Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#7867
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Incredibil cum au reușit sa personalizeze 5-ul :) tot alte feluri de rateuri apar

#7868
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008
Eu am probleme cu senzorul de lumina. Se intampla de foarte multe ori sa fie lumina puternica iar luminozitatea sa fie minima. Trebuie fie sa trec de pe auto pe manual si iar pe auto. Fie sa mut slideru ala intr-o parte. E destul de enervanta problema.

#7869
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Ceva nou :))

#7870
c_codrut

c_codrut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 30.07.2007
Inca o problema descoperita azi: la apel in asteptare activat, cand suna apelul 2 la care nu raspund, ecranul se aprinde si ramane asa. Senzorul mai poate inchide ecranul numai dupa ce apelantul 2 a inchis iar eu tot in timpul convorbirii 1 departez telefonul de ureche si il apropii iar. Normal ca in timpul asta cat ecranul este activ modific involuntar o gramada de setari.

#7871
cris_ct

cris_ct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 13.01.2011
Salutare!
O rugaminte catre voi, in special celor care au avut KK, CSC de Cehia (ETL): santeti mai multumiti cu Loli decat KK?
Va intreb acest lucru deoarece vad pe aici ceva nemultumiri vis a vis de acest update la unii dintre voi.
Mentionez: nu ma intereseaza root, CM, Odin, etc, il fososesc stock, convorbiri, aplicatii specifice note, internet, mail-uri, bluetooth, foto/video.
Mi-a aparut saptamana trecuta update ota, dar nu l-am instalat, am zis ca inainte de instalare sa va cer un sfat, celor care cotrobaiti prin telefon si android.
Cateva idei, mai succint prezentate, minusuri vs plusuri.
Atasez cateva detalii din PhoneInfo.
Multumiri anticipate!

Attached Files


Edited by cris_ct, 21 July 2015 - 17:29.


#7872
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Eu am avut ETL KitKat si Lollipop. KitKat a mers excelent. Lollipop era deasemenea OK, fara probleme, doar un lag enervant in galerie, la oprirea aplicatiilor din Task Manager sau deschiderea telefonului cu butonul Home (dar nu mereu apare problema).
In rest n-am avut probleme cu Lollipop-ul ala. Acum am schimbat ETL-ul cu alt Lollipop pentru Tarile Nordice, (NEE). Pare sa fie mai OK asta la punctele mentionate mai sus.

E alegerea ta, poti testa, nu stiu cum exact, dar cred ca poti sa reinstalezi KitKat daca vrei, ulterior. KitKat-ul ETL insa nu mi-a facut probleme deloc, si nu resetasem telefonul deloc in 1 an si 2-3 luni, adica de cand l-am luat.

#7873
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postcris_ct, on 21 iulie 2015 - 17:28, said:

Salutare!
O rugaminte catre voi, in special celor care au avut KK, CSC de Cehia (ETL): santeti mai multumiti cu Loli decat KK?
Va intreb acest lucru deoarece vad pe aici ceva nemultumiri vis a vis de acest update la unii dintre voi.
Mentionez: nu ma intereseaza root, CM, Odin, etc, il fososesc stock, convorbiri, aplicatii specifice note, internet, mail-uri, bluetooth, foto/video.
Mi-a aparut saptamana trecuta update ota, dar nu l-am instalat, am zis ca inainte de instalare sa va cer un sfat, celor care cotrobaiti prin telefon si android.
Cateva idei, mai succint prezentate, minusuri vs plusuri.
Atasez cateva detalii din PhoneInfo.
Multumiri anticipate!


e vorba de gust.... nu toti avem aceleasi gusturi. Eu nu m as mai  intoarce la kkt, chiar cu lipsurile lolipopului,  bine  ca eu nu le am pentru ca nu suport  stock-ul :) Doar tu  vei stii  care ti se potriveste, kkt-ul ponosit si  vechi la interface, sau lolipopul ceva nou, mai tineresc dar si cu problemele de inceput.  Zic sa alegi progresul.....:)

#7874
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Ce parere aveti? Va mai primi Note 3 vreun update oficial? Android M...

#7875
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014
Da, va primi și va fi ultimul pt note 3 probabil

#7876
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Zilele trecute m-am uitat și nu apărea ca pregătesc nici măcar vreun 5.ceva ... oricum și dacă nu primește și rămâne cu ăsta e ok. Note 2 a promit lollipop ori s-au sucit?

#7877
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Daca o sa primeasca M, ar fi minunat. Daca il va primi si va functiona bine, va fi incredibil.

Am observat ca mai mereu, incepand de la al doilea update primit pe un telefon, deja producatorul nu mai acorda atentie mare la rezolvat buguri si alte lucruri.
Si Note 3-ul a venit cu 4.3, mergea bine, a primit 4.4.2 (primul update), a functionat excelent. Pana a primit Lollipop deja au lansat Note 4, se pregatesc de Note 5, de ce s-ar mai obosi sa lucreze mult la update-ul pentru Note 3... Cam asa se intampla, din pacate.

#7878
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Doi ani e ok, pentru toate părțile implicate :)

#7879
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postab06deg, on 22 iulie 2015 - 20:46, said:

Zilele trecute m-am uitat și nu apărea ca pregătesc nici măcar vreun 5.ceva ... oricum și dacă nu primește și rămâne cu ăsta e ok. Note 2 a promit lollipop ori s-au sucit?


vezi avantajul custom? vom avea si M si Y sau Z sau acadea, guma turbo  sau oricum le or mai numi:))  Ce atata stres?  :)  Ca oricum dupa 2 ,maxim 3 ani o sa schimbi note-le....

#7880
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Se mai chinuie supărarea cu custom la un telefon de 4 ani :)  sau mă rog, mai sunt :) eu nu mai am răbdare, am îmbătrânit :) poate la iarna când mă plictisesc și o sa stau cu 5 - ul în dreapta și 3-ul în stanga :))

#7881
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006
pentru interesati am gasit kernelul suprem:) http://www.precog.me...-l09a04-for-lp/
pentru  note-le meu este best of the best, lasati setarile default, dar se poate personaliza si mai mult daca se stie...  recomand Posted Image

Edited by plete, 23 July 2015 - 15:53.


#7882
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Ce face bun?  Merita sa sap pe net? :) cât de departe stai de centrul tarii?:)))

#7883
razvantudurache

razvantudurache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 23.06.2014

View Postplete, on 23 iulie 2015 - 15:52, said:

pentru interesati am gasit kernelul suprem:) http://www.precog.me...-l09a04-for-lp/
pentru  note-le meu este best of the best, lasati setarile default, dar se poate personaliza si mai mult daca se stie...  recomand Posted Image
Salut,stiu ca ai zis ca ai facut tu propiul rom modificat de tine.Nu poti te rog sa ii dai  share sa il incerc si eu.

#7884
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postab06deg, on 23 iulie 2015 - 16:18, said:

Ce face bun?  Merita sa sap pe net? Posted Image cât de departe stai de centrul tarii?Posted Image))
nu sapa pe net, gasesti tot ce face in linkul pus de mine. sant 4 pagini de citit. azi stau departe, maine vin spre brasov, sinaia...:)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate