Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Masoneria

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
254 replies to this topic

#181
mistockara

mistockara

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 29
  • Înscris: 27.01.2013

View Postnuda, on 26 ianuarie 2013 - 03:08, said:

maine e iar eveniment masonic in bucale. sa vedem , vorba parazitilor, cum or suge unii dintre ei poola unor sefi mai mari ca sa devina si ei neste sefi mai mici. cu cantec inainteee...mars! va tin la curent...



sa ne tii la curent daca ajungi si tu la loja..

#182
Doremifasollasido

Doremifasollasido

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.02.2013

View PostSharkye, on 20 decembrie 2012 - 16:48, said:

Masoneria este o grupare cu caracter secret (dupa legi ceva ilegal).
Masonii au diferite rank-uri , cel mai mare fiind 33 (Gen Irinel Columbeanu)
Marii masoni fac ritualuri secrete in fata unei bufnite gigantice ( nu mai stiu sigur locatia ) . Ritualuri prin care se roaga la diavol .
Ei sunt de parere ca nu are rost sa crezi in cineva care nu iti dovedeste existenta Sa ( Dumnezeu )
Asa ca se roaga la satana.
Daca intamplator auziti un mare lider , sau pur si simplu un lider vorbind de Dumnezeu , ei folosesc sensul metaforic al cuvantului si se refera la Illuminati,

Deci în opinia ta, Satana și-a dovedit existența, iar Dumnezeu nu???

#183
stms10

stms10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 18.10.2012

View PostMaria123, on 24 ianuarie 2013 - 17:53, said:

De ce "bucatarie"?!indiferent ca este reprezentata de un sex feminin sau masculin,consider ca respectul ar trebui sa fie la fel pentru ambele parti,ba mai mult as fi mai increzatoare intr-o loja feminina dat fiind faptul rapiditatea de miscare cu care realizeaza evenimente etc.spre deosebire de loja masculina cea feminina se face remarcata!
Femeia !?! ...minte slabă.

Masonii sunt dati dreaq... n-are rost sa-i mai dau si eu.

http://apologeticum....resata-satanei/

#184
mihao37

mihao37

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 21.11.2009
Exista si loji feminne sau mai bine spus ordinul Fecioarei insa acest ordin nu stiu daca respecta vechea traditie a unei revelatii -porunci venite pe vremea templierilor.
eu am intrebat dar raspunsul a foot negativ , e posibil sa il fi ascuns caci el are un caracter pe care nu toata lumea il intelege .

in virtutea acestei porunci ei trebuie sa se pregateasca pentru unmoment viitor de dupa unirea tuturor rekligiilor profetita in VT si in Apocalipsa
iar vremea cind se va apropia momentul il vo recunoaste din faptul ca in acel moment vor fi mai defaimati ca niciodata.

partea negativa e ca pregatirea lor implica si o parte financiara pe care vor trebui sa o doneze iar acest lucru arage si muste la miere dar totodata si albine care pot aduce si ele miere
chiar si revelatia in sine spune ca doar jumatate dintre ei se vor achita in mod sincer dintre cei care vor trai atunci in acele zile de implinire .

#185
ioham

ioham

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,484
  • Înscris: 11.01.2013
Masoni = Cultul Omului = Voia Diavolului.

Vomitătură satanică.

#186
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Pana la urma cum e cu ateii ? Pot accede in aceasta organizatie ?

#187
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Posttavktm, on 04 aprilie 2013 - 17:35, said:

Pana la urma cum e cu ateii ? Pot accede in aceasta organizatie ?
Pai cata vreme masoneria este cu scop spiritual, ma intreb ce vrei sa cauti acolo tu care esti ateu? Este exact ca si cum ai intreba daca pot ateii sa devina preoti crestini.

#188
Opran_Alexandru

Opran_Alexandru

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 727
  • Înscris: 06.03.2013
Cum să nu ?! Posted Image Eu sunt supraveghetorul diviziei care se ocupă cu dezvoltarea cipurilor de mind control .

Edited by Opran_Alexandru, 04 April 2013 - 18:58.


#189
ioham

ioham

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,484
  • Înscris: 11.01.2013

View Postmario_bril, on 04 aprilie 2013 - 18:54, said:

Pai cata vreme masoneria este cu scop spiritual, ma intreb ce vrei sa cauti acolo tu care esti ateu? Este exact ca si cum ai intreba daca pot ateii sa devina preoti crestini.
serios?...

Satan are scop spiritual...
Despre BAPHOMET. De ce se inchina masonii diavolului?

RUGACIUNEA MASONILOR ADRESATA SATANEI

#190
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
1. Masoneria este mai mult o grupare. Este cam impropriu spus societate.

2. Masoneria este obscura, nici decum discreta. Cine se ascunde are de ce sa se ascunda

3. Poate spun o prostie acum: capii/sefii masoneriei se numesc iluminati. Masonii se ocupa cu realizarea (cu rabdare in decursul anilor) a "ordinelor" date de iluminati.

4. Masoneria nu este o grupare crestina. Masoneria nu este o religie. Masoneria nu are legatura cu satana sau cu Dumnezeu. Ceea ce cititi voi pe internet, ca masoneria se inchina la bufnite moarte sau bea sangele unui copil,( sau mai stiu eu ce prostie) este dezinformarea masonilor cu scop de a devia atentia asupra adevaratei masonerii si al scopului acestuia.

5. Pe tot globul pamantesc sunt cateva familii (le poti numara pe degete) ce au o avere enorma. Se poate spune, cei mai bogati de pe pamant. Neoficial, insa. Bill Gates este mic copil pe langa ei. Aceste familii controleaza tot pamantul cu ajutorul masoneriei. Se poate spune ca masoneria este finantat de ei.

6. Scopul masoneriei nu este cunoscut.
Se vorbeste de noua ordine mondiala " o singura turma cu un singur pastor" aka globalizarea. O singura tara pe tot globul (si aceleasi conditii pt toti).  
Se mai presupune ca masoneria doreste indobitocirea omului (prin presa, tv, scola, etc) pt al controla mai usor si al face sclav.
Pana si controlarea populatiei prin codex alimentarius (masoneria are placerea de a folosi latina), medicamente care te "vindeca" de ceva si te inbolnaveste de alte 5 boli, eurile din alimente (si alea scumpe) , etc. Controlul populatiei de pe glob este tot scop masonic. Sunt prea multi oameni si se inmultesc prea repede. Astfel se distruge planeta si tot ecosistemul natural (dispar padurile, speciile de animale, poluarea , etc)

7. Masonii nu au ce cauta pe forumuri cu tampenii gen:"sunt mason. Intreaba-ma orice". Ei se ocupa doar cu "frecarea ridichii" cetateanului onesc, ca sa-i devieze atentia de la adevarata masonerie, astfel incat ei (masonii) sa se ocupe linistiti de obiectivele  lor obscure.

8. Cine are impresia ca tot pamantul asta (cu statele lor, in frunte cu sefii de stat aka papusele masonilor) este lasat la voia intamplari, atunci este prea "vesel".

Edited by Lolopoco, 04 April 2013 - 20:15.


#191
ioham

ioham

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,484
  • Înscris: 11.01.2013
666: Dovezile ca Lumea este condusa din umbra de MASONI! INCONTESTABIL!


Masoneria demascata - Ieromonahul Amfilohie spune adevarul! Part 1/4 - YouTube

Edited by ioham, 04 April 2013 - 21:03.


#192
B1ng0

B1ng0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2013
Hristos spune: ''Eu sunt Calea, Adevarul si Viata".
Ce ne trebuie noua masonerie? ca sa ne desavarsim, sa ne luminam? Jerfta de pe Cruce a lui Hristos numai este oare valabila, numai este mantuitoare si de aceea ne trebuie masonerie?
Cred ca numai oamenii care o insuficienta religioasa  ajung sa intre in masonerie, care sunt pasionati de ritualuri pagane si oculte.. care nu vad in Biserica pe cine trebuie sa vada, adica pe Hristos cel rastingnit si inviat. Si vedem ca omul "modern" ori este ateu, ori este impresionat de ritualurile oculte, considerand ca in ele isi gasesc fericirea sau implinirea. Nu ii acuz pe acesti oameni, fiindca fiecare cauta in viata lui sa ajunga la implinirea sufleteasca, iar unii o gasesc gresit, cu totul eronat in astfel de ritualuri, sau altii in droguri, in bautura etc.., dar sigur, altii gasesc si adevarata fericire, adevarata implinire care este si vesnica nu trecatoare. Iar cine ajunge la o astfel de fericire nu o da pentru nimic in lume, preferand mai degraba sa moara pt. Hristos ca sa invie impreuna cu El (iar asta o vedem vadit mai ales la martiri). Credeti ca acesti oameni au murit degeaba? au imbibat pamantul cu sangele lor pentru nimic? Eu nu cred! si acestia nu au fost masoni, ci au fost mladite roditoare ale Bisericii si sluji credincioase ale lui Hristos, sau mai bine zis au fost  din nou repusi in treapta de mostenitori ai Imparatiei lui Dumnezeu, fii adevarati ai Tatalui Ceresc.

Edited by B1ng0, 04 April 2013 - 21:36.


#193
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View PostB1ng0, on 04 aprilie 2013 - 21:34, said:

Hristos spune: ''Eu sunt Calea, Adevarul si Viata".


NU, Hristos nu spune nimic....
altii au scris ce au crezut ei ca a spus...
un biet om urcat pe valul popularitatii a crezut pentru o clipa ca este Mesia evreilor...
"Eli...Eli....lama sabahtami......?'

cum de ce ...??ca ti-ai luat nasul la purtare...!

iudaismul este monoteist...unde te crezi matale...??

#194
B1ng0

B1ng0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2013
La toti Parintii domina parerea ca Iisus vorbeste ca un om care reprerezinta intreaga omenire in acesta clipa importanta, cu intelesul ca oamenii sunt parasiti de Dumnezeu din cauza pacatului, dar care sunt izbaviti, acum, prin Jerta si Crucea Lui.
Adica Hristos a vorbit si in numele meu, si in numele tau, si in numele intregii umanitati, invocand mila lui Dumnezeu, refacand astfel relatia dintre Dumnezeu si om.

"NU, Hristos nu spune nimic...." pai Sf. Ev. Marcu isi incepe intru-un mod aparte evanghelia sa: "Inceputul Evangheliei lui Iisus Hristos.." nu spune ca este Evanghelia sa, ci ca este Evanghelia lui Hristos (evanghelie = bucurie) , adica bucuria pe care o aduce Domnul in lume, prezentand astfel procesul de refacere al creatiei " buna foarte'' , care insa prin distantarea omului de Dumnezeu, lumea a devenit un haos, pe care Hristos o reface prin Jertfa Sa.. Dar Hristos nu te obliga sa primesti acest efect al Jertfei Sale, ci numai cine isi doreste are acum sansa sa devina iar fiu deplin al lui Dumnezeu.

Iar asta nu invata masoneria, ci crestinismul, ceea ce ma face sa cred ca nu masoneria mantuieste, ci Biserica... si asta fiindca Hristos nu a intemeiat masoneria, ci Biserica.

Edited by B1ng0, 04 April 2013 - 22:06.


#195
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostB1ng0, on 04 aprilie 2013 - 21:58, said:

La toti Parintii domina parerea ca Iisus vorbeste ca un om care reperezinta intreaga omenire in acesta clipa importanta, cu intelesul ca oamenii sunt parasiti de Dumnezeu din cauza pacatului, dar care sunt izbaviti, acum, prin Jerta si Crucea Lui.
Adica Hristos a vorbit si in numele meu, si in numele tau, si in numele intregii umanitati, invocand mila lui Dumnezeu, refacand astfel relatia dintre Dumnezeu si om.

"NU, Hristos nu spune nimic...." pai Sf. Ev. Marcu isi incepe intru-un mod aparte evanghelia sa: "Inceputul Evangheliei lui Iisus Hristos.." nu spune ca este Evanghelia sa, ci ca este Evanghelia lui Hristos (evanghelie = bucurie) , adica bucuria pe care o aduce Domnul in lume, prezentand astfel procesul de refacere al creatiei " buna foarte'' , care insa prin distantarea omului de Dumnezeu, lumea a devenit un haos, pe care Hristos o reface prin Jertfa sa.. Dar Hristos nu te obliga sa primesti acest efect al Jertfei Sale, ci numai cine isi doreste are acum sansa sa devina iar fiu deplin al lui Dumnezeu.

Iar asta nu invata masoneria, ci crestinismul, ceea ce ma face sa cred ca nu masoneria mantuieste, ci Biserica... si asta fiindca Hristos nu a intemeiat masoneria, ci Biserica.
Te referi cumva la acel Eli, Eli, lama sabahtani cumva?

#196
B1ng0

B1ng0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2013

View Postmario_bril, on 04 aprilie 2013 - 21:59, said:

Te referi cumva la acel Eli, Eli, lama sabahtani cumva?

Da

#197
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006

View Postmario_bril, on 04 aprilie 2013 - 18:54, said:

Pai cata vreme masoneria este cu scop spiritual, ma intreb ce vrei sa cauti acolo tu care esti ateu? Este exact ca si cum ai intreba daca pot ateii sa devina preoti crestini.

Ce legatura au preotii sau crestinii cu masoneria ? Masoni pot fi si budisti sau musulmani, nu ?

Se pune accent pe spirit, care eu nu vad sa aiba treaba cu vreo religie (logic vorbind) !

In fine, eu am reluat o intrebare care era mai sus, din curiozitate.

#198
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostB1ng0, on 04 aprilie 2013 - 22:06, said:

Da
Ei bine te anuint cu parere de rau ca respectivele cuvinte nu sunt rostite in calitate de om ci Iisus reia o profetie din VT. Intr-adevar, in Evanghelii, Iisus ne vorbeste in calitate de om, dar un om-Dumnezeu adica un Dumnezeu intrupat si limitat de conditia umana. Insa pe cruce nu. Reia practic psalmul 21 din Biblia ortodoxa, recitand primul verset.

View Posttavktm, on 04 aprilie 2013 - 22:22, said:

Ce legatura au preotii sau crestinii cu masoneria ? Masoni pot fi si budisti sau musulmani, nu ?

Se pune accent pe spirit, care eu nu vad sa aiba treaba cu vreo religie (logic vorbind) !

In fine, eu am reluat o intrebare care era mai sus, din curiozitate.
O legatura cu crestinismul a masoneriei exista. La fel cu iudaismul. Pentru ca practic toate ritualurile masonice fac apel la Templul lui Solomon si religia egipteana transmisa apoi in iudeo-crestinism. Insa masoneria nu se propune a fi o noua religie ci mai degraba o dezvoltare a spiritualitatii deja existente din iudeo-crestinism.

Edited by mario_bril, 04 April 2013 - 22:32.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate