Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

mai apreciaza cineva virginele?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
294 răspunsuri în acest subiect

#19
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postjeffy86able, on 05 decembrie 2012 - 12:41, said:

Tu ti-ai lua o virgina ? Adica una speriata de bombe si cu toate insecurtatile posibile , ca doar n-a mai fost cu barbati ? Una care se gandeste si se cramponeaza de orice intrebandu-se "o fi bine ce fac" , " il dezamagesc daca fac asa" , "oare ma iubeste" ?
Cand alegi sa fii cu cineva pentru o relatie stabila, intai te intereseaza caracterul, personalitatea, temperamentul etc...si abia apoi daca are sau nu experienta. In cazul in care prima conditie e indeplinita (e inteligenta, frumoasa, are un super caracter bla bla) eu zic ca poti bine mersi sa o iei de la zero si sa treci peste prejudecati

Eu una nu vad problema in faptul ca nu se pricepe la sex ori ca o doare sau mai stiu eu ce, ci in faptul ca, mai devreme sau mai tarziu, se va intreba cum e cu altcineva.

#20
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.335
  • Înscris: 26.03.2011

View Postmalls, on 05 decembrie 2012 - 12:39, said:

Zau? Ai fi uimit sa afli ca mai gasesti. Si eu am fost, credeam ca toata lumea scapa de problema asta pana la 18 ani, dar nu-i asa.
Am multe colege(20, 21 ani) virgine. N-au avut niciun iubit serios si toate tentativele s-au incheiat inainte sa se ajunga in pat. Si daca nu esti genul de persoana care sa ti-o tragi cu unul doar de dragul sexului, e foarte plauzibil sa ramai virgin multa vreme.

Nu zic că n-or fi, dar e bine să vedem care sunt alea virgine la 21 ani.
Când auzi că una e virgină la vârsta asta te întrebi evident DE CE?
Și uite așa afli că ba din cauza aspectului fizic degradant, ba din cauza unor probleme comportamentale, psihice și după mai rămân câteva care sunt chiar ok și au rămas virgine din alte motive.

#21
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postjeffy86able, on 05 decembrie 2012 - 12:41, said:

Tu ti-ai lua o virgina ?

M-am si casatorit cu una :)

#22
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.372
  • Înscris: 10.06.2002
Virgina?
Depinde cine intreaba! :D
Si.. mai (nou) depinde unde virgina?

Cred ca in timpul nostru virginitatea nu ar trebui sa fie un criteriu de baza, insa extremele nu sunt de dorit, rpecum masinile cu kilometrajul dat in spate.

#23
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 22.274
  • Înscris: 07.01.2009

View Postrasistu, on 05 decembrie 2012 - 12:45, said:

1uite, sunt intr-o relatie cu o gagica de 19,5 ani. fata foarte buna dar ma deranjeaza ca fostul inca o suna si ma deranjeaza si mai tare ca ea raspunde in loc sa fii rupt definitiv relatia.
2daca ar fi fost virgina nu ar fi existat problemele astea.
1Nasol.
2Sau daca ar fi avut numai ONS-uri, cateva sute.Posted Image

View Postmalls, on 05 decembrie 2012 - 12:46, said:

Eu una nu vad problema in faptul ca nu se pricepe la sex ori ca o doare sau mai stiu eu ce, ci in faptul ca, mai devreme sau mai tarziu, se va intreba cum e cu altcineva.
Dap, corect, azi e foarte putin probabil sa nu ajunga la asta.

#24
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.267
  • Înscris: 05.01.2004

View PostAMDG, on 05 decembrie 2012 - 12:52, said:

M-am si casatorit cu una Posted Image
Ai nevasta virgina?????? :D

#25
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.524
  • Înscris: 06.01.2012

View Postmalls, on 05 decembrie 2012 - 12:46, said:

Cand alegi sa fii cu cineva pentru o relatie stabila, intai te intereseaza caracterul, personalitatea, temperamentul etc...si abia apoi daca are sau nu experienta. In cazul in care prima conditie e indeplinita (e inteligenta, frumoasa, are un super caracter bla bla) eu zic ca poti bine mersi sa o iei de la zero si sa treci peste prejudecati

Eu una nu vad problema in faptul ca nu se pricepe la sex ori ca o doare sau mai stiu eu ce, ci in faptul ca, mai devreme sau mai tarziu, se va intreba cum e cu altcineva.

Absolut ! Caracterul , frumusetea , inteligenta primeaza . Dar pur si simplu nu mai am rabdare la aproape 27 de ani sa fac ce faceam la 18 . Si faptul ca e virgina poate ascunde multe insecuritati , asa cum ziceam mai sus . Si stiu ca o sa sun ca unu' din mosii aia obositi cu "pe vremea mea" , dar chiar cred ca o sa imi dai dreptate peste cativa ani .

Editat de jeffy86able, 05 decembrie 2012 - 13:27.


#26
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postrasistu, on 05 decembrie 2012 - 12:45, said:

uite, sunt intr-o relatie cu o gagica de 19,5 ani. fata foarte buna dar ma deranjeaza ca fostul inca o suna si ma deranjeaza si mai tare ca ea raspunde in loc sa fii rupt definitiv relatia.
relatia cu el a fost de 3 ani, dar s-a terminat in primavara (din partea lui) si in vara (din partea ei). avea de gand sa-mi ascunda faptul ca inca vorbesc la telefon, dar mi-am dat seama. pt mine este foarte deranjant si am rugat-o sa-si faca ordine in viata.
daca ar fi fost virgina nu ar fi existat problemele astea.
Probabil ca inca isi aminteste cu placere de maciuca lui.Posted Image

#27
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.372
  • Înscris: 10.06.2002
Peste o anumita varsta virginitatea e un handicap!


@rasistu - cred ca detii jumatate din problema:

1. Insecuritatea ta.
2. Tarele ei.

Problema e complexa, dar sigur fortarea din aprtea ta, nu va duce la nimic bun.

#28
gamer8martie

gamer8martie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.503
  • Înscris: 26.11.2010

View PostHorsie, on 05 decembrie 2012 - 12:52, said:

Virgina?
Depinde cine intreaba! Posted Image
Si.. mai (nou) depinde unde virgina?

Cred ca in timpul nostru virginitatea nu ar trebui sa fie un criteriu de baza, insa extremele nu sunt de dorit, rpecum masinile cu kilometrajul dat in spate.
Ai de pui mei.Mai facut sa rad de am cazut de pe scaun.Keep going bro.

Editat de gamer8martie, 05 decembrie 2012 - 14:03.


#29
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.827
  • Înscris: 07.02.2003

View Postjeffy86able, on 05 decembrie 2012 - 12:27, said:

Nu tine de superficialitate ca nu apreciezi virginitatea fetelor , mai ales daca auzi ce motive au unele sa ramana virgine .
Motivatiile fetelor sunt penibile si oricum nu conteaza in discutia de fata. Superficialitatea este data chiar de motivatia pentru care unora nu le place virginitatea Posted Image

View PostHorsie, on 05 decembrie 2012 - 13:33, said:

Peste o anumita varsta virginitatea e un handicap!
Bineinteles, indica probleme.

Editat de andreic, 05 decembrie 2012 - 14:10.


#30
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.954
  • Înscris: 24.06.2012

View Postrasistu, on 05 decembrie 2012 - 12:45, said:

daca ar fi fost virgina nu ar fi existat problemele astea.
Sau poate daca nu erai tu atat de pampas. Posted Image

#31
ariadna_12

ariadna_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.737
  • Înscris: 07.05.2012

View Postrasistu, on 05 decembrie 2012 - 12:45, said:

uite, sunt intr-o relatie cu o gagica de 19,5 ani. fata foarte buna dar ma deranjeaza ca fostul inca o suna si ma deranjeaza si mai tare ca ea raspunde in loc sa fii rupt definitiv relatia.
relatia cu el a fost de 3 ani, dar s-a terminat in primavara (din partea lui) si in vara (din partea ei). avea de gand sa-mi ascunda faptul ca inca vorbesc la telefon, dar mi-am dat seama. pt mine este foarte deranjant si am rugat-o sa-si faca ordine in viata.
daca ar fi fost virgina nu ar fi existat problemele astea.

mai ce conexiuni faci, ma doare mintea !!

in primul rind si daca era virgina si credula ,in limba dupa unul cu care nu i-a iesit si tu prea nou in peisaj, se poate sa fi tinjit dupa ala.
la fel cum si daca era trasa prin 10 suli, nu raspundea la nici un telefon , la nici un fost, din principiu.
cind e gata e gata.


deci, ce legatura are sula cu telefonul ?

#32
tzibman

tzibman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 523
  • Înscris: 18.06.2011
Deci proxenetii vand virginele si cu cateva mii de euro, deci da este apreciata daca putem spune asa...
Insa virgina are avantajele si dezavantajele ei precum si cea care nu e are avantaje si dezavantaje.
Nu cred ca trebuie sa le precizez caci multe au fost deja expuse mai sus.

#33
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.291
  • Înscris: 30.04.2012
M-o ferit Domnul de virgine.

#34
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.524
  • Înscris: 06.01.2012
Pai asta vroiam si eu sa intreb . Care sunt avantajele unei virgine ? Ca pe mine faptu' ca nu e "initiata" nu ma face sa pun capu' mai linistit pe perna . Ba dimpotriva , probabil are o rotita lipsa daca pe la 20 de ani inca nu e curioasa . Evident ca exista si exceptii , da' zic asa in general .

Editat de jeffy86able, 05 decembrie 2012 - 15:33.


#35
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009

View PostAMDG, on 05 decembrie 2012 - 12:52, said:

M-am si casatorit cu una Posted Image
idem si aici. pe vremea cand am cunoscut-o era. pana cand s-a facut nunta, n-a mai fost.

#36
mutual

mutual

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 164
  • Înscris: 18.08.2004
Am avut o singuta relatie cu o virgina, dupa 5 relatii cu femei care avusesera barbati in viata lor inaintea mea. Sincer o spun, am fost tare incurcat si am incercat sa ma retrag, am discutat foarte cinstit cu fata, nu m-am simtit demn sa fiu primul barbat din viata ei ca femeie, ea se indragostise cu adevarat cu ceva timp inainte de mine si a facut totul ca sa ne intalnim si sa incepem o relatie serioasa. Este totodata adevarat ca fata a fost foarte pretentioasa in relatiile cu baietii cunoscuti si nu era atrasa hormonal sa-si inceapa neaparat viata sexuala, nu avea retineri legate de nuditate sau tot ceea ce implica actul sexual, ingrijise persoane in varsta cazute la pat, asistase la 2-3 nasteri, psihologic era deja maturizata ca mama si femeie.

Si acum cred ca este o responsabilitate morala imensa pentru un barbat cu experienta sexuala sa inceapa o relatie cu o virgina. Sexual, primele raporturi sexuale ale unei virgine sunt mai putin intense si nu pot oferi eventuale picanterii ca in cazul femeilor cu experienta. Inteleg ca in viata oricarei femei trebuie sa existe un prim barbat, dar acesta ar fi ideal sa fie si utlimul sau sa fie acela alaturi de care sa-si traiasca dragostea vietii. Statistic. cred ca sub 1% din femeile adulte au trait o asemenea viata. Restul traiesc intr-un compromis permanent cu propriile sentimente si trairi sufletesti.

Concluzia mea de o viata este ca pentru orice barbat normal, necesitatile sexuale trebuie implinite exclusiv cu femei cu experienta anterioara. Iar virginele ar trebui sa caute si sa-si gaseasca numai printul visat pentru a ajunge femei si mame.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate