Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#2899
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004

 Raduku96, on 29 ianuarie 2014 - 23:26, said:

Poti sa faci Here Drive+ fara sa platesti nimic :).

Cum?

Deși pentru 72 de lei chiar nu e mult, numai că mie nu-mi ia nici din abonament, nici de pe cartelă... O prostie, de vreme ce la alții se poate.

Programul în sine merge destul de bine, l-am testat. Deși introducerea unei adrese e complicată.

#2900
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,908
  • Înscris: 14.11.2004
Cumpara o Toyota cu navigatie daca vrei ceva ai complex decat Lumia, mie mi se pare chiar simpla aplcatia, desi cea mai simpla a fost cea de pe MeeGo + ca avea TTS in romana, foarte reusit.

#2901
Loveritzu88

Loveritzu88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 30.01.2014

 connectorxp, on 29 ianuarie 2014 - 23:56, said:

Asta am eu:

firmware.png

glance.png

Update-ul l-am facut cu SOC 50% si nu a patit nimic, a consumat 18% din baterie cat l-am frecat cu probele de dupa update.
Am verificat daca exista ceva nou acum si nimic.

Aceleasi date am si eu, dar nu am gasit glance ...

#2902
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Despre ce bug cu calendarul vorbiți?

#2903
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,200
  • Înscris: 07.10.2006
Despre faptul că poți seta telefonul cu 9876 ani înainte pt. a te lăsa să ștergi anumite programe/aplicații, acesta interpretând că le-a expirat certificatul.
Nimic interesant, nimic relevant.

Deasemenea eu eram cel care nu credeam în implementarea Double tap to wake/Glance prea curând pe Lumia 520 în dialogul cu AQUA. Asupra primei funcții m-am înșelat aceasta fiind adăugată o dată cu Black-ul (deși n-au spus asta nicăieri că va veni și pe 520). Am greșit, am zis că voi veni s-o recunosc. Sper să mai greșesc și cu Glance-ul, să revin, și să sar cu berile pe AQUA. :)

#2904
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.06.2006

 Raduku96, on 29 ianuarie 2014 - 23:26, said:

Poti sa faci Here Drive+ fara sa platesti nimic :).
Cum se face?

#2905
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Cu pierderea garanției, desigur. Are Aqua un gid pe blogul lui. Sau avea.

#2906
vlad_first

vlad_first

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 02.11.2007

 connectorxp, on 29 ianuarie 2014 - 23:56, said:

Asta am eu:

firmware.png

glance.png

Update-ul l-am facut cu SOC 50% si nu a patit nimic, a consumat 18% din baterie cat l-am frecat cu probele de dupa update.
Am verificat daca exista ceva nou acum si nimic.

Si tu vrei sa spui ca ai glance in urma update-ului?  :))))
Si eu cand l-am facut aveam bateria cam 60%. S-a instalat relativ repede.Posted Image

 AEROAQUA, on 30 ianuarie 2014 - 00:03, said:

daca vrei sa scapi de aplicatia glance, da calendaru cu 100 ani in fata ,te duci apoi la aplicati si iti apare sa o stergi.
Oricum ultima versiune SO este 521, nu 517.. probabil aia au lansat cei de la orange.. dupa ce au lansat gdr3 preview 517 , a mai fost un update la 521

521 am eu acum cu Black

#2907
ruxandrachirila

ruxandrachirila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.01.2014
Bună...as vrea sa stiu daca se poate instala flash player pe lumia 520...mai exact jocurile de pe Facebook mă interesează.multumesc

Bună...as vrea sa stiu daca se poate instala flash player pe lumia 520...mai exact jocurile de pe Facebook mă interesează.multumesc

Bună...as vrea sa stiu daca se poate instala flash player pe lumia 520...mai exact jocurile de pe Facebook mă interesează.multumesc

#2908
PCornel

PCornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 21.06.2004
Salut, după ce am făcut update la Black parca se ßnchide mai greu fereastra cu call ended după ce termin un apel. A mai sesizat cineva problema asta?

#2909
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Ruxandra, din câte știu eu, nu se poate. Habar n-am dacă asta este posibil pe Android sau iPhoane.

#2910
Bogdanus13

Bogdanus13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 23.11.2009

 vasluianuliviu, on 29 ianuarie 2014 - 19:58, said:

al meu a stat un pic mai mult la 100% dar a mers snur. parca mananca bateria functia de double tap. dar nu chiar asa mult. cred ca maxim 1-2 % pe ora. nu mai apesi butonul ala chiar toata ziua. poti sa o dezactivezi seara la culcare. apropo stie cineva ceva daca va fi posibil vreodata glance si la 520? cam atat cred ca ar mai trebui. pentru mine.........


am mai facut unul azi. am uitat sa ma uit la baterie era sub 50 %. s-a blocat la descarcare pe wi fii. am scos bateria  am dat reset, ,am bagat la incarcat. am dat din nou. snur a mers.


Si eu observ ca double tap to wake cam mananca bateria. Culmea ca desi l-am activat, eu tot am tendinta sa apas pe buton..[ http://1.1.1.1/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/laugh.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Bogdanus13, 30 January 2014 - 13:11.


#2911
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004

 connectorxp, on 30 ianuarie 2014 - 01:15, said:

Cumpara o Toyota cu navigatie daca vrei ceva ai complex decat Lumia, mie mi se pare chiar simpla aplcatia, desi cea mai simpla a fost cea de pe MeeGo + ca avea TTS in romana, foarte reusit.
Amu presupun că l-ai folosit ocazional sau după un anumit tipar fără să compari cu iGo. Dacă nu știi exact cum se scrie, dacă nu ai net în anumite situații, devine mai complicat nițel.

#2912
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Am facut si eu update la Black, si apoi am facut update si install la vreo 15 aplicatii cu sysapp Pusher. Wtf? Avea call+sms filter instalat de la update la Amber, si cand am facut update la Black a disparut. De ce nu face update cum trebuie? Nu a dat nicio eroare la instalare.

#2913
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 17.08.2008
Cine are lumia 520 cyan, poate pune niste poze cu el? Multumesc !

#2914
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Ca fapt divers, nu vă bazaţi 100% pe nuanţele culorilor de cover din poze. Depinde cum a fost făcută poza (white balance), cât de bine aveţi calibrat monitorul şamd.

#2915
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007

 5had3, on 30 ianuarie 2014 - 04:30, said:

Despre faptul că poți seta telefonul cu 9876 ani înainte pt. a te lăsa să ștergi anumite programe/aplicații, acesta interpretând că le-a expirat certificatul.
Nimic interesant, nimic relevant.
Deasemenea eu eram cel care nu credeam în implementarea Double tap to wake/Glance prea curând pe Lumia 520 în dialogul cu AQUA. Asupra primei funcții m-am înșelat aceasta fiind adăugată o dată cu Black-ul (deși n-au spus asta nicăieri că va veni și pe 520). Am greșit, am zis că voi veni s-o recunosc. Sper să mai greșesc și cu Glance-ul, să revin, și să sar cu berile pe AQUA. Posted Image
Glance PinBoards App Agent
Spoiler
Nu o activeaza ...probabil consuma multa baterie...
Btw, update la here drive+ si sysapp pusher
Ati incercat San Andreas pe 520? Posted Image..
LE: il instalez eu acu', revin cu detalii ce si cum merge..

Edited by AEROAQUA, 30 January 2014 - 14:33.


#2916
danutz_rdc

danutz_rdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.10.2010
Unde gasesc San Andreas pentru 520?In magazin nu-l gasesc :(

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate