Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Excursii la Giro D'Italia si Tour de France 2013

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
MirceaOlaru

MirceaOlaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.11.2012
Salutare tuturor,

Deschid acest subiect pentru a va propune doua velo-excursii la cele doua mari tururi de anul viitor.

In 2013, Turul Frantei sarbatoreste editia cu numarul 100.

Organizez de ceva vreme astfel de concedii cicloturistice pe soselele din Dolomiti si Alpi. Daca ati urmarit la Eurosport transmisiunea din Giro D'Italia de anul acesta, cu siguranta ati remarcat steagurile romanesti de pe margine. Ei bine, noi eram:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Zkp8jPSs_s8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Se mai gandeste cineva sa mearga anul viitor? Poate veniti cu noi sau, daca mergeti separat, sa ne intalnim acolo sa marim grupul de suporteri romani.

Noi vom merge cu un van de 9 locuri, cu suporti de biciclete pe acoperis. Mai avem locuri libere pentru cei interesati.

Sper sa se considere informatie utila (si nu reclama) daca postez linkul unde aveti mai multe detalii despre itinerariu si organizarea efectiva a celor doua ture: www.cyclingtrips.wordpress.com

La Giro d'Italia vom urmari ultimele 3 etape montane si vom pedala pe catarari renumite precum: Gavia, Mortirolo, Stelvio, Giau, Tre Cime di Lavaredo

La Turul Frantei vom urmari ultimele 4 etape montane si vom pedala pe Galibier, Alpe D'Huez, Izoard, Agnel, Madeleine, Lautaret.

Pentru cei care vor merge acolo separat m-ar interesa sa imi spuneti cum v-ati gandit excursia, ce aveti de gand sa pedalati, ce etape v-au atras cel mai mult?

Multumesc si spor la pedalat,
Mircea

#2
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 21.08.2008
Am recunoscut un amic (Adelin), am facut cateva ture prin zona... A fost cumva si Mihai Popescu?

#3
MirceaOlaru

MirceaOlaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.11.2012
Dap, au fost amandoi ;-)

#4
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View PostMirceaOlaru, on 27 noiembrie 2012 - 10:41, said:

Ei bine, noi eram [...]
Sunteți niște nebuni, în cel mai frumos sens al cuvântului. Posted Image Felicitări și cât mai multe ture de acest fel!

P.S. Foarte tentante excursiile de anul viitor...

#5
Fumez_Vodca

Fumez_Vodca

    I'm so mean I make medicine sick

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 04.11.2012
Superb.Poate o sa reusesc si eu sa fac pe dracu in patru anu asta si sa vin cu voi.
Am multe pe cap in 2013Posted Image

Edited by Fumez_Vodca, 29 November 2012 - 15:19.


#6
MirceaOlaru

MirceaOlaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.11.2012
Multumesc mircea21 - astfel de nebunii fac viata frumoasa ;-)

@fumez_vodca - daca te hotarasti da-mi un semn. Pentru excursia la Turul Frantei suntem deja 5 care mergem - mai raman asadar 2-3 locuri libere.

#7
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Foarte frumos ce faceti ! Cred ca multi ar vrea sa vina cu voi dar nu le permite  bugetul/fizicul :D

#8
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Scuze pentru off-topic, dar nu am reusit sa nu-ti dau like pentru semnatura , opop !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate