Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#3745
Filoteu

Filoteu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 06.02.2007
Xposed pentru Android, cei care au root si vor ceva mai mult de la samsung note 3 pot citi acest articol:
  http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/tutoriale/deja-devenit-ultra-familiar--cadrul-xposed-pentru-android-aduce-inclusiv-bunatai-de-la-versiunea-l-a-sistemului-de-operare-va-oferim-un-ghid-detaliat-de-instalare-i-alte-aspecte-de-tiut-video_22349.html

#3746
nmario

nmario

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 20.05.2005
Salut,

Tocmai am cumparat un note 3, nou, cu garantie.Din ce am inteles a aparut o noua versiune de android, 4.4.As vrea sa fac si eu update la aceasta versiune, dar fara sa pierd garantia telefonului.
  Acum am versiunea 4.4.2.Asta e 4.4? sau trebuie sa fie..4.4.4? chiar nu inteleg.
  Sunt utilizator de ios de multi ani si nu prea am avut treaba cu android-ul, deci nu ma pricep deloc.Asa ca sa-mi fie cu iertare daca nu inteleg sau nu stiu diverse si as aprecia un sfat din partea voastra, eventual si cum pot face sigur (si fara sa pierd garantia) upgrade-ul.

Multumesc.

#3747
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,907
  • Înscris: 14.11.2004
Update-ul oficial este furnizat de Samsung si ei sunt renumiti pentru lentoarea cu care il fac. Android-ul cel mai nou si mai curat ai pe device-urile din seria Nexus, Google Play Edition si Motorola (anumite modele).

Eu am Note3 si la 4.4.2 este, fata de tableta Nexus care a primit 4.4.4 inca din ziua in care a fost anuntata aceasta noua versiune.
Probabil prin iulie vom avea un 4.4.3 sau 4.4.4, iar Android L mai mult ca sigur la anul ce vine, de exemplu Note2 a primit KitKat de abia acum, desi acel OS este de o bucata buna de timp pe piata si la fel si acel model de phablet.

Te invit sa citesti topicul dedicat acestui model, sa vezi tot ce poti optimiza si seta la el, pentru a-l face cu adevarat al tau si sa scoti maximum din bateria aceea.

#3748
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010
@cris_ct
Asa este,dar nu am mai crezut ca ii mai dau de cap..si totusi!!merge ca nou.Daca nu ar fi limbricii astia,dar nu mai pun nimic neoficial pe el ca nu se merita.
Pastreaza berea pt la anul.

#3749
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008

 alexandru_viorel, on 20 iulie 2014 - 17:47, said:

Ce icon pack folosesti?

Belle UI.

 Stefan_CM, on 21 iulie 2014 - 07:19, said:

Cum ai modificat iconitele sa fie rotunjite asa?
Eu n-am modificat absolut nimic la interfata, este asa cum a venit, pana si wallpaperul, si gadgetul de vreme, tot. Imi place cum arata TouchWiz-ul asta. Posted Image

Asa sunt iconitele :D

#3750
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014
Cum pot sa fac dosare in interiorul app drawerului in lansatorul nova?

 klausknew, on 22 iulie 2014 - 08:16, said:

Cum pot sa fac dosare in interiorul app drawerului in lansatorul nova?
Attached File  uploadfromtaptalk1406010544737.jpg   52.12K   45 downloadsaici?

Dap ma cam enerveaza nova launcherul+tot aspectul de stock android

#3751
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010

 klausknew, on 22 iulie 2014 - 08:41, said:

Cum pot sa fac dosare in interiorul app drawerului in lansatorul nova?


Screenshot_2014-07-22-09-28-40.pngaici?

Dap ma cam enerveaza nova launcherul+tot aspectul de stock android
Numai cu nova prime poti face...am gasit o tema faina..Blue Theme in play

#3752
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010
No,nu-i cu duhuri Iuda asta de boltar??
O zi si 6 ore pe incarcare si l-am folosit ca de obicei..hmm

Attached Files


Edited by lelu68vio, 22 July 2014 - 16:06.


#3753
razvantudurache

razvantudurache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 23.06.2014
Eu nu inteleg cum ai scos 7h pe ecran,eu mai mult de 4-5h nu am reusit dar stau toata ziua 3g

#3754
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010

 razvantudurache, on 22 iulie 2014 - 17:56, said:

Eu nu inteleg cum ai scos 7h pe ecran,eu mai mult de 4-5h nu am reusit dar stau toata ziua 3g
Nu stiu ca nici eu nu scoteam mai mult de 4-5 ore de obicei si l-am folosit normal ca in fiecare zi..cum am zis;;are duhuri.Cu jb mai scoteam asa dar cu kk niciodata 7 ore..poate maine o fi 3-4 ore,dar ai vazut ca numai o zi si 6 ore a fost pe baterie,deci l-am folosit.

#3755
CorneliuB

CorneliuB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 31.08.2004
Ceva sugestii la problema semnalata anterior?

#3756
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010

 CorneliuB, on 22 iulie 2014 - 18:26, said:

Ceva sugestii la problema semnalata anterior?
pana la urma ai instalat recovery sau numai ai incercat??eu nu stiu ce sa-ti zic!!pune si tu softul de uk nf4_btu cu odin.. sau rescrie-l daca deja il ai..vad ca locuim in acelasi oras

#3757
CorneliuB

CorneliuB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 31.08.2004
Nu am reusit sa instalez recovery....Am  incercat sa-i dau o resetare,dar incearca sa intre in recovery si nu trece mai departe.Am incercat sa instalez recovery , de mai  multe ori ,dar nu am reusit.Tel.e rootat cu towelroot.Daca ii pun nf4 oare ii rezolva si problema cu recovery??

Edited by CorneliuB, 22 July 2014 - 19:12.


#3758
razvantudurache

razvantudurache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 23.06.2014

 lelu68vio, on 22 iulie 2014 - 18:09, said:

Nu stiu ca nici eu nu scoteam mai mult de 4-5 ore de obicei si l-am folosit normal ca in fiecare zi..cum am zis;;are duhuri.Cu jb mai scoteam asa dar cu kk niciodata 7 ore..poate maine o fi 3-4 ore,dar ai vazut ca numai o zi si 6 ore a fost pe baterie,deci l-am folosit.
Eu l-am scos aseara pe la 12 de la incarcat si acum la 20 mai am 17%baterie si ecran 4h.E putin tare si m-a oftic:o

#3759
lelu68vio

lelu68vio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 15.01.2010

 CorneliuB, on 22 iulie 2014 - 19:11, said:

Nu am reusit sa instalez recovery....Am  incercat sa-i dau o resetare,dar incearca sa intre in recovery si nu trece mai departe.Am incercat sa instalez recovery , de mai  multe ori ,dar nu am reusit.Tel.e rootat cu towelroot.Daca ii pun nf4 oare ii rezolva si problema cu recovery??
Da se sterge si recovery si root-ul dar pe urma poti pune alt recovery si root daca nu ai garantie,sau nu-ti pasa de ea...hmm tind sa cred ca problemele ce le-am avut eu cu imei-ul pe note,au fost de la towelroot,si nu numai eu

#3760
adilau_n

adilau_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 30.12.2009
Mă omoară tapatalk-ul ăsta cat de greu merge.Asa face si la voi?
O soluție?

#3761
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014

 adilau_n, on 22 iulie 2014 - 20:21, said:

Mă omoară tapatalk-ul ăsta cat de greu merge.Asa face si la voi?
O soluție?
Da e defect nu stiu ce are


#3762
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
Asa e cu tapatalk asta. Cica o sa apară un update si va rezolva problemele curind.
Lelu si eu am avut root cu towelroot si nu am avut baiurile tale.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate