Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

Digi Online.

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
5372 replies to this topic

#2575
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,196
  • Înscris: 18.04.2008
Eu de la Telekom.

#2576
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Eu am net de la RCS dar am ecran negru.

#2577
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu merge in Chrome. In Edge si Firefox merge.

#2578
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,196
  • Înscris: 18.04.2008
Nu merge nici în FireFox. Am încercat pe Internet Explorer, Chrome și FireFox.

#2579
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mie imi merge. La fel si in Edge.

E limita de 4 dispozitive (sesiuni in cazul browserelor) pe un cont Digi Online. Cel care ti-a dat contul a stat sa le editeze/stearga, ca sa il folosesti si pe telefon, si in Chrome, Edge, Firefox?

Attached File  daw.png   650.75K   50 downloads

Edited by MembruAnonim, 02 May 2017 - 00:35.


#2580
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,196
  • Înscris: 18.04.2008
A șters tot ce era browser și a păstrat telefonul. Trebuie șters și telefonul?

#2581
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu, oricum iti dadea eroare la logare daca era depasita limita de 4. Dar in Edge si Firefox merge.

#2582
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,196
  • Înscris: 18.04.2008
Mi-am luat inclusiv Media Feature Pack pentru versiunile N ale „Geamurilor” și tot nu vrea.
Habar n-am care e problema.

#2583
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,987
  • Înscris: 24.04.2013
Din ce stiu plugin-ul necesar pentru Digi Online foloseste NPAPI. Cei cu Firefox de va merge la unii si nu merge la altii, vedeti ce versiuni aveti ca de la 52 in sus Firefox nu mai suporta NPAPI <http://winaero.com/b...pport-disabled/>.

LE: Se zice ca Firefox 52 ESR inca accepta NPAPI, dar va fi retras la sfarsitul anului, iar in versiunea ‘normala’ se poate activa un flag in about:config <https://fedoramagazi...plugins-fedora/>. (Articolul e pentru Linux, dar poate merge si in versiunea pentru Windows; cel putin Firefox ESR exista si pentru Windows).

Edited by sags, 02 May 2017 - 04:38.


#2584
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,196
  • Înscris: 18.04.2008
Eu am 53.0.
Nu merge mici pe Internet Explorer.

#2585
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014
@KyKyKyKy - Pentru a functiona serviciul DIgi Online este necesar sa se foloseasca o conexiune de internet fixa sau mobila RCS-RDS, conexiune mobila de internet Vodafone, Orange.

#2586
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,527
  • Înscris: 16.12.2006
Nu degeaba l-am intrebat daca are IP de RDS, asta in conditiile in care el are internet fix de la Telekom. ;)

#2587
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,196
  • Înscris: 18.04.2008

 DIGI_Helper, on 02 mai 2017 - 14:28, said:

@KyKyKyKy - Pentru a functiona serviciul DIgi Online este necesar sa se foloseasca o conexiune de internet fixa sau mobila RCS-RDS, conexiune mobila de internet Vodafone, Orange.

Și de pe Telekom Mobil cum a mers și încă merge? Prin Wi-Fi de pe telefon, ce crezi... merge cu IP Telekom.
Ca fapt divers, nici tipului căruia îi aparține contul nu-i merge și el are Fiberlink 500 sau nici el nu are IP de RDS?
Și atunci de ce nu restricționezi traficul total către Telekom indiferent de platformă?

Edited by KyKyKyKy, 02 May 2017 - 18:10.


#2588
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013

 catalinman, on 02 mai 2017 - 14:53, said:

Nu degeaba l-am intrebat daca are IP de RDS, asta in conditiile in care el are internet fix de la Telekom. ;)
Eu am net fix și de la Telekom prin fibră și îmi merge aplicația digi online pe dispozitivele cu android si pe browserul de pe pc dar la Digi Film îmi stă imaginea la calitatea cea mai slabă în rest toate posturile din aplicație sau pe site se duc la hq!deci merge și cu netul de la Telekom!

#2589
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,196
  • Înscris: 18.04.2008
Eu cred că ai au băgat mizeria sub preșul „e abonatul altei firme”.

#2590
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,527
  • Înscris: 16.12.2006
Crezi gresit.

De la bun inceput comunicarea oficiala a fost ca functioneaza doar cu IP de RDS (conexiune fixa sau mobila).

http://www.digi-online.ro/help/

Ca sa poti viziona programele live de pe platforma online, te vei conecta din reteaua fixa sau mobila Digi Net. Poti accesa aplicatia de pe dispozitive conectate la reteaua Digi Net, Digi Net Mobil sau Digi Wi-Fi.

Intre timp, pe conexiunile mobile Vodafone si Orange (neoficial si Telekom) se permite accesul la Digi Online.

Conexiune mobila inseamna sa folosesti date mobile de la Vodafone, Orange sau Telekom direct pe tableta/smartphone, eventual sa faci hotspot catre un laptop sau PC.

Ia fa tu hotspot sau foloseste un stick de net mobil de operatorii de telefonie mobila si o sa vezi ca iti merge.

Pe conexiune fixa in schimb o sa iti dea cu virgula.

#2591
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004

 KyKyKyKy, on 02 mai 2017 - 18:05, said:


Și de pe Telekom Mobil cum a mers și încă merge? Prin Wi-Fi de pe telefon, ce crezi... merge cu IP Telekom.
Ca fapt divers, nici tipului căruia îi aparține contul nu-i merge și el are Fiberlink 500 sau nici el nu are IP de RDS?
Și atunci de ce nu restricționezi traficul total către Telekom indiferent de platformă?
poate pe telefon are abonament si sta pe 4G-ul de la orange ...  prietenul a incercat sa faca sesizare ?
eu ma uitam din turcia prin intermediul unui vpn instalat pe telefon ce imi dadea ip de rds si a mers .

#2592
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013

 catalinman, on 02 mai 2017 - 20:47, said:

Crezi gresit.

De la bun inceput comunicarea oficiala a fost ca functioneaza doar cu IP de RDS (conexiune fixa sau mobila).

http://www.digi-online.ro/help/

Ca sa poti viziona programele live de pe platforma online, te vei conecta din reteaua fixa sau mobila Digi Net. Poti accesa aplicatia de pe dispozitive conectate la reteaua Digi Net, Digi Net Mobil sau Digi Wi-Fi.

Intre timp, pe conexiunile mobile Vodafone si Orange (neoficial si Telekom) se permite accesul la Digi Online.

Conexiune mobila inseamna sa folosesti date mobile de la Vodafone, Orange sau Telekom direct pe tableta/smartphone, eventual sa faci hotspot catre un laptop sau PC.

Ia fa tu hotspot sau foloseste un stick de net mobil de operatorii de telefonie mobila si o sa vezi ca iti merge.

Pe conexiune fixa in schimb o sa iti dea cu virgula.
Si la mine de cum îmi merge cu netul fix de la Telekom?

Edited by valy277, 02 May 2017 - 22:11.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate