Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Intrebare generala cont bancar Ro...
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#7147
popaflorin19

popaflorin19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 10.06.2010
Posibilitatea ca un utilizator normal de telefon  sa aiba idee ce e aia AOSP sau exposed e destul de mica. Multi dintre cei care vin aici se afla, poate, intr-o situatie limita: ori au avut mancarimi de degete sa incerce ceva ce au auzit ei ca e "beton" ori vor sa afle pareri scurte despre anumite functionalitati. Asadar nu cred ca e cazul sa ne certam pentru parerile deja impartite. Cred insa ca ultimul KK de la Allview este mai mult decat ok pentru un utilizator normal care nu vrea decat sa vorbeasca la telefon sau poate sa isi dreseze nervii cu un Candy Crush...
Cele bune

Edited by popaflorin19, 01 February 2015 - 10:35.


#7148
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View Postiulian93, on 31 ianuarie 2015 - 21:57, said:

.....
Folosesc KK de la BLU V35 ...
Poti sa pui un link pt cwm la kk de la blu?
Eu folosesc gid gad de pe blog, se misca foarte foarte bine, mai bine decat mergea jb dar are cateva minusuri. Nu are turn to mute, nu are vibrare la conectare apel, nu poti face print screen cu power si volum, si nu prea imi pac deloc iconitele din bara de notificari. Bun, nu sunt foarte mari minusuri dar vreau sa incerc si blu si daca are ce am zis eu si sa misca macar apropiat la viteza cu gidgad voi ramane la blu. daca nu revin la gidgad. Vad ca multi se plang de probleme cu bateria. Eu nu am avut niciodata probleme cu ea.
Punemi si mie un link cu kk de la blu pt cwm daca ai, te rog frumos.

#7149
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012

View PostPetrecristi, on 01 februarie 2015 - 19:02, said:

Poti sa pui un link pt cwm la kk de la blu?
Eu folosesc gid gad de pe blog, se misca foarte foarte bine, mai bine decat mergea jb dar are cateva minusuri. Nu are turn to mute, nu are vibrare la conectare apel, nu poti face print screen cu power si volum, si nu prea imi pac deloc iconitele din bara de notificari. Bun, nu sunt foarte mari minusuri dar vreau sa incerc si blu si daca are ce am zis eu si sa misca macar apropiat la viteza cu gidgad voi ramane la blu. daca nu revin la gidgad. Vad ca multi se plang de probleme cu bateria. Eu nu am avut niciodata probleme cu ea.
Punemi si mie un link cu kk de la blu pt cwm daca ai, te rog frumos.

Eu foloseam asta : https://mega.co.nz/#...i7sBc2knGGUMKgo
Il puneam cu SP Flash Tools !  Sau din Mobile uncle tools ! Dar sa ii modifici numele inainte daca il pui cu Mobile uncles sa fie doar recovery.img [ banuiesc ca stii si tu ] :D

Intre timp am revenit la KK Gionee din pricina partitionari ! Am stricat niste chestii in BLU cu Xposed si nu aveam back-up ( atunci cand trebuie sa faci , nu faci )
O sa raman la asta ( cel putin pana sambata viitoare )  , sa vedem cam intr-o saptamana cum se misca !

#7150
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View Postiulian93, on 01 februarie 2015 - 21:25, said:



Eu foloseam asta : https://mega.co.nz/#...i7sBc2knGGUMKgo
Il puneam cu SP Flash Tools !  Sau din Mobile uncle tools ! Dar sa ii modifici numele inainte daca il pui cu Mobile uncles sa fie doar recovery.img [ banuiesc ca stii si tu ] :D

Intre timp am revenit la KK Gionee din pricina partitionari ! Am stricat niste chestii in BLU cu Xposed si nu aveam back-up ( atunci cand trebuie sa faci , nu faci )
O sa raman la asta ( cel putin pana sambata viitoare )  , sa vedem cam intr-o saptamana cum se misca !

Mersi frumos pentru Rom. Dar recunosc ca nu prea ma pricep foarte bine la romuri custom. Eu am schimbat câteva doar din cwm ca e mai simplu. Cu splash nu am incercat si imi e frica sa nu stric ceva ca nu mai stiu să-l refac. Cat despre mobile uncles nici nu știam ca se pot pune. O sa mai caut versiunea pentru cwm si daca nu dau de ea iau youtube-ul si învăț sa folosesc si splsah tools. Acum ma apuc să descarc din linkul tau. Multami pentru link

#7151
maryo2008

maryo2008

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.02.2015
exista vreo posibilitate sa trec inapoi de la k k  la 4.2.1 m ai simplu si fara sa pierd garantia?.mentionez ca nu pre ma pricep cu schimbatul de soft.multumesc

#7152
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Da. Fa flash sau instalează versiunea jb de pe site-ul allview. Apoi pui cu flashtool recovery original.

#7153
maryo2008

maryo2008

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.02.2015
vrei sa mi dai m ai multe detalii despre cum se face?

#7154
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Intră pe allview.ro, caută modelul tău de telefon. Acolo găsești și felul în care se face. Pas cu pas. Telefonul a suferit modificări?  Ai recovery original sau cwm?

#7155
maryo2008

maryo2008

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.02.2015
cum functioneaza m ai bine cu k.k in modul Dalvik sau Art.pe mine ma deranjeaza doar bateria ca tine m ai putin decat inainte cand aveam J.B

View PostMitomanu, on 02 februarie 2015 - 22:59, said:

Intră pe allview.ro, caută modelul tău de telefon. Acolo găsești și felul în care se face. Pas cu pas. Telefonul a suferit modificări?  Ai recovery original sau cwm?

nu a suferit modificari.am facut decat update la k.k dupa site.ul allview

#7156
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Atunci ia jb-ul de acolo și urmează pașii.

#7157
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
A mai patit cineva ca la vreme sa ii ramana blocata temperatura? De vreo 4-5 zile tot imi arata ca sunt 3 grade afara. Ii dau refresh, se incarca si tot atat arata. Vremea de la google arata corect.

Attached Files



#7158
hajasgellert

hajasgellert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 27.08.2007
@opsy091

Sal, la un alt telefon cu android am mai pacit asa. Sterge widget-ul de pe panou si punel din nou.

#7159
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View Posthajasgellert, on 03 februarie 2015 - 17:26, said:

@opsy091

Sal, la un alt telefon cu android am mai pacit asa. Sterge widget-ul de pe panou si punel din nou.

L-am sters, am pus alt model de la aceeasi aplicatie si nimic. Am dat si restart si tot asa

#7160
hajasgellert

hajasgellert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 27.08.2007
Dute in Settings>Apps Cauta aplicatia si dai "clear data".

Attached Files



#7161
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View Posthajasgellert, on 03 februarie 2015 - 18:06, said:

Dute in Settings>Apps Cauta aplicatia si dai "clear data".

Am facut si este la fel...

#7162
hajasgellert

hajasgellert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 27.08.2007

View Postopsy091, on 03 februarie 2015 - 18:30, said:


Am facut si este la fel...

Nu stiu ce ai mai putea face in afara de "wipe data && chache din recovery" , ii tare ciudat ce ai patit.

#7163
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Cred ca merge acuma. Eu am dat pe golirea cache nu pe stergerea datelor. Acuma arata tot 3 grade, dar asa arata si la google :)) sper sa fie bine. Multumesc!

#7164
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Se pare ca pana la urma tot la 3 grade ramane blocat :) chiar nu stiu ce sa ii mai fac acum...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate