Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ochelari distanta intermediara

Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...
 Plita electrica moderna

problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...
 Permis suspendat din cauze medicale

Presiune apa fluctuanta pompa sub...

Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect
 Recomandare tableta

Caderea in apostazie a Bisericii ...

Inselatoria secolului!

Problema soft samsung galaxy watc...
 

LG Optimus L5 II

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
473 răspunsuri în acest subiect

#415
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 933
  • Înscris: 25.09.2013

View PostRobiacs, on 23 martie 2015 - 20:26, said:

La mine face la orice router, oriunde asa. Si culmea, doar el si un L4 II fac asa, restul telefoanelor ( Un LG G2 si un Samsung Galaxy S ) nu fac asa.


Salut,
ai cumva un backup facut la rom? System? Am inteles ca telefonul vostru e un mtk6575? Am nevoie de rom-ul din telefon! Ma poti ajuta cu un backup?

Ma puteti ajuta cu un backup la system? Ptr spflashtool sau chiar format zip. Mersi!

#416
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.446
  • Înscris: 05.02.2009

View PostMitomanu, on 13 aprilie 2015 - 18:38, said:

Ma puteti ajuta cu un backup la system?
Găsești pe XDA.

View PostRobiacs, on 23 martie 2015 - 20:26, said:

La mine face la orice router, oriunde asa. Si culmea, doar el si un L4 II fac asa, restul telefoanelor ( Un LG G2 si un Samsung Galaxy S ) nu fac asa.
Ciudat !
La mine am wi-fi pînă la colțul străzi.
Fișier atașat  uploadfromtaptalk1429126014373.jpg   30,11K   21 download-uri

Editat de mcjohn, 15 aprilie 2015 - 21:33.


#417
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 373
  • Înscris: 13.11.2006
Deci eu sunt exasperat... Pur si simplu nu mai pot folosi cele doua aplicatii de baza pt mine care pana la un moment dat au functionat ireprosabil: Viber si Hangouts. In timpul convorbirii apar distorsiuni, iar cateodata nu ma mai aude deloc interlocutorul. Practic este imposibil sa port o conversatie. Folosesc net prin fibra optica de la RDS pe un router Tenda de 300 mb. Problema insa apare si pe o alta conexiune wireless pe care am facut proba. Respectiv net de la Romtelecom iar routerul era altceva decat Tenda. I-am dat resetare la valorile din fabrica dar degeaba. Se aude la fel de prost. S-a mai intalnit cineva cu o asemenea problema?

#418
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.923
  • Înscris: 18.10.2010
In apeluri normale totul functioneaza cum trebuie?

#419
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 373
  • Înscris: 13.11.2006
Am avut momente in care interlocutorul nu ma auzea in apeluri normale. Dar nu tot timpul cum se intampla pe skype,viber,hangouts,etc...

#420
blezneag

blezneag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 187
  • Înscris: 08.08.2006
Buna,
Al meu telefon incepe sa aibe probleme cu incarcarea bateriei.
De multe ori arata ca incarca bateria dar nu o incarca, ori nu o incarca pina la 100%, e la ghici daca o incarca sau nu.
Ce e de facut?
N-am mai intilnit problema asta pina acum.
Telefonul are 2 ani si nici nu prea l-am "forjat", sa zic asa.
Nu se mai infierbinta nici incarcatorul cum se infierbinta alta data...

#421
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.923
  • Înscris: 18.10.2010
Probabil trebuie schimbata bateria. Al meu are un an jumate si nu face asa, dar in iarna il schimb, ori iau un android cu minim 2gb ram ori trec pe windows phone.

Editat de Robiacs, 12 iulie 2015 - 11:55.


#422
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.446
  • Înscris: 05.02.2009

View Postblezneag, on 11 iulie 2015 - 21:03, said:

Buna,
Al meu telefon incepe sa aibe probleme cu incarcarea bateriei.

Nu se mai infierbinta nici incarcatorul cum se infierbinta alta data...
Bateria cînd era goală, avea rezistenta internă mică și "sugea" mult curent din încărcător. Acum "tolele" bateriei sau oxidat . Bateria mai acumulează curent pe alocuri . Probabil că randamentul ei a scăzut undeva la 20-40%. Dacă fabricantul e China ... e ceva normal.
Eu încă folosesc un telefon Nokia vechi de 11 ani . Bateria făcută de unguri. Încă mă mai ține o săptămână. (Nu vorbesc intens la el).
O baterie Chinezească rareori trece de 3 ani. Și nu ține mai mult de 3 zile, decît ținut telefonul pe masă, neumblat și neatins.
Părea mea, caută o baterie nouă ptr încă 1-2 ani.

#423
blezneag

blezneag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 187
  • Înscris: 08.08.2006
Buna,
Sa rezolvat, am schimbat cablul de la incarcator, se pare ca era defect...acum incarca.

#424
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 373
  • Înscris: 13.11.2006
Am o intrebare legata de acest model: Este posibil sa-i inlocuiesc camera cu una mai performanta? Pe partea de video e de-a dreptul ridicola. Filmeaza doar VGA. Adica praf... Bine..ideal ar fi sa schimb telefonul cu altul nou dar cum/necum imi fac treaba cu el momentan si ma gandesc ca daca i-as rezolva si problema asta cu filmatul la o calitate decenta as mai putea trage de el 2-3 ani, pt ca altfel are toate functiile de care am nevoie.

Editat de ands, 06 octombrie 2015 - 12:01.


#425
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.446
  • Înscris: 05.02.2009

View Postands, on 06 octombrie 2015 - 12:00, said:

Este posibil sa-i inlocuiesc camera cu una mai performanta?
Da !
Telefonul meu (nativ) filmează cu 640X480 dar nu am folosit camera sa decît 1 minut, de probă.
Eu folosesc LG Camera.
Dar trebuie să faci nișe probe.
Apk filmează HD dar nu știu cît suportă telefonul tău.
Eu folosesc versiunea 6.4 și sînt f mulțumit.
Ai aici mai multe versiuni ! Sau o iei pe 7 din market (dar conține reclame).
Fișier atașat  uploadfromtaptalk1444284949518.jpg   45,04K   14 download-uri



#426
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.078
  • Înscris: 24.04.2013
@mcjohn: Din ce inteleg eu colegul @ands vrea sa schimbe fizic camera (senzor+lentila+…, ca altfel cum sa mareasca rezolutia reala?), nu softul care o utilizeaza.

LE: Dar pana la urma, cine stie… Pe partea de foto suporta rezolutie mai mare, totusi e vorba si de timpul necesar pentru formarea imaginii si de viteza de prelucrare/transfer a datelor obtinute - o rezolutie mai mare, fara a scadea fps la valori indecente, cere o viteza [mult] mai mare.

Editat de sags, 08 octombrie 2015 - 08:46.


#427
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.923
  • Înscris: 18.10.2010

View Postands, on 06 octombrie 2015 - 12:00, said:

Am o intrebare legata de acest model: Este posibil sa-i inlocuiesc camera cu una mai performanta? Pe partea de video e de-a dreptul ridicola. Filmeaza doar VGA. Adica praf... Bine..ideal ar fi sa schimb telefonul cu altul nou dar cum/necum imi fac treaba cu el momentan si ma gandesc ca daca i-as rezolva si problema asta cu filmatul la o calitate decenta as mai putea trage de el 2-3 ani, pt ca altfel are toate functiile de care am nevoie.

N-o sa mai poti trage de el inca 2-3 ani, sigur o sa moara pana atunci, deja e un telefon foarte depasit cu specificatii de 2010-2011. Eu abia am scapat de el saptamana trecuta, ca sa se miste decent un android, ai nevoie de minim 2gb ram. Acum ma gandesc sa iau ASUS Zenfone 2 ZE551ML sau Xiaomi Mi4i ( daca nu gasesc varianta pt China a lui Zenfone 2 ca sa suporta 4g de la digi, o sa iau Xiaomi ).

Si nu cred ca e posibil ce vrei tu sa faci, sau daca ar fi posibil, 100% ar fi mai ieftin sa iei un telefon mai performant nou.

Editat de Robiacs, 08 octombrie 2015 - 08:40.


#428
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.446
  • Înscris: 05.02.2009
Să mă ții la curent cu noua ta achiziție.
Mă bate gîndul să-mi iau și ru unul nou, care să se miște mai repede. Dar nu vreau mai mare de 4 inch . Și nu știu în ce parte să apuc. Vreau unul să mă țină măcar ca acesta. La o adică și acesta mai merge încă un an. E bunicel . Mai duce ...

#429
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.923
  • Înscris: 18.10.2010
Telefon cu ecran de 4 inch decent nu prea mai gasesti, oricum, un ecran de 5 inch fara margini mari in sus si in jos se poate folosi lejer cu o mana, cel putin pt mine.

Eu l-am dat, m-am saturat ca atunci cand am nevoie de GPS sa sacadeze ca naiba si sa se conecteze extrem de greu la sateliti, sa nu pot asculta muzica daca intru pe pagini web mai mari, sa nu pot sa primesc mail-uri in timp real deoarece telefonul ramane fara RAM si inchide procese importante pt mine, sa nu ma mai tina bateria pana ajung acasa, chiar si cu telefonul fara aplicatii, si multe alte chestii. Am tinut L4 II un an si dupa am facut schimb cu un L5 II pe care l-am tinut tot un an ( telefoane identice, difera rezolutia ecranului si camera ), dupa doi an, ajunge...

Abia am vandut L5-ul pe 165 lei...

Editat de Robiacs, 08 octombrie 2015 - 11:22.


#430
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.446
  • Înscris: 05.02.2009
Nu pot da quite ! Mă trimite pe altă arie !!!
Eu nu am vîndut nici un telefon.
Unul singur l-am dat (degeaba).
Eu ascult muzică toată ziua. Nu pățesc nimic. Nici bateria nu se duce deloc ! Cu condiția ca muzica să fie pe card. Dacă ascult radio pe net se duce cam 10%/h.
Week-end-ul trecut am fost în excursie . Vreo 400 km.
GPS-ul a funcționat perfect.
Uneori îmi arăta că merg “peste case”. (Are o abatere de 10 m). În rest e ok. Pe GPS nu mă duce bateria mai mult de 10 ore (sau poate 8).
Ce mă deranjează este timpul de așteptare după click. Atît .
Pa


Fișier atașat  uploadfromtaptalk1444304015534.jpg   24,43K   13 download-uri

#431
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.923
  • Înscris: 18.10.2010
Eu am dat comanda de telefonul asta, in 5-10 zile trebuie sa ajunga.
http://www.gsmarena....note_2-6992.php

#432
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.446
  • Înscris: 05.02.2009
Super !
Nu-ți mai cer amănunte că deja sîntem pe off !
Succes !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate