Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 

Parchet stejar

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
zarl

zarl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.12.2013

 Dinora, on 24 septembrie 2013 - 23:01, said:

Buna ziua !
In vara aceasta am schimat parchetul ,am optat atat eu cat si sora mea pentru o dusumea(sau parchet) din lemn masiv de stejar de 20mm , in ideea ca e foarte trainica , se poate rascheta. Dupa o luna de zile , la mine cat si surorei mele sa format un damb, ca o ridicatura. El a fost montata cu adeziv , a avut in prealabil sapa si autonivelanta. In prima instanta am dat vina pe cel care la montat , dar sorei mele ia ramas o cutie din care a fost folosit doar cateva scanduri ; parte din dusumea care ea in aceea cutie sa curbat.
Doaresc daca se poate parerea unui prelucrator in lemn . Este adevarat ca ;daca nu este montat parchetul din lemn masin , in momentul deschiderii cutiilor , el se curbeaza? Ce fel de substante se folosec la prlucrarea acestului lemn din zilele de astazi , de este atat de prost?

   Multumesc!
Salut te-ai uitat si la http://www.decolandia.ro/ eu am luat de la ei si am fost multumit

#20
emilgheorghe

emilgheorghe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.02.2012
Buna ziua,m-am trezit si eu cam tarziu dar sper sa le fie de folos altora,la parchetul masiv si stratificat lipit pe sapa nu se recomanda sapa autonivelanta universala, se lipeste pe sapa normala, daca aceasta nu-i dreapta se toarna o sapa chimica(un strat de rasina epoxidica,al doilea strat de rasina cu nisip cuartos dupa care se toarna sapa chimica)iar adezivul trebuie sa fie bicomponent(A+B)deoarece adezivul monocomponent contine apa pe care parchetul o absoarbe si creeaza problems.pt.alte sfaturi http://parchetari.blogspot.ro

Edited by emilgheorghe, 26 March 2015 - 21:16.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate