Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

orsova-caransebes-timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
mgrigoriu

mgrigoriu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.09.2006
Rog pe cei care s-au deplasat recent pe acolo sa faca o actualizare a starii drumului. Eu si probabil multi altii vom pleca la ski in strainatate pe aceasta ruta, cu iesirea din tara pe la Cenad. Multumiri anticipate

#2
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Eu am fost joi, drumul este in stare buna, fara gropi. Aglomeratie mai risti sa prinzi, nasol daca prinzi un camion obosit in urcare pe dealurile dintre baile herculane, si caransebes, deci depaseste din timp camioanele, ca altfel nu mai ai sanse, sunt curbe multe, si linie continua, in rest totul e in regula.

Edited by AndyM, 03 December 2012 - 02:10.


#3
mgrigoriu

mgrigoriu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.09.2006
multumesc, mult pentru raspuns.
ce varianta de iesire din tara recomanzi dinspre Timisoara ? Cenad sau Nadlac ?

#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,581
  • Înscris: 30.10.2003
Cred ca ti-ar fi mai bine prin Nadlac! Ai autostrada care te duce pana la drumul inspre granita.
Daca vrei sa mergi prin Cenad o sa mergi pe centura, dupa care intri putin in oras ca sa treci din Calea Aradului in Calea Torontalului! Pierzi vreo ora, depinde si de trafic!

#5
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Pentru Nadlac, inainte de Remetea Mare ai intrare pe autostrada, te dai jos de pe ea la iesirea din Arad spre Nadlac. Primii 15 km limita 130 la ora, pana la arad (urmatorii 35-40) - 100 (115 pe bord). Atentie la perioada deplasarii, iesirea pe nadlac e mult mai aglomerata decat cea pe Cenad.
Pentru Cenad, te bagi pe centura Tm, intri in oras de pe Calea Aradului la semaforul de la OMV faci dreapta si iesi in drumul de Cenad. Nu poti pierde mai mult de un sfert de ora cu ocolul asta. Asa cum zice si Bursul, nu intra in oras pe orice alta ruta daca ajungi la ora de varf.

Aaa, drum bun si zapada asisderea.

Edited by denky, 04 December 2012 - 09:20.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate