Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨
 

Router Wireless 3G portabil

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#199
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,904
  • Înscris: 03.02.2005
@altair_xms, sincer, daca tii neaparat sa alegi una dintre cele doua, eu ti-as recomanda un TP-LINK TL-MR3020. Acum nu stiu ce anume ai vrea tu sa faci in plus cu el, in deplasari fata de un TP-Link M5250. Eu am renuntat sa mai imi iau in concediu/deplasari TL-MR3020 + ZTE MF667 si imi iau cu mine un TP-Link M5360 (mai multe detalii aici).

In cazul in care ai sa te plictisesti de TL-MR3020 pentru deplasari ai sa-l poti transforma in altele foarte usor :) Exista tot felul de aplicabilitati pentru care a fost "convertit": mr3020 hack
Eu spre exemplu mi l-am transformat pentru o perioada in Internet Radio Player, cam ca aici: HOMEMADE WiFi INTERNET RADIO (aici e ceea ce am facut eu)

Edited by Ciubex, 16 March 2015 - 23:54.


#200
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,378
  • Înscris: 08.12.2008
@altair_xms  @ciubex  eu detin mr3020 / mr3040 / M5360 / M5350. ultimul este cel preferat si folosit intens. restul cam aduna praf / sunt folosite foarte rar.

#201
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 29.10.2007
da arata f. bine jucariile de mai sus insa musai imi trebuie un conector classic pt retea cablata

am luat asus-ul => nu merge cu Huawei e3131 (de la RDS, max 21.6mbps) dar merge cu Huawei k3765 (de la Vodafone NL, 7.2mbps)

cred ca e putin ramas in urma acest la compatibilitate (nici 3765 nu era in lista dar pe AUTO a mers snur) ... pana la sfarsitul saptamanii ma decid daca-l voi pastra

Edited by altair_xms, 17 March 2015 - 22:41.


#202
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,904
  • Înscris: 03.02.2005
Din cate am "googalit" TP-Link-ul MR3020 pare compatibil cu Huawei e3131 din comentariile unor utilizatori, aici.
Insa Huawei K3765 este in lista oficiala de dispozitive compatibile pentru TP-Link MR3020.
Compatibilitatile astea sunt din cuza driverelor incluse sau nu in kernelul firmware-ului routerelor. De aceea o solutie precum cea recomandata de carmenclara1, te "scapa" de incompatibilitati :)

#203
florin01bz

florin01bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 15.02.2014
salut! vreau sa ma lamuresc si eu cu routerul asta portabil..sa inteleg ca ma conectez la reteaua de acasa si am internet oriunde ma duc.sau cum?

#204
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,378
  • Înscris: 08.12.2008
nu.  ii conectezi um sim de date (via 3g/4g) oferit de unul din provideri orange, vodafone, telekom, digi si el distribuie wireless netul mai departe la n dispozitive prin wifi n (2.4ghz)

utilizabil de exemplu la o tableta wifi only sau la un laptop fara modem 3g etc...

#205
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Am un MF60 pe Digimobil care iti creaza o retea Wifi pe oriunde crezi de cuviinta . Conectez laptop , o tableta si un telefon si nu s-a blocat la transfer , dar nu depasesti 2Mbps pe fiecare .... dar probabil esti limitat si de banda mica disponibila prin Bucuresti , mai ales de cand sunt multi utilizatori !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate