Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 

Cainele lup

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Monitonix

Monitonix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 12.03.2009
Buna seara,

Am caut pe internet si nu am gasit nimic, vreau sa stiu si eu de cainele lup este interzis in Romania? Am posibilitatea sa aduc unu din strainatate, dar nu vreau sa am apoi probleme aici.

Multumesc,

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,924
  • Înscris: 01.01.2010
Eu stiam ca hibridul obtinut prin incrucisarea unui caine cu a unui lup este interzis, din cauza comportamentului imprevizivil.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,895
  • Înscris: 06.01.2008

View PostMonitonix, on 28 noiembrie 2012 - 22:38, said:

Buna seara,
Am caut pe internet si nu am gasit nimic, vreau sa stiu si eu de cainele lup este interzis in Romania? Am posibilitatea sa aduc unu din strainatate, dar nu vreau sa am apoi probleme aici.
Multumesc,
La ce caine lup te referi? Multi spun caine lup cand se refera la ciobanescul german, tu la ce rasa te referi?
Daca nu ai un buget extrem de restrans ai putea sa te gandesti sa achizitionezi un ciobanesc belgian, Tervueren sau Malinois. Malinois sunt extrem de inteligenti si pot fi dresati usor din cate stiu.
Sau daca vrei sa alegi Tervueren atunci e bine sa alegi femela, fiindca uneori masculii pot fi cam lenesi si blegi, mai ales daca se obisnuiesc cu multe persoane prin preajma.

Edited by Hider141, 28 November 2012 - 23:10.


#4
Ev1L

Ev1L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 01.11.2007

View PostMonitonix, on 28 noiembrie 2012 - 22:38, said:

Buna seara,

Am caut pe internet si nu am gasit nimic, vreau sa stiu si eu de cainele lup este interzis in Romania? Am posibilitatea sa aduc unu din strainatate, dar nu vreau sa am apoi probleme aici.

Multumesc,

cainele lup nu e interzis in romania , acei caini "interzisi" de care vb tu sunt aia periculosi gen pitbull , bull-terier , rottweiler , ciobanesc caucazian pe care trebuie sa ii declari la militie .

#5
Monitonix

Monitonix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 12.03.2009
Eu ma refer la un lup hibrid adica imperecherea unui caine de rasa puternica cu un lup

#6
Ev1L

Ev1L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 01.11.2007
de adus il aduci bun , dar ce faci cu el ?

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,895
  • Înscris: 06.01.2008

View PostMonitonix, on 28 noiembrie 2012 - 23:46, said:

Eu ma refer la un lup hibrid adica imperecherea unui caine de rasa puternica cu un lup
Daca vrei caine periculos ia-ti un ciobanesc mioritic si tine-l izolat. O sa vezi ca sare sa-i atace si pe cei din familia ta dupa un timp Posted Image

#8
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

View PostMonitonix, on 28 noiembrie 2012 - 23:46, said:

Eu ma refer la un lup hibrid adica imperecherea unui caine de rasa puternica cu un lup

Ce inseamna de "rasa puternica" ? Si unde vei gasi lup ca sa imperechezi cateaua ? Crezi ca iesi cu ea prin padure si - uite-o, nu e - a venit lupu' si ... gata ?

Si de ce tii mortis sa faci o astfel de imperechere ? Crezi ca va avea abilitati de paza ? De unde ai vazut matale lup sa pazeasca ceva ?

#9
cristianda

cristianda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 25.04.2008
nu te mai chinui sa aduci din strainatare ! iti fac rost de nr de tel al unui proprietar de asemenea hibrid, dar sa nu crezi ca e ,,rambo,, !!!
eu am doi rottweileri ,,interzisi,, si nu am nici o problema atat timp cat respecti legea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate