Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

Nokia Lumia 620

- - - - -
  • Please log in to reply
1231 replies to this topic

#19
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
http://www.gsmarena....g-news-5173.php

Stii engleza?

#20
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Ia cumpara unul de la Three si anunta-ne si pe noi.

Hai sa nu te las totusi sa iti iei teapa (nu ca ti-ar trimite Three telefoane in Romania): Off contract inseamna ca il iei cu prepay si blocat in retea ;)

Edited by Arkouda, 08 December 2012 - 14:34.


#21
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Pai si la noi Orange si Vodafone nu vand tot telefoane codate la liber?? Sau mai rau, nici nu vand la liber. Sunt curios daca la noi il va vinde vreun operator la pretul asta, chiar si codat la liber! Sau sa-l dea gratis la abonament de 17 lire... Deci e diferenta mare!

PS nu sunt interesat sa cumpar vreun WP, nu ma atrag deloc. Spuneam doar asa, in scop informativ si comparativ.

O zi frumoasa!

#22
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 14.08.2007
Pretul oficial care merita comparat e pentru telefoane necodate si fara abonament/prepay. Oricum, ca idee, 180 de lire inseamna 290 de dolari, deci iese cam ca si 620-ul cu TVA (in Anglia e mai mic TVA-ul ca la noi), insa 8S-ul e codat in pretul ala.

#23
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Ma indoiesc ca 620 va costa atat!!! Ca sa nu mai zic de preturile de la noi...

#24
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Au fost tare tampi ca nu au continuat cu MeeGo, dar cum actalul telefon cere inlocuire, voi alege fie o chestie d'asta cu WP8 (la ce am eu nevoie este perfect) sau Lumia 820 sau un Android similar ca si specificatii.

#25
CSMNCSMN

CSMNCSMN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.08.2010
Nu stiu daca este o teapa sau nu, dar aici http://www.alin-gsm....-lumia-620-pret telefonul apare in stoc la pretul de 900 de lei.Acest lucru m-a surprins deoarece nu am gasit nici o stire despre vreo lansare oficiala, care era preconizata pentru primul trimestru al lui 2013.Pretul mi se pare mai mult decat ok, avand in vedere ca telefonul probabil este adus pe filiera neoficiala din alta tara.Astept parerile voastre.Posted Image

Edited by CSMNCSMN, 22 December 2012 - 21:23.


#26
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 14.08.2007
Eu am zis de la inceput ca va cobori sub 1000 de lei rapid, totusi 900 de lei asa din prima e un pret neasteptat de bun. Daca n-ar avea sotia un Symbian inca foarte bun si relativ nou, clar i-as lua un 620 ... Desi pentru ea as prefera unul ceva mai putin lat, actualul al ei are cu un cm mai putin in latime. Ma enerveaza moda asta cu telefoane mari, pana si asta care e "mic" e deja cam lat pentru o femeie.

#27
daemon666

daemon666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 02.05.2007
Nu va mai bucurati, mai mult ca sigur astia cu alin gsm n-au  sa aduca asa instant, dar da bine la ochi, mai fac si ei un pic de trafic , la fel cum au facut si cu comenzile ptr. Nexus 4.
Ati incercat sa dati telefon sa comandati ?

#28
comanu23

comanu23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.12.2012
Nokia 610 Market Place... pentru a rezolva problema cu limba maghiara din Aplicatia MarketPlace mergeti in "browserul Internet explorer" de pe lumia intrati pe "www.google.ro" -> dati la "settigs" -> si puneti "english" in loc de "romana".si la "Settings" in Telefonul Lumia dati la "region+language"-> "Region Format" poate fi pus in romana, la fel si "system locale", mai jos la "Browser & search language" ramane "English (United Kindom)", dati mai sus la "press here to accept changes and restart your phone" si gata acum v-a merge. Bafta !

#29
adicted69

adicted69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 19.03.2008
Readuc acest topic la viata cu o intrebare:- nu exista alti utilizatori ai acestui telefon pe aici?
Eu il am de aproate 2 saptamani si pot sa spun ca sunt chiar multumit de el

#30
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
Cum este cu navigatia? Deocamdata mie mi se pare cam confuza situatia. Cand a aparut 620ul exista Nokia Drive. Intre timp a aparut Here Drive simplu si cu +.
Fara +, care zice-se ca nu ar fi pe 520 nu prea merita daca navigatia gps e unul dintre criteriile importante.

Pe 620 se poate instala Here Drive +?

#31
adicted69

adicted69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 19.03.2008
Cand l-am cumparat avea preinstalat Nokia Drive. Dupa ce m-am jucat putin cu el, a cerut singur sa isi faca update la Here Drive + Beta. Inca nu am avut ocazia sa folosesc navigatia, deoarece nu am avut nevoie.

Cu el am o singura nemultumire sa zic asa: nu gasesc husa flip pentru el.

Edited by adicted69, 10 March 2013 - 09:55.


#32
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
Multumesc pentru raspuns. Eu habar nu am cum e cu windows phone, pana acum m-am jucat doar cu android. As vrea pentru sotie un smartphone Nokia.
520ul am inteles ca nu accepta Here Drive +, doar cel fara +, care la noi nici nu ar fi functional, daca am priceput eu bine din ce am mai citit aici si pe net in general.

O astfel de husa ?

http://www.ebay.co.u...20&LH_PrefLoc=3

Din UK e posibil ca intr-o saptamana sa o ai in cutia postala.

#33
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Cum se comporta camera de 5 MP la 620 ??? Ca la 610 e varza !!! 620 unde e fabricat, tot China ???

#34
adicted69

adicted69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 19.03.2008
Telefonul este fabricat in China, si din cate mi-am dat eu seama camera pare ceva mai slabuta decat cea a SE k810i pe care l-a inlocuit.

#35
CSMNCSMN

CSMNCSMN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.08.2010
Eu am acest telefon de aproximativ 5 zile, si sunt multumit de el, avand in vedere pretul sau.OS-ul este foarte bine optimizat, telefonul nu stie ce inseamna lag.Inca mai sunt unele situatii in care iti cam prinzi urechile, cum ar fi crearea unui playlist, dar se rezolva din aplicatia Help care vine preinstalata.Ce este cam ciudat fata de Androis sau IOS este ca nu exista YouTube sau Facebook preinstalat, dar se poate rezolva cu niste aplicatii cam dubiose, dar bune din Store.Alt aspect neplacut este numarul redus de aplicatii din Store, lucru deja stiut, dar peste care se poate trece usor daca nu iti trebuie o aplicatie pentru cum sa te speli pe dinti si cum sa iti legi sireturile.Camera se comporta bine pentru cei 5 Mpx, iar videoclipurile la 720p ies destul de bine.Ar fi frumos ca intr-un update sa vina un lock screen cu notificari, cum e la IOS, unde sa vezi detaliat diferitele notificari.Pe lock screen-ul actual iti poti alege ce aplicatii sa pui pentru 2 categorii:
  • Detailed Status unde ai aproximativ 20% din ecran disponibil pentru diverse informatii(doar de la o singura aplicatie)
  • Small Status sau altfel, unde iti arata doar iconita aplicatiei si numarul de notificari(maxim 5 aplicatii)
Din acest ansamblu lipseste un notification center, unde sa le vezi pe toate la un loc.Cand apare ceva, este mentionat in partea de sus a ecranului pentru aproximativ 10 secunde, si daca nu atingi respectivul banner, si el dispare, va trebuie sa mergi pana la aplicatia respectiva ca sa vezi ce mai este nou.
Home screen-ul arata foarte bine, impreuna cu live tile-urile si tile-urile de diferite dimensiuni. Ceva din nou cam incomod este reprezentat de hub-ul people.Cand iti sincronizezi contul de Facebook de exemplu, el iti ia toti prietenii si ii tranteste acolo.Daca vrei sa adaugi un numar de telefon la un contact pe care il ai la preieteni, totul este frumos si cand te va suna va aparea si poza acestuia de profil.Dar partea mai urata este cand vrei sa pui in lista pe cineva pe care nu il ai deja la People.Si mai incomod este sa cauti pe cineva in acea lista formata din toti prietenii, dar te ajuta functia de Search.Browserul Internet Explorer merge bine, avand totusi unele probleme la a incarca Youtube-ul de exemplu.Player-ul nativ al OS-ului este cam ciudat, lipsind functia de la IOS sau Android sa poti sari la ce secunda vrei prin miscarea punctuletului de buffer, acest lucru realizandu-se doar prin butoanele fast forward sau fast previous care sar un interval fix de timp.Telefonul are un aspect placut nu numai din cauza culorii(eu am gasit doar galben) dar si din cauza formei usor rotunjite, care aduce aminte de vechile generatii IPhone.Carcasa din policarbonat este foarte placuta la atingere, oferind o aderenta suficienta telefonului in palma.Bateria este decenta, fiind suficienta pentru 2 ore de muzica la casti si browsing ocazional, in nici un caz un "butonat excesiv".Aici am pus majoritatea lucrurilor incomode la telefon, dar aspectele pozitive se descopera la butonare telefonului.Am sa pun si cateva aplicatii pe care le'am gasit in Store si sunt chiar folositoare
  • WhatsApp
  • Gismeteo: Live Tile cu vremea
  • Tube Pro: aplicatie free pentru Ytube,de unde poti sa iti accesezi contul si sa vezi noile upload-uri si sa descarci mp3-uri pe care sa le tai si sa le faci direct ringtone-uri
  • Settings Plus: creeaza tile-uri pentru acces rapid la setari precum Wi-Fi sau conexiunea de date
  • Photosynth: aplicatie pentru crearea panoramelor un pic mai complexe, care odata finalizate arata ca o sfera
  • Evernote
  • Flaslight-X


#36
cstef30

cstef30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 22.04.2007
Unde pot decoda  un Nokia 620 de la O2-UK?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate