Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Turcia 2013 low low cost

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
rodica2007

rodica2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 20.11.2012
Buna ziua,

Nu am fost niciodata intr-un concediu din cauza banilor, nu cunosc absolut nimic, ma uit pe site-uri ore in sir sinu reusesc sa pun ideile si totul cap la cap. Anul asta am zis ca bani nu voi avea suficienti niciodata. Vreau sa mergem in Turcia 3 persoane, o singura camera sau apartament cu 1 camera si living. Suma - 500-600 euro/persoana asta sunt banii care am vrea sa ii cheltuim per total.
M-ar interesa luna septembrie, locatie/oras unde sa fie aeroport. sa fie langa mare - am nevoie de cazare. Nu vreau sa merg la agentie, rezervarea vreau sa fac online, bilete avion/autocar - vedem online.

Am vre-o sansa sau sa imi iau la revedre de la Turcia?

Multumesc.

#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Vezi ca sunt si autocare si poate iesi mai ieftin
Deepinde unde in turcia vrei sa ajungi

#3
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 19.07.2010
corect. oricum, cu 600/pers va descurcati.


incearca  Hotel Ephesia (a fost un prieten si a fost incantat). eu am stat mai departe de plaja, de aceea nu ti-l recomand..
foto din fata hotelului Ephesia(Kusadasi).

Attached Files


Edited by superior, 21 July 2013 - 22:02.


#4
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 22.07.2008
Nu este o suma rea pentru extrasezon (septembrie) daca nu vreti neaparat cu avionul. In functie de ce hotel alegi, eu zic ca puteti sta si 10 zile cu banii astia, la all inclusive.

#5
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Si nici nu-ti trebuie allinclusive! iti iei bilete la autocar, cam 130 de E de persoana, iti faci rezervare la un apartament intr-o vila, gasesti destule, platesti cam 50=60E pe noapte, mananci la terase sau iti faci micul dejun in camera si stai 2 saptamani cu 1000E.
Uite aici de ex:
http://www.booking.c...lability_target

#6
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 22.07.2008
Depinde si de profilul vostru.  Daca sunteti 2 adulti si un copil, cu 100 EUR/noapte pt toti 3 gasiti in Kusadasi sau Didim hoteluri bune, cu all inclusive, cu plaja privata si distractii pt cel mic. Cazarea cu self-catering iti da mai multa libertate de miscare, placerea de a-ti alege terasa si meniul zilnic, dar per total, daca nu iti gatesti singur in camera 1 masa-2 (si eu detest sa gatesc, mai ales in concediu), vacanta devine mai costisitoare si de aici stresul cu banii. La All stii ca ai platit, poti sa nu mai cheltuiesti nici o lira daca nu mai ai chef (excursii, suveniruri etc).

#7
rodica2007

rodica2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 20.11.2012

View PostDeborah77, on 22 iulie 2013 - 15:06, said:

Depinde si de profilul vostru.  Daca sunteti 2 adulti si un copil, cu 100 EUR/noapte pt toti 3 gasiti in Kusadasi sau Didim hoteluri bune, cu all inclusive, cu plaja privata si distractii pt cel mic. Cazarea cu self-catering iti da mai multa libertate de miscare, placerea de a-ti alege terasa si meniul zilnic, dar per total, daca nu iti gatesti singur in camera 1 masa-2 (si eu detest sa gatesc, mai ales in concediu), vacanta devine mai costisitoare si de aici stresul cu banii. La All stii ca ai platit, poti sa nu mai cheltuiesti nici o lira daca nu mai ai chef (excursii, suveniruri etc).

suntem 3 prietene,nu ne intereseaza loc de joaca, vrem ceva apartament cu minibucatarie si nu neaparat pentru gatot cat macar de mic dejun, nu vrem all inclusiv, cel putin nu anul asta, poate la anul cand ma organizez din vreme. poate mergem cu autocar si ne intoarcem cu avion, ma intereseaza doar cazarea, de acolo vreau sa incep :)
Multumesc pentru sfat.

View Postvalentinag, on 22 iulie 2013 - 13:18, said:

Si nici nu-ti trebuie allinclusive! iti iei bilete la autocar, cam 130 de E de persoana, iti faci rezervare la un apartament intr-o vila, gasesti destule, platesti cam 50=60E pe noapte, mananci la terase sau iti faci micul dejun in camera si stai 2 saptamani cu 1000E.
Uite aici de ex:
http://www.booking.c...lability_target

cum se ajunge la Kusadasi cu autocar sau avion? sau cu amandoua, pe net nu am gasit la Kusadasi aeroport. as vrea sa ma intorc cu avion.
Mersi.

#8
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Kusadasi nu are aeroport din cate stiu eu, aterizezi la Izmir si de acolo iei un autobuz local, ceva pana in Kusadasi! Daca vrei avion, uita-te pe fly pegasus.

#9
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
adica 600 EURO de fes pt avion+cazare+transferuri+mincare+distractii?

vreo se scrie fara cratima si mai tine cont ca cel mai ieftin bilet de avion dus-intors bucuresti-izmir-bucuresti costa in clipa asta 155 euro de fes.

deci 600 euro - 155 euro = 445 euro

Edited by rottweiler2007, 23 July 2013 - 15:16.


#10
rodica2007

rodica2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 20.11.2012

View Postrottweiler2007, on 23 iulie 2013 - 15:06, said:

adica 600 EURO de fes pt avion+cazare+transferuri+mincare+distractii?

vreo se scrie fara cratima si mai tine cont ca cel mai ieftin bilet de avion dus-intors bucuresti-izmir-bucuresti costa in clipa asta 155 euro de fes.

deci 600 euro - 155 euro = 445 euro

Multumesc frumos! sunt oferte la 500 euro all inclusive de persoana cu bilet inclus cu tot, plecare din Timisoara, avand in vedere ca eucaut in septembrie m-as incadra super in aceasta suma. totusi cred ca pana la urma o sa apelez la o oferta online.


o seara faina tuturor!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate