Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

Fertilizatori si tratamente boli + daunatori. Metode chimice si bio.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3228 replies to this topic

#595
savast

savast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.09.2006
Buna seara. Aveti ideea despre ce e vorba? Si eventual ceva solutii. M-a speriat cineva ca ar fi viermele sarma, dar mie nu imi pare. Multumesc.

Attached Files


Edited by savast, 18 March 2015 - 22:52.


#596
Hapygarden

Hapygarden

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 15.05.2014

View Postsavast, on 18 martie 2015 - 20:29, said:

Te cred.

Ma crezi pe naiba. Daca ma credeai nu mai intrebai inca o data aici la cateva ore bune.
Daca nu esti multumit cu raspunsul meu si crezi ca bat campii poti foarte bine sa-mi spui.

#597
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Ce imi plac mie pacientii astia care cer 7 pareri de la 9 doctori. :) Nu-si dau seama ca isi complica viata neprocesand singuri informatiile.

@savast
daca erai atent la ce citesti ai fi concluzionat singur ca aceia nu sunt vietmi sarma

#598
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Viermii n`au picioare! Aia care aveau sunt pe cale de disparitie, au grija biologii de la dna de asta.

#599
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
E viermele sarma ghimpata, al mai al drq dintre toti. Trebuie multa apa ca sa`si inceteze activitatea si sa rugineasca.

#600
savast

savast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.09.2006

View PostHapygarden, on 18 martie 2015 - 23:05, said:


Ma crezi pe naiba. Daca ma credeai nu mai intrebai inca o data aici la cateva ore bune.
Daca nu esti multumit cu raspunsul meu si crezi ca bat campii poti foarte bine sa-mi spui.

Dupa poze, te cred pe tine. Tu daca ai fi in situatia mea si 60% ar spune ca e miriapod si 40% ca e viermele sarma ce ai face? Nu ai continua sa cauti, sa intrebi, sa te informezi? E ceva rau in asta? Repet ce am mai zis, tu pe langa faptul ca ai spus ca e miriapod ai adus si niste argumente solide, asta fiind si motivul pentru care am zis ca am incredere mare in raspunsul tau. Si da, voi scrie dupa ce aflu exact ce e fie ca tu ai avut dreptate, fie ca ai batut campii cum spui tu. Desi eu nu o iau asa... dar poate sunt eu mai nou pe forum si nu stiu ce inseamna comunicarea aici.

View Postmeganedoi, on 18 martie 2015 - 23:18, said:

Ce imi plac mie pacientii astia care cer 7 pareri de la 9 doctori. Posted Image Nu-si dau seama ca isi complica viata neprocesand singuri informatiile.

@savast
daca erai atent la ce citesti ai fi concluzionat singur ca aceia nu sunt vietmi sarma

Cum sa concluzionez? Daca tocmai asta e problema... 60% spun ca e miriapod si 40% ca e viermele sarma... nu e 90% la 10% sa spun da din 10 oameni 9 spun ca asta e...

View Postrid, on 18 martie 2015 - 23:32, said:

Viermii n`au picioare! Aia care aveau sunt pe cale de disparitie, au grija biologii de la dna de asta.

Ok! Si atunci aici despre ce e vorba?


Multumesc tuturor de raspunsuri, dar eu sper ca puteti sa ma intelegeti pentru ca cel mai elocvent exemplu este acesta: de la acelasi user primesc raspuns diferit la aceeasi intrebare pusa in doua locuri diferite. Va multumesc.

#601
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
@savast
sunt si alte surse. tu iti limitezi analiza la rezultatul unui sondaj cu 5 raspunsuri.ce inseamna 60%? 3 din 5?
eu iti spuneam ca poti vedea si analiza singur diferentele cautand pe google "viermele sarma" si "miriapod"

#602
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
Pesticide naturale pentru gradina ta de legume – I – (21 de solutii la indemana)
Nu-ti mai otravi familia si gradina. Fa-ti singur pesticide si insecticide organice din ingrediente pe care le ai acasa sau le gasesi usor in comert. In continuare ai o lista de solutii naturale si trucuri cu care poti sa-ti scapi gradina de legume (si pe cea de flori) de boli si daunatori.
Chiar si in cazul pesticidelor organice (bio, sau ecologice) este necesara o atentionare: unele dintre materialele de mai jos, chiar daca sunt naturale, contin substante toxice pentru om, dar mult mai putin daunatoare decat cele sintetice pe care le contin insecticidele si pesticidele din comert. Nu este recomandat sa consumi legumele in ziua in care ai stropit plantele, iar cand le consumi, este indicat sa le speli bine sub jet de apa si sa le tii cateva minute intr-un vas cu apa rece curata, pentru ca in acest fel iese in apa o buna parte din pesticidele ajunse in coaja.
Mai mult aici:
http://inimafericita...ii-la-indemana/

#603
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,078
  • Înscris: 17.03.2005
Lasati bre omul sa afle exact ce e, unii din noi chiar sunt interesati de raspuns, pana la urma, si noi am avut prin gradina.


#604
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Asta ii spun si eu. Niciodata nu vei avea certitudini daca te bazezi pe sondaje. Astea sunt doar puncte de plecare in cercetare. :)
Apropos parinte, zeama aia de struguri e buna rau ;)

#605
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Pai ce sondaje ma nene? Se vad clar piciorusele la alienul ala care`i face bine gradinii si`i descompune pamantul. Cum sa`l banuie ca`i vierme ?

#606
tatuc

tatuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 23.09.2014
Mie asta toamna mi-au aparut prin casa chestii dastea, le-am omorat, dar cred ca vor aparea din nou, ma ajuta cineva cu numele unui produs cu care sa stropesc? Am cautat pe google dar m-a trimis pe niste pagini in engleza si m-a lamurit bustean.

#607
savast

savast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.09.2006

View Posttatuc, on 19 martie 2015 - 11:37, said:

Mie asta toamna mi-au aparut prin casa chestii dastea, le-am omorat, dar cred ca vor aparea din nou, ma ajuta cineva cu numele unui produs cu care sa stropesc? Am cautat pe google dar m-a trimis pe niste pagini in engleza si m-a lamurit bustean.

Cei care mi-au zis ca e vierme sarma, mi-au recomandat Nemathorin. Acuma nu stiu ce sa iti spun altceva...

#608
tatuc

tatuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 23.09.2014
Eu vorbesc de miriapod, nu de viermele sarma.

#609
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Prieteni, atentie la timpul de pauza al Nemathorinului. Trebuie sa astepti 70 zile pana sa mananci ceva din cultura tratata cu el. Cititi cu atentie prospectul.

#610
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Salut, au aparut afide la rasadurile de ardei care sunt la primele 2 frunzulite. Am luat Actara 25wg.
Care`i concentratia pt. rasaduri mici cat sa nu le dauneze ? Multam!

#611
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Cum ai descoperit invazia?

#612
laum

laum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 22.09.2005
Uite aici recomandare de 0,02% la rasadul de ardei in prima parte a vegetatiei.
Eu am folosit Actara 0,02% la rasadul de tomate ciclu` 2, anul trecut, pentru trips.
Le-a facut doar bine si erau tot in faza de 2 frunzulite adevarate.
Attached File  DSC01899.JPG   564.67K   70 downloads Attached File  DSC01903.JPG   618.64K   72 downloads

De la fito imi dadea tratament pentru patarea alba Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate