Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce se intampla cu buletinele de v...

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector
 La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 

RCS&RDS a cumparat Titan Net!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
260 replies to this topic

#253
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Te asigur ca tu esti cel care abereaza, daca link-ul ar fi de 100M as avea viteza minima cat timp ce vecinul descarca cu 10MB/s, ceea ce nu s-a intamplat niciodata. Iar RDS nu foloseste mediaconvertoare, nu trebuie sa fi angajat ca sa stii ce echipamente au la cativa metri de tine.

Testele astea cu care ma aburesti sunt pe linii rezidentiale sau business? De ce mai intreb, Adnet Telecom nu ofera decat servicii business, premium, sute de euro, nu 39 lei.

#254
dorin_v70

dorin_v70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.04.2010

 vasilemadalincristian, on 16 februarie 2013 - 12:15, said:

@dorin De acord, insa specifica si pretul abonamentului ...
37.5 ron

#255
dorin_v70

dorin_v70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.04.2010

 MembruAnonim, on 16 februarie 2013 - 12:17, said:

Te asigur ca tu esti cel care abereaza, daca link-ul ar fi de 100M as avea viteza minima cat timp ce vecinul descarca cu 10MB/s, ceea ce nu s-a intamplat niciodata. Iar RDS nu foloseste mediaconvertoare, nu trebuie sa fi angajat ca sa stii ce echipamente au la cativa metri de tine.

Testele astea cu care ma aburesti sunt pe linii rezidentiale sau business? De ce mai intreb, Adnet Telecom nu ofera decat servicii business, premium, sute de euro, nu 39 lei.
Nu stiu de ce-mi pierd timpul cu tine, esti prea greu de cap ca sa pricepi..... cum e cu netu de cartier si cu baietii destepti.Vino cu o lada de vin, ba nu, doua ca informatia costa; sa te invat! Adio!

#256
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,427
  • Înscris: 14.10.2008

 danielavram, on 16 februarie 2013 - 07:58, said:

Eu nu am vazut niciodata cum arata acele modemuri LanCity ai vreo poza? si da asa e ai dreptate 2000 e mult prea devreme pentru modemurile Webstar da poate Neaceasca85 avea si atunci pile la RDS si avea o yehnologie pe care nimeni nu o mai avea si l-au ales ca beta tester.

As fi vrut eu sa am pile la RDS si sa fiu beta tester, am zis asa pentru ca eu am avut Cable Link business din aprilie 2006 cand era deja cu Webstar. La bloc, desigur, pana in 2008 nici o casa din oras nu a vazut net sau telefon de la RDS, iar din 2011 toate au vazut GPON mai putin eu din 2012.

Asa ca nu am avut pile ci numai contra-pile la RDS, am fost mereu a 5-a roata la caruta, pai in 2003 baga HFC la blocuri si pe mine+vecinii ne lasa cu semnal varza legat la cutia de pe scara?

Ca abia in noiembrie 2005 sa ne bage coaxial F-11 doar pentru a vedea toate canalele oglinda, internetul pana in 2007 nu m-a interesat iar in 2007 nu vroiau sa-mi dea, drept urmare tata mi-a bagat Romtelepom Speed Touch pe care l-am reziliat in decembrie 2011 in asteptarea GPON-ului venit in mai 2012.

Au intarziat enorm de fiecare data si din cauza intarzierii lor mi s-au prelungit contractele de Reziliecom, de unul am scapat, de altul inca nu, si RDS are o vina aici.

 dorin_v70, on 16 februarie 2013 - 09:43, said:

Normal CA CASELE particulare au fost a 5-a roata ptr rds...
In Slatina au contruit de la 0 fiecare retea, au cumparat in 2000 coaxialul simplu din 1993 al SC NOVEL SRL, apoi in 2003 construit retea HFC, in 2009-2011 GPON, de la sediul lor pana in fiecare bloc si casa. Coaxialul anilor '90 este desfiintat, HFC-ul este desfiintat si el acum mai putin 2 segmente pe care inca mai sunt case ce nu au decat un serviciu de la ei dar curand le dau jos si pe alea, va ramane numai GPON-ul.

Cam asa a fost in toate orasele, si la retelele de cartier cumparate schimba cablurile vechi cu ale lor, numai ca lent.

Blocurile au iesire pe 1 Gbps din ONT nu 100, si sunt folosite 2 porturi din ONT pentru switch-uri in fiecare scara, unul giga-lan si altul de 100. Am net de la ei si la bloc si merge bine si ala, cu 95 la orice ora. Abonamentul ala dateaza dn 2006, deci ce mizerii sa-mi faca?

Sorry, nu RDS face mizerii aici ci numai javra de RTC, de la care am gresit ca nu am plecat la timp pentru ca numarul de Fax trebuie portat, iar cu portarea am alta incurcatura.

Edited by Neaceasca85, 16 February 2013 - 17:20.


#257
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

 danielavram, on 16 februarie 2013 - 07:58, said:

Eu nu am vazut niciodata cum arata acele modemuri LanCity ai vreo poza? [...]

Aveam un modem LanCity prin sediu nu stiu daca mai este sa ii fac o poza. Cam asa arata unul.
[ http://mmc.bolha.com/0/image/94052/96305/Kabelski-modem-LanCity---LCPet-2_4ef6ec63c822d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#258
dorin_v70

dorin_v70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.04.2010
Draga pretene si tovarase neaceauseasca, nu te simti in plus pe acest topic? aici e vorba de rds si titannet, nu de cat de bun e gponul tau de la erdesh intr-un oras care se chinuie sa invete ce e internetul! Sau intre timp te-ai mutat in Bucuresti, in Titan, si nu ne-ai spus? Ramui3 frate la slatna ta, ocupa-te de afacerilii tale si cauta-ne in alta parte, ca nu e locul tau aci! tu inca traiesti in comunism, cu partidul unic si stapan in toate! Du-te de aici, ca tu nu stii ce inseamna libera concurenta!

Edited by dorin_v70, 16 February 2013 - 18:44.


#259
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,573
  • Înscris: 16.12.2006
Da tu nu te simti in plus ? Nu vezi ca esti total off-topic ?

Aici se discuta despre preluarea Titan Net de catre RDS, nu e topic in care sa-ti versi tu frustrarile la adresa RDS.

Da, stim deja, urasti RDS, treci peste. Daca tii neaparat poti sa-ti deschizi un topic separat si sa spui acolo tot ce ai pe suflet.

In orice caz, topicul asta a devenit inutil, afacerea deja s-a concretizat si marea majoritate a abonatilor Titan Net au migrat pe RDS. O sa propun unui moderator inchiderea acestui topic.

Edited by catalinman, 16 February 2013 - 18:43.


#260
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,427
  • Înscris: 14.10.2008
Tocmai, ca RDS are monopol in Slatina dar se comporta de parca ar fi concurenta acerba. Ador paradoxurile. Posted Image

De fapt casele particulare invata de acum ce este internetul, blocurile stiau inca din 2009. Posted Image

As fi de acord cu inchiderea topicului.

#261
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Mda, ați "lăbărit" și acest topic. Posted Image  Gata... Posted Image ...îl închid.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate