Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Problema card

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,942
  • Înscris: 21.04.2009
Buna sper sa fi postat bine.
Am o nelamurire, recent mi-am, cumparat niste aplicatii de pe app store(itunes)  cu cardu', se zice ca atunci cand cumperi niste aplicatii  itunes iti ia mai multi bani pentru verificare, in fine aici nu intru in detalii ca imi mai da inapoi bla bla nu mi-a dat nimic.
Eu acuma 2 saptamani am avut 132 de lei, in care am scos doar 100 lei si restu' ramanand.  Din 32 de lei am ramas cu 1 leu si ceva,(32 consumandui pe 3 aplicatii costand 0.89euro, faceti un calcul), ok faza e ca cica cei de la apple mi-au  dat inapoi ,dar mi iau dat intr-un alt mod, adica mie imi scrie ca am 23 de lei in cont si disponibil doar 1 leu, cum vine asta disponibili? De exemplu acuma(dupa ce am primti alti bani si i-am scos)  am asa :
RON 49,88 in cont
RON 15,80 disponibil acum

Doar 15 lei pot sa scot( daca vreau) cei aproape 50 lei ce se intampla?

Edited by Calypsso, 11 January 2013 - 21:02.


#2
shelder

shelder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 28.10.2012
1. banca are comisioane de intretinere si retragere numerar  in jur de 10 ron/luna.
2. nu poti scoate de la atm mai putin de 10 ron. suma minima e 10 ron.

in mod normal ar trebui sa ii poti scoate.

L.E. - eu am ramas si cu 4 lei in cont. nu am mai auzit de asta pana acum. poate banca vrea sa se asigure ca are de unde sa iti ia bani de intretinere pe o anumita perioada. totul depinde de contractul semnat cu banca si/sau ce fel de card ai.

Edited by shelder, 11 January 2013 - 21:19.


#3
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,696
  • Înscris: 17.01.2008
Suma de 23 lei este inca blocata de vanzator, si ai disponibil doar acel leu. La un moment dat se va debloca si asta 23 lei...

(nu prea inteleg cum, din 32 lei ai ramas cu 1 leu si ceva, daca ai consumat 32 lei....)

#4
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,942
  • Înscris: 21.04.2009
1 si 2, da stiam asta mersi Posted Image
Sa fiu mai exact.
Am avut 32 de lei inainte, am cumparat niste aplicatii care nu costau 32 de lei, dar mi-au laut pana am ramas cu 1 leu, iar ieri am scos o suma mai mare de bani de pe card si a ramas 23 lei disponibili, nu stiu sa-ti zic sincer cum s-a ajuns la 49 ca matematic nu se leaga, d'aia nu inteleg cum naiba tot imi apar bani in cont, dar nu pot sa-i folosesc. Asta din cauza ca vazatoru' (apple) imi da banii inapoi care mi a luat cred.

Edited by Calypsso, 11 January 2013 - 21:25.


#5
lion06lion

lion06lion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 14.04.2008
Vanzatorul  nu iti baga bani in cont . Cand cumperi ceva banii ti se blocheaza automat pe cont dar nu se retrag . Vanzatorul are 30zile la dispozitie sa isi traga banii . Daca e ceva gresit iti deblocheaza suma totala/partiala .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate