Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

sait asemanator youtub

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
blackholedust

blackholedust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 23.02.2012
nu am invatat corect php, dar site-ul functiona cind il aveam pus pe localhost

se pot face aplicati pe facebok in php?

Edited by blackholedust, 28 December 2012 - 14:21.


#20
Andrey__

Andrey__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 30.06.2012

 blackholedust, on 28 decembrie 2012 - 14:03, said:

am invatat php lucrand la site-ul asta fara sa citesc nici o carte de php
Eu am crezut în primă fază că vorbim de o clonă youtube, dar mi-a fost deajuns să văd fișierele alea grămadă, în directorul principal, în care incluzi watch/cre.php. Asta înseamnă că fiecare video încărcat are un fișier cu o linie de cod ? Și în index.php e o jale de nedescris. Plus că folosești mysql_ și din ce am văzut, securitate ...nema ca sa nu zic altceva.

Mai ai și tabele numite "neww", sau variabile numite vtitt, urll sau vizit... wow... Dacă ai fi lucrat în echipă cu alți programatori, ar fi vai vai.

Oricum, eu apreciez ce ai făcut, dar mai ai de muncă.

PS : Ar trebui să te bucuri ca ai reușit să-l faci chiar și așa. Congraciuleișăns !

Edited by Andrey__, 28 December 2012 - 15:05.


#21
blackholedust

blackholedust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 23.02.2012
pentru ce sa mai am de munca? a fost doar o incercare
dar e functionabil daca reuseste cineva sa-l retuseze putin si sa-l faca online,

sa ataseze un link aici!

#22
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
La ce mai e nevoie de un "alt youtube"? Vino cu o idee originala!

#23
constantin1982

constantin1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 20.06.2010

 blackholedust, on 28 decembrie 2012 - 14:03, said:

am invatat php lucrand la site-ul asta fara sa citesc nici o carte de php

ziceai de baza de date.. dar nu vad nici un dump ca sa pot crea baza de date cu tabele, date...
ce e cu acel link: http://www.seenewmovies.com pe care-l aduci in site..?
pune tu siteu pe un server sa vedem cum functioneaza. cauta ca sunt gazduiri cu subdomenii gratuite. unu dintre ele este 50.ro

#24
311733

311733

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.01.2013
Cand am vazut un asa titlu' ma omorat curiozitatea s-a *vaz* ce este si inauntrul topicului.
Si ce sa vezi un om normal *mai ciudat de felul lui* care incearca sa publice un asa zis program facut de el "cum dracu il numesti tu program daca e codat in php?* da fie poate gresesc eu. De obicei cand vrei sa postezi ceva facut de tine vi si tu pe un forum aranjat  normal e sa faci si tu ceva aranjat. Cu numele programului , descriere , termenii de utilizare eventual un tutorial. Dar tu ai dat-o-n bara de la titlu' cand am vazut titlul ala am crezut ca vrei sa faci misto de tip off-topic intr-o categorie care chiar nu are ceva cu asta. Daca imi dati dreptate nu ziceti nimic daca am gresit cu ceva trantimi un warn si aia-i.

Fiule spre cunostintele tale :
cred ca in loc de asta : sait asemanator youtub ai vrut sa scrii asta :
Site asemanator youtube *Titlul dat de tine ma jignit*.

#25
dubsta

dubsta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.01.2013

 311733, on 02 ianuarie 2013 - 00:22, said:

Cand am vazut un asa titlu' ma omorat curiozitatea s-a *vaz* ce este si inauntrul topicului.
Si ce sa vezi un om normal *mai ciudat de felul lui* care incearca sa publice un asa zis program facut de el "cum dracu il numesti tu program daca e codat in php?* da fie poate gresesc eu. De obicei cand vrei sa postezi ceva facut de tine vi si tu pe un forum aranjat  normal e sa faci si tu ceva aranjat. Cu numele programului , descriere , termenii de utilizare eventual un tutorial. Dar tu ai dat-o-n bara de la titlu' cand am vazut titlul ala am crezut ca vrei sa faci misto de tip off-topic intr-o categorie care chiar nu are ceva cu asta. Daca imi dati dreptate nu ziceti nimic daca am gresit cu ceva trantimi un warn si aia-i.

Fiule spre cunostintele tale :
cred ca in loc de asta : sait asemanator youtub ai vrut sa scrii asta :
Site asemanator youtube *Titlul dat de tine ma jignit*.

@311733 Din pacate, nici tu nu esti prea departe la capitolul limba romana . In momentul in care vii sa iti dai cu parerea despre greselile cuiva in ale gramaticii , se presupune ca tu nu faci nicio greseala. Din pacate tu nu prea stii unde se pun liniutele "s-a *vaz*" , "ma omorat" . Este totusi buna initiativa de a le pune, dar data viitoare incearca sa le pui si unde trebuie. Imi pare rau, dar nu m-am putut abtine. Sa ramanem on-topic acum.

@blackholedust Din cate am inteles, tu ai creat acest "sait" pentru a invata PHP. Oricat de mult sunt de acord cu ideea ca programarea se invata codand, mai ai nevoie si de altceva. Tu ai spus ca nu ai citit absolut nimic inainte sa te apuci sa faci acest site. Iti recomand totusi sa o faci. Sunt o groaza de site-uri pe care poti sa te documentezi in privinta acestui limbaj, iar daca esti atat de pasionat iti poti cumpara si o carte pe care sa o citesti. Nu poti sa te apuci sa codezi, fara sa ai o idee despre limbajul de programare in care o faci, despre modul in care se scrie codul in acest limbaj si despre modul de gandire pe care trebuie sa il ai in timp ce codezi. Nestiind toate acestea , risti sa iti pierzi timpul incercand si ii mai faci si pe altii sa si-l piarda. Eu nu cred ca folosirea mysql_connect() este atat de grava pe cat sugereaza multi de aici si nici macar securitatea codului (pe care tu nu o ai), pentru ca acestea nu sunt lucruri la care ar trebui sa reflecti in momentul cand te apuci sa programezi, din moment ce esti la inceput. Codul este scris insa infernal si este indescifrabil. Variabilele au nume destul de greu de urmarit si risti sa te pierzi in ele. Gandeste-te ca peste doi ani vrei sa adaugi o noua facilitate site-ului tau, sa spunem. Crezi ca o sa iti mai amintesti cum ai scris codul ? Iti spun eu ca nu, deci vei fi nevoit sa intelegi codul din nou.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate