Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 

Turismului pe riviera turceasca

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 30.04.2008
O alta fata a turismului de pe riviera turceasca, reportaj facut de nemtii de la WDR (in germana) http://www.wdr.de/tv...820/tuerkei.jsp

#2
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
adica e nasoale??? ca io nu prea stiu decat 3 vorbe pe nemteste?...cred ca multi altii la fel

#3
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 30.04.2008
Adica:
"All Inclusiv-ul" incepe sa fie profitabil doar pentru mega hoteluri, doar acestea pot fi profitabile la preturi "mici", preturi ce duc la inchiderea multor hoteluri mici. All Inclusiv-ul incet, incet, duce la pierzanie restul afacerilor din zona, principala cauza fiind ca turisti de la aeroport intra direct in "tarcuri", de unde mai iasa doar sa ajunga din nou la aeroport pt. a pleca inapoi spre casa.
Preturile "mici" la All Inclusiv nu inseamna intodeauna si calitate, de multe ori mancarea este aromatizata artificial si "colorata" pt a arata bine/proaspata.  ..
Personalul este platit foarte prost, si este cazat in conditi mizere.
Autocarele sunt un fel de bombe pe roti, conduse de soferi obositi ce lucreaza si 20 de ore/zi, soferi ce rup cateva minute de somn in cala de bagaje a autocarelor, soferi ce nu au de ales, soferi ce se vad nevoiti sa-si manareasca tahografele pt a nu-i arde politia ca conduc timp prea mult si cu viteze prea mari, soferi ce nu se pot plange nimanui pt. a nu-si pierde serviciul. (mortii din accidentele produse de aceste autocare probabil sunt victime colaterale).
etc...

Edited by w140, 27 April 2013 - 01:09.


#4
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
nu am auzit să se inchidă vreun hotel mic, de exemplu marmaris, oludeniz și alanya oraș sînt pline cu hoteluri mici care-s full tot sezonul, iar preturile hotelurilor din turcia cresc de la an la an dar oricum un hotel de top de pe  tripadvisor din turcia e mult mai ieftin decît un țarc olinclusiv de oriunde din lume ca să nu mai zic cît costă cotețele alea din thailanda care cer imens pt nimic.

eu am intrat în cîteva lojmanuri d-astea în care stau angajații și nu era ca în filmuleț, nu zic însă că nu or fi și așa.

iar treaba cu potolul grețos și cum este el aromatizat nu au inventat-o turcii, e o practică generală peste tot în lume în țarcurile olinclusiv.

prețurile țarcurilor olinclusiv din turcia au cel mai corect raport calitate-preț pe care l-am întîlnit călătorind prin lume.

nu vă obligă nimeni să mergeți la țarcalete, de exemplu hotelul okan din alanya oraș este un hotel fff bun, e cu demipensiune, berea o comandați si e la sticlă dar e pe bani și nu la preț de market, că deh, obrazul subțire cu cheltuială se ține.

Edited by rottweiler2007, 27 April 2013 - 05:54.


#5
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 30.04.2008
In reportaj, nu eu, nu turistii, si nu nemtii sunt cei ce se plang, turcii sunt cei care o fac.

Edited by w140, 27 April 2013 - 12:48.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate