Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 

test paternitate

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#55
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ai inteles bine.
Mengele, executorii judecatoresti nu au puteri nelimitate nici pe teritoriul tarii, ei desfasurandu-si activitatea doar in circumscriptia curtii de apel unde isi au biroul.

#56
paznicmare

paznicmare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 01.02.2010

 keeekeeess, on 16 ianuarie 2013 - 23:28, said:

Ce am inteles eu:

A facut un copil din flori, s-a inteles cu un spanion sa-l treaca pe el ca tatal copilului, ca sa-l ia cu el in Spania la sotia sa infertila. Acuma vrea pensie alimentara de la spaniol.

Exact.
Practic, desi nu recunoaste a facut ceea ce fac multe altele,
Nasc copiii si sub pretextul recunoasterii paternitatii de catre un potential "adoptator"
Ulterior urmand ca sotia celui care a recunoscut copilul sa adopte minorul, astfel se incearca o adoptie mascata.
Pana acum 2 ani functiona de minune aceasta smecherie in Romania,
Acum asa cum am indicat textele legale anterior, este imposibil intru-cat trebuie sa dovedeasca tatal de pe certificatul de nastere ca este si tata biologic (cu test ADN evident)

Edited by paznicmare, 17 January 2013 - 08:58.


#57
sibip

sibip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 31.10.2003

 keeekeeess, on 16 ianuarie 2013 - 23:28, said:

Ce am inteles eu:

A facut un copil din flori, s-a inteles cu un spanion sa-l treaca pe el ca tatal copilului, ca sa-l ia cu el in Spania la sotia sa infertila. Acuma vrea pensie alimentara de la spaniol.

Asta e scenariu de telenovela cu audienta beton! Ma gandesc la ala din spania in ce situatie e: a sperat ca o sa aiba un copil, acum e fara copil, bagat in niste procese si mai trebuie sa plateasca si pensie alimentara. Toate astea pentru ca sa incurcat cu cine nu trebuie. Din cate inteleg eu e posibil ca el sa nu fie nici macar tatal biologic
Propun ca in episodul 500 din telenovela mama sa mearga la inchisoare, copilul sa afle ca spaniolul nu e tatal lui adevarat, dar sa aleaga sa mearga la el

kukuma, tu te-ai gandit un pic la ce rau faci celor din jur? Eu pot sa inteleg cumva ca te-ai razgandit sa dai copilul, desi logic nu prea are sens, dar sa mai ceri si pensie alimentara de la ala mi se pare diabolic

#58
paznicmare

paznicmare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 01.02.2010

 kukuma, on 06 ianuarie 2013 - 23:43, said:

buna am o problema sint mama a 2 copii.ultimul copil este facut inafara casatoriei are 1 an la nastere tatal biologic nu l-a recunoscut,si am vrut sa il dau spre adoptie avand o situatie destul de grea ,am gasit si o fam din afara si am trecut copilul pe numele barbatului urmand ca dupa sa imi dau acordul sa il adopte si sotia lui au venit in tara -am fost la notar si am semnat eu prima ca il recunosc ca fiind tatal copilului si dupa am facut si certificatul la starea civila copilul a trait la aceeasta fam 3 luni ii strainatate dupa care l au adus inapoi ii tara la cererea mea ei stau ii spania el spaniol ea romanca ,eu nu mai vreau sa dau copilul spre adoptie si el m-a dat ii judecata, pt custodia copilului  la el problema mea este ca eu am dosar penal de inselaciune si evaziune viscala -art 215- am primit cu  suspendare spaniolul stie de dosarul meu , am fost si -am cerut un avocat din oficiu dar nu m-a ajutat prea mult am inteles ca pot cere contestatia paternitatii dar cine va plati testul adn,- eu nu am servici traiesc din ajutor de stat -pot fii acuzata de fals ii declarati precum ca l-am recunoscut ca tatal copilului-el face acum pe victima si vrea sa cistige copilul .ce pot face sa nu pierd copilul cel mic este de 6 luni la mine eu ma ocup de el ce sanse am sa il pot scoate pe spaniol de pe certificatul de nastere al copilului daca se opune si nu vrea sa faca testul de paternitate pot sa il fortez ce ma sfatuiti sa fac


#59
kukuma

kukuma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 06.01.2013
sibip,.el a vrut sa fie trecut pe certificat nu a fost obligat ,si cu pensia alimentara daca este trecut in certificat si nu vrea sa renunte atunci sa plateasca el a inceput procesul nu eu , nu este vina mea

#60
sibip

sibip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 31.10.2003
sa o luam ca la sah:
scenariul 1: castigi pensia alimentara, dar el castiga incredintarea copilului (plauzibil cu un cazier cu pete si fara job). Iti ia copilul si nu iti mai da nici pensie.
Scenariul 2: pierde procesul de incredintare, cere testul de paternitate, se doveseste ca nu e el tatal. te pune sa dai niste bani inapoi, poate obtine si o condamnare, ajungi la zdup si copilul la orfelinat.


#61
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
@kukuma, are you for real???

on: lasa-i lui copilul, el n-are nicio vina.

#62
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Ma deci ce spuneti voi e de SF. Ca tatal "adoptiv" sa plateasca pensie alimentara, trebuie disputata tutela copilului, iar instanta va acorda copilul unuia dintre voi, si am mici dubii ca o persoana ce mai are un copil la usa, traieste din mila statului si e condamnata definitiv pt infractiuni va primi copilul.
Deci, sanse sa primeasca pensie nu are, ci poate sa dea, vreodata daca va avea vre-o ocupatie!

Daca denunta actul ilegal, pierde amandoi copiii in favoarea statului, In toate dosarele de vanzare a copiilor, parintii sunt decazuti din drepturi! Posibil si spaniolului, sa ii fie interzis sa mai infieze, si mai risca si alte restrictii...
Asta pe langa pedeapsa penala pe care o risca.

Daca chiar isi iubeste copilul atat de mult, si au apucat-o remuscarile ca l-a vandut, singura solutie eleganta e ca tatal biologic sa intre in rol... Atunci se poate da o iluzie de legalitate intregii tiganeli.
Dar atunci, nu mai are nimic cu spaniolul, ci cu tatal natural, si iarasi vb, ca sa primeasca pensie, trebuie sa primeasca tutela copilului.

Tutela copilului e imposibil de primit, sa nu uitam ca mai are un copil minor, e condamnata pt o infractiune savarsita cu intentie, si nu are o ocupatie, de asemenea, dupa cum scrie, nici scoala multa, deci posibilitate de a avea vre-o ocupatie mai de doamne ajuta!

Edited by Josef_Mengele, 18 January 2013 - 01:20.


#63
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006

 Josef_Mengele, on 18 ianuarie 2013 - 01:18, said:

Daca chiar isi iubeste copilul atat de mult, si au apucat-o remuscarile ca l-a vandut, singura solutie eleganta e ca tatal biologic sa intre in rol... Atunci se poate da o iluzie de legalitate intregii tiganeli.
chiar, @kukuma, tatal biologic ce parere are de toata tarasenia? incearca sa-l contactezi daca n-ai facut-o deja, el poate fi personajul cheie. iar daca intre timp si-a gasit un job bun, poate te alegi cu o pensie alimentara de la el.....

#64
paznicmare

paznicmare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 01.02.2010
Pana ce parintii nu sunt decazuti, decedati , necunoscuti sau declarati judecatoreste disparuti nu putem vorbi de TUTELA
Cred ca la CUSTODIE ai vrut sa te referi

#65
sibip

sibip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 31.10.2003

 kukuma, on 07 ianuarie 2013 - 10:38, said:

vb prostii nu am vindut nimic si nu am primit bani, asa am crezut la timpul aceela ca el poate fii tatal copilului nu mai aberatii, ori si  cum ms de raspunsurii
Eu inteleg de aici ca spaniolul a avut o relatie cu tine din moment ce tu crezi ca ar putea sa fie tatal biologic si mai are si poze cu tine in lenjerie?

Nu cred ca are nici o sansa sa il convinga pe tatal biologic sa intre in scena, daca nu a vrut sa il recunoasca la nastere, acum de ce s-ar baga? Sa plateasca testul ADN si pensie alimentara?

#66
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
păi doar e tatăl copilului, poate au din nou o relație, cine știe? cu spaniolul sigur a avut o relație.....

#67
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
E de-a dreptul absurd, din moment ce nu-i tatal copilului - si se poate dovedi -, adio pensie alimentara.

#68
kukuma

kukuma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 06.01.2013
spaniolul nu este tatal copilului, nu am avut sex cu el Posted Image

#69
kukuma

kukuma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 06.01.2013

 kukuma, on 18 ianuarie 2013 - 19:55, said:

spaniolul nu este tatal copilului, nu am avut sex cu el Posted Image
si daca adevaratul tata al  copilului nu vrea sa il recunoasca pe cel mic -nici nu vrea sa auda este  insurat   si   are copii

#70
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

 paznicmare, on 18 ianuarie 2013 - 12:41, said:

Pana ce parintii nu sunt decazuti, decedati , necunoscuti sau declarati judecatoreste disparuti nu putem vorbi de TUTELA
Cred ca la CUSTODIE ai vrut sa te referi
Aveam un lipsus, nu-mi venea termenul in minte. Da, CUSTODIE am vrut sa spun.

#71
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
da chiar - kukuma de la ce vine ?

tatal copilului este tot din clanul kukumeilor ? :)

eu zic sa mai faci unul mic (blond sa iasa ca sa-l dai mai repede) , dar sa-l dai la un neamt , am auzit ca astia sunt plini de bani

#72
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006

 kukuma, on 18 ianuarie 2013 - 19:55, said:

spaniolul nu este tatal copilului, nu am avut sex cu el Posted Image
și îți pare rău???

oricum, mi se pare aiurea că ai făcut sex neprotejat cu un bărbat însurat care nu vrea să recunoască pe ăla micu'... amenință-l și tu că îi spui nevestei...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate