
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View Postmaiorukaki, on 06 mai 2019 - 21:35, said:

Slăbuț da... Mâine mai fac unele, sunt sigur că o sa iasa si mai prost
a sarit de 900 si la download si la upload
deocamdata cei de la vodafone mi-au primis solemn ca lucreaza la atingerea unor viteze simetreice gigabit (plus ca am pingul prea mare) Posted Image

https://www.speedtes...sult/8245665552

Attached Files



#3354
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Dar tu inainte l-ai citat pe dincadan78 care a pus un test cu 995 Mbps si ziceai ca la tine e frecvent asa.
Pana acum ai pus un test cu 850 Mbps si unul cu 903 Mbps, nici macar nu se apropie de acea valoare. Incerci sa arunci cu noroi si aici ca pe aria digi mobil, dar nu iti iese.

#3355
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008

View Postdeathnite, on 09 mai 2019 - 16:45, said:

Dar tu inainte l-ai citat pe dincadan78 care a pus un test cu 995 Mbps si ziceai ca la tine e frecvent asa.
Pana acum ai pus un test cu 850 Mbps si unul cu 903 Mbps, nici macar nu se apropie de acea valoare. Incerci sa arunci cu noroi si aici ca pe aria digi mobil, dar nu iti iese.
Sa ti mai zic ca testul ala de 955 nu e real ? Da tu continua ...

#3356
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Te bagi tot aiurea in seama, nu ai inteles idee, mai bine taci.
Indiferent de cat a prins dincadan78, ca e real sau nu, maiorukaki l-a citat zicand ca el are frecvent viteze de 995 Mbps, dupa care a dovedit chiar el ca nu e asa. Am vrut doar sa evidentiez ca a mintit.

Inca nu ai invatat sa nu citezi comentariul anterior?

#3357
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
https://www.speedtes...sult/8247748401

pana atunci ...

asta in conditiile in care niste terminale fac backup -  pe clouduri hostate in singapore (pana la urma sunt multumit, nu m-as muta la rds nici beat sau batut)
aaa. inca ceva (am monitorizare proactiva cu stick 4g nelimitat -  daca se intrerupe conexiunea fixa trece automat pe 4g si dupa ce isi revine fix se face trecerea automat pe fo);
oare cand o sa ofere si rds asa ceva? upload simetric gigabit si ce am scris mai sus (probabil niciodata...)

#3358
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Eu as vrea doar upload simetric, de restul nu am nevoie.Pe conexiunea rezidentiala.

Conexiunea business cu IP static o am simetrica, 100/100.

#3359
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmaiorukaki, on 10 mai 2019 - 11:01, said:

aaa. inca ceva (am monitorizare proactiva cu stick 4g nelimitat -  daca se intrerupe conexiunea fixa trece automat pe 4g si dupa ce isi revine fix se face trecerea automat pe fo);
oare cand o sa ofere si rds asa ceva? upload simetric gigabit si ce am scris mai sus (probabil niciodata...)
Cand vei plati. O sa fii uimit ca sunt clienti RDS care beneficiaza de asa ceva.

#3360
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Hai sa fim seriosi. Eu am vrut să fac abonament de asta la rds.  In buricul bucureștiului. Nu s.a putut. De ce? Probabil au aproape sigur că cei de  la rds cu care am vorbit au fost dezinteresați total. Asta e. Dăm banii altora care ai fost mai fle flexibili, mai pregătiți mai pe fază

Edited by maiorukaki, 10 May 2019 - 18:43.


#3361
ogo

ogo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,538
  • Înscris: 07.03.2006
- cati lei/1Gbps?
- viteze minime garantate up/down?
- esti  "pe" persoana juridica?
- un link cu oferta comerciala pt pf sau pj (daca exista) ?

Merci!

#3362
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Destul de mare sumă. Nu o pun aici. Fără supărare
Da. Garantate. 1 gbps simetric
Da, persoana juridică, astfel nu garantează nimeni vitezele alea
Nu, oferta e negociată

#3363
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Same shit si la RDS. Deci hai sa nu ne ascundem dupa deget. Sau crezi ca cacafone sau ce ai tu acolo a inventat backup-ul. Cand facea RDS asa ceva cretinofone nici nu stia ce e ala internet.

#3364
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

Citești pe diagonală. Nu are nici o legatura cu subiectul... Da ma rog fiecare după posibilități la fel pot să spun si de rds. Habar n aveau ce era aia telefonie mobilă când vodafone lansa aceste servicii. Nu in românia, evident

Cert e că am gigabit simetric de la vodafone, merge beton, n am ce sa le reproșez, rds nu a știut să mi ofere când am cerut ce voiam as ca acum dau banii altora.
Cam.asta e aventura mea cu rds
Plus ca la mine la baraca nu mi permit sa am sughituri erdeesistice

#3365
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu, nu citesc pe diagonala, tu incerci ceva dar nu iti iese, deh fiecare dupa posibilitati, totusi te iertam ca esti roman de al nostru. Mi se rupe de simetricul care il ofera smecherifone chiar nu ma impresioaneaza acest lucru. Singurul lucru pe care am dorit si doresc sa il lamuresc este ca backup pe o alta infrastructura nu este ceva trademark al magarilor alora unde dai tu banii. Am specificat clar, si la RDS exista posibilitatea aceasta. Ca nu apare intr-o oferta comerciala nu inseamna ca nu exista. Din contra exista cu mult inainte ca iubitii tai vomafone sa stie ce inseamna internet. Atat. Dar te las sa citesti in continuare pe diagonala si sa incerci sa impresionezi cu rahatul simetric.
Luni daca ma duc la RDS obtin 1 Gbps simetric la PF si cu backup pe 4G sau tot pe GPON si comutare automata de pe main pe backup si inapoi fara a ridica un deget pentru a configura eu ceva echipament. Ah primesc un Cisco 800 something managed de ei adica pentru orice chestie ii pot bate la cap pe ei. Sau un checkpoint sau un SRX de la Juniper. Cat e pretul, conteaza cum stiu sa negociez. Deci despre ce vorbim? Sa te citez? "Da ma rog fiecare după posibilități"

Edited by MembruAnonim, 11 May 2019 - 18:07.


#3366
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Credeam ca maiorukaki e hater Digi Mobil, dar acum acum face acelasi lucru si pe aria RDS.
La Digi Mobil sa zicem ca e discutabil, dar la internet fix, nu prea ai ce reprosa.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate