Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Cartierul Verde

- - - - -
  • Please log in to reply
323 replies to this topic

#289
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Mai exact ce zone, daca esti asa informat?

#290
ionut_i

ionut_i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 18.01.2013
Cu care dezvoltator sunteți rudă?

#291
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Cu niciunul, doar ca mi-am luat casa in zona asta si ma deranjeaza la culme sa aud astfel de tampenii. Prin urmare, despre ce zone faceai referire?

#292
ionut_i

ionut_i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 18.01.2013
Nimeni nu se oftică așa rapid pentru un proiect imobiliar decât dacă are interese materiale personale în dezvoltarea și vânzarea lui. În ce cartier spuneați că v-a dat ruda casă?

#293
pink-beetle

pink-beetle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 13.07.2015

View Postionut_i, on 23 octombrie 2016 - 11:26, said:


Concluzia: feriți-vă de Bragadiru. Și de Popești-Leordeni/IMGB/Drumul Fermei.

Dar cu Popestiul ce ai? Posted Image

#294
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Pink-beetle vezi ca te ia si pe tine in vizor ca ai pile la dezvoltator...
Lasand gluma la o parte, nu am nici o legatura cu acest ansamblu si dupa ce am citit cateva pagini nici nu mi-as dori sa am. In al doilea rand eu mi-am luat casa, nu apartament si daca as fi avut ceva pile la dezvoltatori crede-ma ca nu mi-ar fi fost rusine sa recunosc.
Bragadiru este mare dar nu poti sa generalizezi si sa spui ca nu merita sa cumperi in aceasta zona. Locatia acestui ansamblu intr-adevar lasa de dorit dar nu toate zonele sunt asa.
Prin urmare te cred pe cuvant ca sunt probleme in zona respectiva dar nu mai generaliza, te rog.

#295
smarandita45

smarandita45

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.10.2016
Astazi m-am ingrozit cand eram in Primaria Bragadiru unde era un scandal legat de Cartierul Verde,un litigiu cu un bulgar parca,daca am retinut bine,caruia ii apartine ceva teren la noi in cartier.Tot astazi am gasit la avizier o informare cu faptul ca in circa 30 zile suntem anuntati sa ne gasim alte locuri de parcare in alta parte si nu in dreptul blocului intrucat urmeaza lucrari de ingradire a proprietatii private.Are cineva idee de treaba asta?

#296
ionut_i

ionut_i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 18.01.2013
Dezvoltatorul s-a lăudat odată că a construit abuziv pe terenul altuia, pentru că proprietarul îi cerea pe teren mai mult decât era el dispus să dea. Așa că a luat terenul cu japca și a construit pe el o parcare.

Vedeți și pe portal. just. ro în câte procese e implicat, unele dintre ele cu cumpărători cărora le-a luat banii și nu le-a mai livrat locuințele promise, altele cu clienții din alte cartiere sau cu furnizorii. În seara asta la arhivă erau 79 de dosare pe Exer Group, 4 pe Exer Grup. Pe care nu le-am inventat eu, în ciuda a ceea ce vă vor spune oamenii lui plătiți să facă atmosferă pe internet.

Apropo, v-ați întrebat de ce blocurile noi nu au gaze nici acum, după 2 ani, și stau tot pe butelie?

#297
smarandita45

smarandita45

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.10.2016
La treaba cu gazele nu m-am gandit privind linistita butelia aia mare si alba ce ocupa 3 locuri de parcare.Daca parcarea nu va mai fi a noastra,ramanem si fara gaz?

#298
ionut_i

ionut_i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 18.01.2013
Tot ce e posibil. Unii locatari s-au plâns că dezvoltatorul le-a tăiat gazele, supărat că deja au dat drumul la căldură și consumă gaze din butelia lui.

#299
smarandita45

smarandita45

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.10.2016
Cand s-a intamplat asta?

#300
ionut_i

ionut_i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 18.01.2013
Zilele trecute. Cică le-a sigilat contoarele.

Asta în condițiile în care fratele dezvoltatorului a stat la el la apartament cu "maimuța" în loc de contor, și îl punea înapoi doar când veneau cei de la Distrigaz în control.

#301
smarandita45

smarandita45

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.10.2016
E cineva care stie de treaba asta ceva mai mult?

Attached Files



#302
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004
de ce nu I dai un telefon? cu ocazia asta ne spui si noua mai multe....

#303
smarandita45

smarandita45

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.10.2016
Problema e ca sunt la munca,o sa sun dupa ora 18.Am crezut ca stie altcineva ceva mai mult

#304
mihai69A

mihai69A

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.10.2016
Salut,am sunat eu,mi-a explicat persoana ca este proprietarul terenului de langa blocul in constructie,pe toata lungimea celor 4 scari,ca la baza autorizari constructiei s-a obtinut un PUZ cu acte false,fara a sti proprietarul,momentan doreste ingradirea terenului,iar ca perspectiva cica va face o parcare cu plata.....Stau si ma gandesc la viitori locatari ai ultimei scari cum isi vor cara mobila in casa neavand acces sa parcheze in fata scari.

#305
0nutzu

0nutzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.12.2009
Salutare,
Scriu acest mesaj pentru cei care deja locuiesc acolo si pentru cei care tocmai si-au achizitionat o locuinta in acest complex! Cum este viata in Cartierul Verde? impresii dupa 1-2 ani de locuit! S-a mai rezolvat ceva cu apa? cu gazele? Care sunt multumirile si care sunt Nemultumirile! Apreciez orice raspuns! Multumesc

#306
ionut_i

ionut_i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 18.01.2013
Mulțumiri nu prea sunt, mai mult nemulțumiri. Pe lângă vechile probleme mai nou spațiile verzi sunt lăsate deliberat să se degradeze, în special copacii îndoiți de vânt care sunt lăsați culcați la pământ de către administrația Cartierului Verde, în ciuda faptului că le-am sesizat problemele de mai multe ori. Să nu uităm și troaca de microbuz, care s-a stricat iar pentru a nu știu câta oară, iar transportul locatarilor este asigurat cu un Logan la fel de distrus. Vine iarna și mulți locatari vor merge prin frig și zloată până la șosea sau vor cheltui sute de lei la taxi din cauza lipsei transportului.

Dar desigur, în toate anunțurile de vânzare a apartamentelor din Cartierul Verde scrie că există și transport, și parcări suficiente, și spații verzi, și liniște, și drumuri asfaltate, și întreținere mică. Nu îi costă nimic să mintă, nici pe cei de la Exer, nici pe agenții de vânzări independenți. Nimic din toate acestea nu există în Cartierul Verde Bragadiru.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate