Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Problema janta bicicleta

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
virusdorw21

virusdorw21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.07.2012
Tocmai mi-am cumparat o janta pentru bicicleta mea. Este o janta care necesita pinion pe FILET...

Bun, asa ceva nu am, vechiul pinion nu se potriveste pe noua geanta. Totusi, ce vreau sa stiu, este ca daca merg sa imi cumpar un pinion pe filet, se poate potrivi?

Din cate am vazut pe internet la pinioanele cu filet, nu se da nicio dimensiune, deci eu cred ca sunt toate la fel.

Imi poate confirma cineva acest lucru ?

Multumesct anticipat!

Edited by Adm, 05 April 2013 - 09:07.
e janta, nu "geanta"


#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Masori diametrul filetului si daca ai ochi bun pasul filetului. Cu masurile astea cauti piesa. Un subler bun rezolva mai bine situatia.

Ar mai fi varianta sa te plimbi cu jeanta dupa tine si sa probezi pinioane, daca sunt magazine fizice in zona ta.

Eventual dupa ce ai aflat dimensiunile filetului fa cateva cautari pe net si poate afli mai multe.



#3
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Pinioanele nu au nicio treaba cu janta, asa ca pana nu aflam la ce se refera de fapt eu zic sa nu dam sfaturi. :-) Mergi cu piesa, ce-o fi ea, la un service de biciclete si ar trebui sa se rezolve acolo. Filetul e ultima ta problema, banuiesc ca mai multe o sa ai cu numarul de viteze, potrivirea cu deraiorul, lantul samd.

#4
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Din exprimarea bruta cred ca s-a referit ca cumparat o roata completa cu butuc, acesta cu filet si pinionul de pe cea veche nu se potriveste pe cea noua.

Grea logica?

#5
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Eu am avut câteva surprize când omul folosea un termen şi de fapt se referea la cu totul altceva. Aşa că dacă văd întrebări de genul "ce pinioane se potrivesc pe jantă" :) prefer să-l trimit la cineva care se pricepe şi se poate uita pe viu la piese.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate