Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

blocat in parcare

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Dar nu stii cine e ? Daca da, suna-le la usa. Daca nu, cum spuneam, zgaltaie masina, daca incepe sa piuie, poate iese proprietarul. Nu produci nici o dauna daca zgaltai masina.

#20
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,779
  • Înscris: 07.02.2003

View Postasasinuxp, on 03 noiembrie 2012 - 19:54, said:

E doar o initiativa,inca nu a fost aprobata.
Nasol, mai trebuie asteptat, eventual corectat ce probleme mai are (sa nu se abuzeze) ca sa fie aprobata si functionala 100%, cert e ca va fi foarte utila.

Edited by andreic, 03 November 2012 - 19:59.


#21
wmanole

wmanole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.10.2012

View PostIon_de_la_Raion, on 03 noiembrie 2012 - 19:57, said:

Dar nu stii cine e ? Daca da, suna-le la usa. Daca nu, cum spuneam, zgaltaie masina, daca incepe sa piuie, poate iese proprietarul. Nu produci nici o dauna daca zgaltai masina.

Sa zicem ca nu dau de nimeni care sa vina sa mute masina/masinile care bineinteles au fost parcate cu rea-intentie acolo ( presupunem: am zgaltait masina, nu a sunat alarma :))) sau a sunat dar nu a venit nimeni ;   am claxonat - nu a venit nimeni ; am batut pe la usi - nu am dat de nimeni)    Am dreptate ca ultima solutie imi ramane sa apelez 112/Serviciul parcari/Politia rutiera?

#22
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,779
  • Înscris: 07.02.2003

View Postwmanole, on 03 noiembrie 2012 - 20:01, said:

Am dreptate ca ultima solutie imi ramane sa apelez 112/Serviciul parcari/Politia rutiera?
Bineinteles. Poti deasemenea sa pui politia sa faca identificarea si constatarea pentru a merge in instanta pentru plata daune pentru imposibilitate autilizarii bunului personal Posted Image Dupa ce le bagi o taxa de trimbru dinaia adevarata o sa vina in genunchi sa te roage sa retragi dosarul :)

Edited by andreic, 03 November 2012 - 20:05.


#23
Sharkye

Sharkye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 705
  • Înscris: 27.01.2010
cheama-ti 10 prieteni fortosi , luati pe sus cea mai usoara masina din alea 2 si da-ti-o cu o jumatate de metru mai in fata sau mai in spate astfel in cat sa o poti scoate pe a ta

#24
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,038
  • Înscris: 29.06.2011
Singura solutie este sa chemi Politia. Eu te inteleg si pe tine dar si pe ei. Eu locuiesc in zona unei piete, piata ce nu are parcare iar toti "tarabagii" si cei ce vin cu masina la piata parcheaza la mine la bloc si  de multe ori nu am putut iesi din parcare din cauza lor. Am chemat de cateva ori Politia si si-au luat amenda .  De multe ori cand ajung acasa nu am unde parca tot din cauza lor si trebuie sa parchez la alte blocuri, blocuri unde s-a gasit odata un DOBITOC sa-mi zgarie masina intentionat, probabil am parcat pe locul lui mostenire de la Ceausescu. Pe langa asta masina mea este numai lovituri de usi, zgarieturi  intentionate sau nu, ba chiar mi-au rupt si un stergator. Asta este ROMANIA, nivelul de civilizatie este foarte mic, dupa cum vezi si aici pe forum (sfaturi cu cheia,etc.).

#25
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
intotdeauna cand parchez ma asigur ca las 50cm distanta fata de cealalta masina, ori ca e in fata sau in spatele meu. asa evit aceste situatii cand cineva suparat sau pur si simplu dobitoc lasa prea putin spatiu.

#26
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,038
  • Înscris: 29.06.2011
Si eu las dar priveste in poza cum au parcat cei doi cu dubitele albe( a mea e cea galbena) .Attached File  Parcare.jpg   300.53K   201 downloads

#27
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Aveai loc destul sa iesi
Spoiler


#28
wmanole

wmanole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.10.2012
:)))

#29
Ale3n

Ale3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.02.2007

View Postwmanole, on 03 noiembrie 2012 - 19:54, said:

Posted Image)) crede-ma te rog ca de-ar fi dupa mine m-as plimba de 10 ori dupa masina cu surubelnita si i-as muta-o la 50 de m cu sufa si alte cele, dar vreau sa o fac pe cale legala daca e posibil..
daca faci asta o sa o patesti pentru distrugere. si este penal

#30
wmanole

wmanole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.10.2012

View PostAle3n, on 13 ianuarie 2013 - 00:14, said:

daca faci asta o sa o patesti pentru distrugere. si este penal

View PostAle3n, on 13 ianuarie 2013 - 00:14, said:

daca faci asta o sa o patesti pentru distrugere. si este penal

Posted Image)) pai nu de aceea am scris "daca ar fi dupa mine" ?  iar apoi "vreau sa o fac pe cale legala" .. Posted Image

Edited by wmanole, 13 January 2013 - 11:57.


#31
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostCGDBZ, on 03 noiembrie 2012 - 22:24, said:

Si eu las dar priveste in poza cum au parcat cei doi cu dubitele albe( a mea e cea galbena) .Attachment Parcare.jpg

In poza aia sint mai multe masini blocate. Si in partea din dreapta a pozei se vad putin cateva masini blocate.

#32
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,038
  • Înscris: 29.06.2011
Nu mai este nici o masina blocata, strada se continua in dreapta(sens unic), una din masini (cred ca papucul visiniu) este in miscare iar pe partea dreapta a strazii se afla o parcare interioara(se vede foarte putin botul catorva masini).
Continuarea strazii(nu am stat sa fac poza,este o poza mai veche):

Attached Files



#33
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Salut, legal este sa suni la Politia Locala, care vor constata ca ti-a fost blocata masina, vor cauta proprietarii masinilor care te-au blocat, si in functie de explicatiile acestora ii vor amenda sau ii vor pune sa te deblocheze.
Dupa acest episod, te sfatuiesc sa pui o camera de luat vederi care sa filmeze masina (pt a evita intrebari de genul: cine mi-a zgariat-o).Posted Image

#34
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,038
  • Înscris: 29.06.2011
De data asta cei blocati au fost locatarii unui bloc-dacia break visinie a parcat in usa blocului nemaiputand fi deschisa.

Attached Files

  • Attached File  Pmb.jpg   239.39K   96 downloads


#35
valentincr

valentincr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 05.05.2008

View PostCGDBZ, on 12 noiembrie 2013 - 19:38, said:

De data asta cei blocati au fost locatarii unui bloc-dacia break visinie a parcat in usa blocului nemaiputand fi deschisa.

Pare sa fie la buzau :))

#36
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
ce as face eu daca as fi in locul initiatorului? Simplu, sun la politie. Fara milogeala pe la casele din jur, milogeala pe la proprietari etc.

noi inca nu ne-am obisnuit ca 112 trebuie apelat cu incredere. Exemplu: un taximetrist pizdit mucegait si plin de formol se dadea mare smardoi pe strada amenintand si injurand. Ce amenintat a mers la politie, facut plangere penala si tot tacamul. Dupa cateva ore suna taximetristul plangand ca o femeie si rugandu-l pe ala sa isi retraga plangerea ca il nenoroceste pe viata.



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/u7gauDQakpM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.cugetlibe...-si-8221-195800

Edited by shadowgign2, 12 November 2013 - 23:02.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate