Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#1999
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014

View PostFiloteu, on 24 aprilie 2014 - 18:03, said:


Eu am 2 simuri de voce si un sim digi mobil pentru internet. Sim-ul de la digi cu internet il tin pentru moment in note 2, dar as mai avea nevoie de un telefon secundar dual-sim, cu android. Cu note 2 ( sau 3) si un htc one dual sim ca telefon secundar deja as fi un mic director. Si eu am visul asta, dar dimineata cand ma trezesc si vad cati bani am in buzunar, raman la ideea de a cumpara un dual sim pana in 800 ron. (samsung i9060 pentru moment e pe lista)
Daca vrei poti sa-ti cumperi note 3 sm-n9002 dual sim

#2000
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
Din ce stiu la astea e baiul cu garanția care cica nu acopera europa

#2001
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014

View Postflotouran95, on 24 aprilie 2014 - 20:07, said:

Din ce stiu la astea e baiul cu garanția care cica nu acopera europa
Da,ăsta e un risc pe care nu multi il acceptă.telefonul este disponibil la magazinele online tip gică gsm.

#2002
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
Da stiam asta am vazut. Acuma sunt in tratative poate primesc si gear 2 de ziua mea. Sa vad dacă nu cred ca ma multumesc si cu gear 1. Colegii care il aveti ceva pareri?

#2003
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008

View Postflotouran95, on 24 aprilie 2014 - 22:02, said:

Acuma sunt in tratative poate primesc si gear 2 de ziua mea. Sa vad dacă nu cred ca ma multumesc si cu gear 1. Colegii care il aveti ceva pareri?
Daca tot suntem la subiectul smartwatches, cum influenteaza un ceas dinasta viata bateriei telefonului in decursul unei zile normale. Si aici vorbesc de note 3.

Edited by Mur_, 25 April 2014 - 00:57.


#2004
m_moore

m_moore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 02.11.2012
Am o rugamaminte adresata userului flotouran95, dar nu numai: te rog sa-mi dai si mie datele de contact ale Orange helper-ului care te-a contactat aici. Eu sunt multumit cum imi merge Note 3 pe 4G, scot cu speed test constant 70 MB (maxim am scos 122 MB) dar asta cand am semnal. Cu o singura liniuta de semnal GSM evident ca si viteza pe 4G scade...Si aici intervine nemultumirea mea fata de Orange. Stau in cartierul Berceni din Capitala, unde Orange pretinde ca are acoperire 4G full si eu trebuie sa ma multumesc cu maxim 1 liniuta de semnal. Adica acasa nu ma pot bucura prea mult de 4G si nici de GSM de calitate, desi platesc 23 euro / luna. Am crezut ca vechiul meu Galaxy S2 era cauza, le-am facut o gramada de sesizari, dar degeaba. Cica viteza oferita de ei este un serviciu "best efort" , adica ei incearca sa furnizeze cat pot dar nu au nicio obligatie. Cand este sa le platesti, evident nu sunt de acord cu un "best pay", adica sa incerci sa le platesti cat poti, dar daca nu reusesti, asta e...Note 3 este mult peste S2 la capitolul semnal, incearca saracul din rasputeri sa compenseze cat poate, dar nu poate face minuni. Prin urmare poate ma contacteaza si pe mine distinsul Orange Helper (care se pare ca este activ pe acest forum) si-mi rezolva problema. Va rog si pe ceilalti de pe site care folositi serviciul Orange sa spuneti ce parere aveti. Auzi tu, intr-un cartier din Capitala sa te auzi cu lumea la telefon sau sa ai trafic de net ca si cum ai fi in mijlocul campului...

#2005
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
Prețul ala chiar este de best effort. Ai idee cât costă o bandă garantată?

#2006
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
Nu am numarul cred ca ma sunat de pe numar de orange din centrala lor. Oricum inca nu ma contactat nimeni de la orange dupa discutia cu el. Poate iti vede postarea si te contacteaza el.

Edited by flotouran95, 25 April 2014 - 09:27.


#2007
Raresh20

Raresh20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.08.2007
@moore: Trimite-i PM cu problema ta. O sa iti raspunda

#2008
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013

View Postklaw_godly, on 24 aprilie 2014 - 22:49, said:

Daca tot suntem la subiectul smartwatches, cum influenteaza un ceas dinasta viata bateriei telefonului in decursul unei zile normale. Si aici vorbesc de note 3.
Depinde de modul de utilizare. Bluetooth 4.0 consuma putin, nu-i problema.
Dar in functie de cat le freci, poate ajungi sa le incarci zilnic pe ambele, ca sa fii sigur ca a doua zi nu te lasa bateria. Posted Image

#2009
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
Am descărcat 3 filme pe telefon si folosesc mx player pro.  Problema e ca nu se aude si imi cere un codec personalizat. Filme sunt in format blue ray. Cu vlc merge bine dar mie imi place cum se vede subtitrarea pe mx player. Știți cumva ce codec trebuie instalat?

#2010
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008
Da. Trimite-mi un pm si te ajut eu.
Edit: Ti-am trimis pm.
Edit2: Am uitat sa iti spun. Dupa ce selectezi codecul intri pe un film si sus in dreapta ai un buton de select decoder care standard e pe H/W. Apesi acolo si alegi S/W.

Problemele cu sunetul apar datorita copyright-ului pe formatul DTS 5.1.

Edited by klaw_godly, 25 April 2014 - 14:42.


#2011
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Incearca bsplayer :)
Merge lux.

Edited by maxander, 25 April 2014 - 14:32.


#2012
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postm_moore, on 25 aprilie 2014 - 01:51, said:

Am o rugamaminte adresata userului flotouran95, dar nu numai: te rog sa-mi dai si mie datele de contact ale Orange helper-ului care te-a contactat aici. Eu sunt multumit cum imi merge Note 3 pe 4G, scot cu speed test constant 70 MB (maxim am scos 122 MB) dar asta cand am semnal. Cu o singura liniuta de semnal GSM evident ca si viteza pe 4G scade...Si aici intervine nemultumirea mea fata de Orange. Stau in cartierul Berceni din Capitala, unde Orange pretinde ca are acoperire 4G full si eu trebuie sa ma multumesc cu maxim 1 liniuta de semnal. Adica acasa nu ma pot bucura prea mult de 4G si nici de GSM de calitate, desi platesc 23 euro / luna. Am crezut ca vechiul meu Galaxy S2 era cauza, le-am facut o gramada de sesizari, dar degeaba. Cica viteza oferita de ei este un serviciu "best efort" , adica ei incearca sa furnizeze cat pot dar nu au nicio obligatie. Cand este sa le platesti, evident nu sunt de acord cu un "best pay", adica sa incerci sa le platesti cat poti, dar daca nu reusesti, asta e...Note 3 este mult peste S2 la capitolul semnal, incearca saracul din rasputeri sa compenseze cat poate, dar nu poate face minuni. Prin urmare poate ma contacteaza si pe mine distinsul Orange Helper (care se pare ca este activ pe acest forum) si-mi rezolva problema. Va rog si pe ceilalti de pe site care folositi serviciul Orange sa spuneti ce parere aveti. Auzi tu, intr-un cartier din Capitala sa te auzi cu lumea la telefon sau sa ai trafic de net ca si cum ai fi in mijlocul campului...

Salut,

Te vom contacta prin mesaj privat pentru verificarea situatiei.

O zi buna,
Orange Helper

#2013
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
Salut! cei care folositi AccuWeather, vi se actualizeaza locatia? De azi dimineata nu mai merge...

#2014
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Da... merge ok..
Problema mea e ca IGO chiar daca gaseste sateliti imediat nu ma localizeaza.

#2015
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
Multumesc klaw_glody pentru codec si orange helper pentru rezolvarea problemei cu orange.
Maxander ce igo folosești?  Eu am si cu conexiune glonass Attached File  uploadfromtaptalk1398438723752.jpg   126.05K   33 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1398438737692.jpg   190.88K   33 downloads

#2016
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
Igo 9.6.29...
Mie nu-mi apare glonass
Si scrie cautarr semnal GPS da nu ma localizeaza...
Si din pozele alea nici pe tine nu te-a localizat.

Edited by maxander, 25 April 2014 - 17:17.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate