Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 

Un profer bate un elev!

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
tur334vl22

tur334vl22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.12.2012
Salut ,
Vreau sa va povestesc o intamplare in care un profesor bate un coleg de clasa si ii rupe un dinte si as vrea sa stiu ce pateste daca colegul vatamat isi face certificat medico-legal !

Fapta sa intamplat din pricina unor colegi care tipau la ora lui , si el sa dus direct la colegul meu care nu a tipat statea linistit la ora , si profesorul incepe sa injure de morti si alte chesti (ps: colegul are mama moarta si nu ii plac genul asta de injuraturi) , si colegu ii zice ca domne nu am tipat eu de ce ma injurati ? si el a venit si ii a pleznit un pod de palma direct in buze si ii a spart dintele !
In ce caz se incadreaza fapta si care ar fi consecintele pentru profesor !

#2
gabi096

gabi096

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 07.09.2012
Da sunt curios si eu, in ce scoala se intampla astfel de fapte? Este recenta treaba?

#3
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Multi ani de inchisoare, nu mai caut exact, dar este agravanta faptul ca e profesor, si faptul ca s-a pierdut un "organ" si trebuie proteza! Printre altele, daca are copiii cu ceva eforturi poate fi decazut din drepturi, si sa i se obtina restrictii, de a-si practica meseria, de a ingriji persoane, etc, mai ales daca vb de minori!

Bagat in puscarie, si pe civil lasat pe drumuri nenorocitu! Eu as da si scoala in judecata, cerand despagubiri!
Trebuie data si scoala in judecata, este obligata sa asigure siguranta si sa-si protejeze elevii, cand colo, angajatii acesteia produc abuz in serviciu!

Edited by Josef_Mengele, 05 December 2012 - 20:33.


#4
tur334vl22

tur334vl22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.12.2012

View Postgabi096, on 05 decembrie 2012 - 20:29, said:

Da sunt curios si eu, in ce scoala se intampla astfel de fapte? Este recenta treaba?

Acest incident sa produs azi in scoala Henri Coanda din Rm.Valcea

View PostJosef_Mengele, on 05 decembrie 2012 - 20:31, said:

Multi ani de inchisoare, nu mai caut exact, dar este agravanta faptul ca e profesor, si faptul ca s-a pierdut un "organ" si trebuie proteza! Printre altele, daca are copiii cu ceva eforturi poate fi decazut din drepturi, si sa i se obtina restrictii, de a-si practica meseria, de a ingriji persoane, etc, mai ales daca vb de minori!

Bagat in puscarie, si pe civil lasat pe drumuri nenorocitu! Eu as da si scoala in judecata, cerand despagubiri!
Trebuie data si scoala in judecata, este obligata sa asigure siguranta si sa-si protejeze elevii, cand colo, angajatii acesteia produc abuz in serviciu!

Maine isi va face certificatul medico-legal ! In seara asta am fost la spital am facut cateva investigatii o radiografie la nas , niste controale la ORL si la dentistul de garda din spital !
Vom da in judecata si profesirul si scoala ! Traim in secolul 21 si uitati ce singuranta avem in scolii ... Mai intelegem ca un elev se bate cu altu dar profesorul sa dea !

View Postunboucenupoateluacarnetul, on 05 decembrie 2012 - 20:42, said:

Las' de abia pe mai potolesc puslamalele si nu mai ajung ca la liceu ei sa bata profesorii...

Da dar tie ti se pare corect sa iei bataie nevinovat ? Si mai ales sa iti rupa un dinte ?

#5
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împãrat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009
Bravo.

#6
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Eu zic ca profesorul trebuie premiat iar elevii batausi si galagiosi batuti cu parul si sanctionati si cu 3 zile de stat in beci fara telefoane si fara tablete sau PC-uri cu quad core.

Pe elevii care lovesc/ agreseaza verbal un cadru didactic sau personal auxiliar nu-i sanctioneaza nimeni? In SUA  etribunal de minori, elevii au implantate ensigne cu detectarea lor, deci trebuie si la noi.

#7
tur334vl22

tur334vl22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.12.2012

View Postpopascu, on 05 decembrie 2012 - 20:45, said:

Eu zic ca profesorul trebuie premiat iar elevii batausi si galagiosi batuti cu parul si sanctionati si cu 3 zile de stat in beci fara telefoane si fara tablete sau PC-uri cu quad core.

Pe elevii care lovesc/ agreseaza verbal un cadru didactic sau personal auxiliar nu-i sanctioneaza nimeni? In SUA  etribunal de minori, elevii au implantate ensigne cu detectarea lor, deci trebuie si la noi.

Mai nu ati inteles ca el e nevinovat ?
Si mai ales ca ii a spart un dinte !

#8
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View Posttur334vl22, on 05 decembrie 2012 - 20:44, said:

Acest incident sa produs azi in scoala Henri Coanda din Rm.Valcea
o scoala de gunoi plina de tigani, cunosc treaba



Quote

Maine isi va face certificatul medico-legal !
cine anume?

Quote

In seara asta am fost la spital am facut cateva investigatii o radiografie la nas , niste controale la ORL si la dentistul de garda din spital !
a dat in ala si ai facut tu control?? Unde dai si unde sare.Posted Image

Quote

Vom da in judecata si profesirul si scoala !
datii. Veti avea infatisari in fiecare luna la tribunal si un rezultat poate in 2-7 ani. Daca face si recurs, mai dureaza. Pana atunci apucati-va de facultatea de drept, asta daca luati cunva vreo diploma de BAC de pe okazii.ro

Quote

Mai intelegem ca un elev se bate cu altu dar profesorul sa dea !
dar ce ati zis voi la inceput?? e prost proful asta si facem ce vrem, urlam, tipam, ne spargem capetele, ce mai. Da-l dracu cu materia lui.




Quote

Da dar tie ti se pare corect sa iei bataie nevinovat ? Si mai ales sa iti rupa un dinte ?
si pe strada pateai la fel.

Siguranta in scoli se refera la faptul ca sunt scoli und eintra in cladire sau ore hoarde de golani si tigani care agreseaza pe toata lumea.

View Posttur334vl22, on 05 decembrie 2012 - 20:46, said:

Mai nu ati inteles ca el e nevinovat ?
Si mai ales ca ii a spart un dinte !
e nevinovat, probabil a fat in el ca i so fi parut mai fraier sau o fi confundat. E nasol.
Iti dai seama ce mana tare are ala?

Edited by popascu, 05 December 2012 - 20:54.


#9
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008
si tu nu intelegi ca un profesor trebuie sa lucreze cu sute de retarzi/retarde?

#10
tur334vl22

tur334vl22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.12.2012

View Postpopascu, on 05 decembrie 2012 - 20:53, said:

o scoala de gunoi plina de tigani, cunosc treaba



cine anume?
a dat in ala si ai facut tu control?? Unde dai si unde sare.Posted Image

datii. Veti avea infatisari in fiecare luna la tribunal si un rezultat poate in 2-7 ani. Daca face si recurs, mai dureaza. Pana atunci apucati-va de facultatea d edrept, asta daca luati cunva vreo diploma de BAC de pe okazii.ro

dar ce ati zis voi la inceput?? e prost proful asta si facem ce vrem, urlam, tipam, ne spargem capetele, ce mai.




si pe strada pateai la fel.

Siguranta in scoli se refera la faptul ca sunt scoli und eintra in cladire sau ore hoarde de golani si tigani care agreseaza pe toata lumea.

e nevinovat, probabil a fat in el ca i so fi parut mai fraier sau o fi confundat. E nasol.
Iti dai seama ce mana tare are ala?


asta e nu avem ce face ! nu imi am facut eu control eu . doar il am asistat la spital !
colegul meu maine de dimineata isi face certificatul medico-legal pentru ca seara nu lucreaza nimeni la medicina legala!
da frate dar statea in fata lui in primul rand si a vazut ca nu el a tipat !

Edited by tur334vl22, 05 December 2012 - 20:57.


#11
AIVV

AIVV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 13.02.2011
Vinovat,nevinovat,profesorul nu avea voie sa dea in el, simplu. Ca va vad pe voi astia, care ziceti de elevi, ca trebuie cutare si cutare, insingne. Ideea cu insigne nu e rea, dar de aici pana la bataie e mult.


View Postnicu131, on 05 decembrie 2012 - 20:54, said:

si tu nu intelegi ca un profesor trebuie sa lucreze cu sute de retarzi/retarde?
Corect, hai sa batem toti retarzi. Hai sa facem din fiecare scoala inchisoare in care daca cineva misca sa ii dam la ficati, ce atata disciplina, sa ne chinuim sa fim civilizati?
Bataie si gata.

Acum sa fim seriosi, daca asa vedeti voi treaba,e grav.

#12
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Bonus financiar pentru profesor . Tot respectul. Poate asta e limba in care se poate discuta cu generatia de cretinopati din scoli....
Asta apropos de exprimarea ultra elevata pentru care vinovat ar fi profesorul: " asta e nu avem ce face ! nu imi am facut eu control eu . doar il am asistat la spital !"
Habar nu aveti cum va cheama cu buletinul in fata...
PS: Ce faci cu profesorii batuti de elevi in scoli sau in afara acestora? Asa parca e mai normal nu?

Edited by c14h3r, 05 December 2012 - 21:04.


#13
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,209
  • Înscris: 03.08.2010

View Posttur334vl22, on 05 decembrie 2012 - 20:56, said:

asta e nu avem ce face ! nu imi am facut eu control eu . doar il am asistat la spital !
colegul meu maine de dimineata isi face certificatul medico-legal pentru ca seara nu lucreaza nimeni la medicina legala!
da frate dar statea in fata lui in primul rand si a vazut ca nu el a tipat !
colegul tau e ceea ce se cheama "victima colaterala"(vezi dex) ;). sa-i puna aia care urlau dintele inapoi, o lucrare dichisita la un superstomatolog, neaparat imbracat in aur de 18 k, ca sa dea bine la gagici.

#14
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Povesteste-ne un pic despre acel profesor. Cum merg orele la el de regula?? Astfel vom intelege mai bine si noi. Bucura-te ca nu ai fost tu cel cu ghinion. Si daca cel agresat chiar e nevinovat e ceva regretabil.

#15
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Haidi bre hodorogule... Profu e prof si prostu a dat de i-a julit dintele lu colegu... Orele e naspa la el ca ne pune sa invatam sau ne asculta ca trebuia sa invatam... La ce dracu ne trebuie asta ca noi oricum avem mai multi bani decat isi ia fraieru' salar...

Oricat m-as chinui, nu-mi iese...
Si apoi, hai sa fim seriosi... Dintr-un dos de palma nu-ti sparge nimeni dintii... Mai degraba ii sparge botu' (buza) dar nu dintele.. "si el a venit si ii a pleznit un pod de palma direct in buze si ii a spart dintele !"

Edited by c14h3r, 05 December 2012 - 21:11.


#16
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Ar trebui sa se reintroduca pedeapsa veche de cand e lumea. Proful / profa mergea cu parul la ora si daca vreunul / vreuna misca sau deranja fara sa se scuze sau din rea intentie sa-i trasneasca cu parul vreo 4-8 bucati pe fiecare mana. Nu cred ca mai facea nici implant si nici semne nu ar fi avut.

Dar ce e acum prin scoli te sperii.

Edited by popascu, 05 December 2012 - 21:11.


#17
tur334vl22

tur334vl22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.12.2012

View Postpopascu, on 05 decembrie 2012 - 21:03, said:

Povesteste-ne un pic despre acel profesor. Cum merg orele la el de regula?? Astfel vom intelege mai bine si noi. Bucura-te ca nu ai fost tu cel cu ghinion. Si daca cel agresat chiar e nevinovat e ceva regretabil.

Sa iti explic totul de la cap la coada sa ma fac si inteles !
"Proful a intrat la ora , si era cam nervos ca o clasa din inaintea noastra ii a facut nervi sau ce ii a facut ! (ps profesorul este maistru . prof de modul) Ma ascultat pe mine am luat un 5 pe ceea ce ii am spus , a mai ascultat 2 3 colegi care au luat 2 dupaia au inceput sa tipe aia de au luat 2 . si sa dus direct spre cel pe care il a agresat !
Si ii a zis ca de ce tipa , cel agresat ii a zis ca nu a tipat el , si proful a inceput sa il injure de morti (am specificat mai sus ca mama victimei a murit) si ii a zis ca de ce il injura si proful sa intors direct la el si ii a aplicat o corectie cu pumnul . este corect?

#18
RCmake

RCmake

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 08.10.2011

View Postpopascu, on 05 decembrie 2012 - 21:03, said:

Povesteste-ne un pic despre acel profesor. Cum merg orele la el de regula?? Astfel vom intelege mai bine si noi. Bucura-te ca nu ai fost tu cel cu ghinion. Si daca cel agresat chiar e nevinovat e ceva regretabil.
Chiar daca era vinovat nu trebuia sa se ajunga la asa ceva si punct.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate