Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 

Dacia Logan

- - - - -
  • Please log in to reply
1383 replies to this topic

#1351
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005

View Postady_chesnoiu, on Feb 18 2009, 21:19, said:

11 l ? Mie unul nu mi se pare bine să consume aproape cât un SUV de 3000 cmc (al meu) .
Compari benzina cu diesel ?

#1352
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Iarna in Bucuresti n-ai cum sa scazi sub 10 decat pe diesel... asta daca mergi in aglomeratie la orele normale. Oricum, depinde multi si de om cum stie sa folosesca frana de motor si cum demareaza cand vine vorba de consum. Asa si eu cand mergeam cu Focusul 1.6 de la serviciu scoteam consum de 13% de ii bagasem pe toti la banuieli ca am gasit o metoda sa fur benzina... asta pana mergeau prima data in dreapta si dupa primul semafor isi puneau singuri centura.  :drac:

#1353
ZeeKo

ZeeKo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 16.09.2006
Eh :) astept sa-mi formez mana pe Logan, dupa care cred ca trec pe ceva mai serios.

#1354
dennis12225

dennis12225

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 15.05.2007

View Postfilipxxx, on Feb 19 2009, 18:43, said:

... asta pana mergeau prima data in dreapta si dupa primul semafor isi puneau singuri centura.  :drac:..........

Tare asta :lol:.

Scoate si 11 % daca e benzina 1,6 in oras pe acolo se invarte, nu mi se pare nimic anormal, trebuie sa apara cineva pe aici sa ne zica de camionul lui care e mai economic ca Loganu', pai caruta e si ecologica vere "ca caii" mananca doar fan, deci consum zero de benzina.

Mersi Manule o sa vad si ambipurul ala, pana atunci am luat din alea spanzurate, cu lichid din ala care prelingi din cand in cand, spre exemplu cand treci pe la Lunguletu si miroase a balegar folosit pe post de ingrasamant. :OK:

#1355
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Mare GRIJA cu odorizantele lichide! Am gasit topite (la propriu) fata detasabila, capacul de la scrumiera si "husa" maciuliei. ;) Ca a fost taica-miu dilau si a bagat mana in "pipeta" aia e partea a doua...

#1356
acusila

acusila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 29.10.2005
45.000 km tocmai au fost impliniti. iarasi se misca capul schimbator, unde naiba pot sa il rezolv in iasi? Si scartie portiera fata dreapta cand o deschid. Cred ca e de la fixarea pe aripa.

#1357
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Vezi sa strangi surubul ala de la usa pe care vine balamaua aia subtire de otel. Nu stiu daca m-am facut inteles ca nu-s poet :).

#1358
acusila

acusila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 29.10.2005
stiu de surub, numai ca din ce stiu eu e nevoie de o cheie speciala

#1359
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Torx.

#1360
acusila

acusila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 29.10.2005
am venit cum am plecat de la caremil. Nu au avut cum sa ma ajute, pe motiv ca ei in service inlocuiesc piese defecte cu piese de fabrica specifice unui anumit model. Boomer. Am fost si la daewoo (sermecom parca) si nici aia nu au vrut sa ma ajute, insa mi-au sfatuit (din nou) sa pun poxipol din ala format din 2 parti, dupa ce dau jos banda adeziva de pe schimbator. Urmand sa il las asa peste noapte. Asta e..

#1361
acusila

acusila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 29.10.2005
am rezolvat cu capul de schimbator. am pus poxilpol in el, nu l-am miscat vreo 12 ore si pana acum totul pare in regula

#1362
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postacusila, on 10th June 2009, 13:00, said:

am rezolvat cu capul de schimbator. am pus poxilpol in el, nu l-am miscat vreo 12 ore si pana acum totul pare in regula

12 minute erau de-ajuns :)
se intareste ala ca betonul

#1363
acusila

acusila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 29.10.2005
tot ii bun , macar nu o sa mai am de a face cu el. Si am inteles ca nici nu e casant, ca e rezistent la temperatura si tot asa

#1364
condaru321

condaru321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 24.05.2006
Ma apropii cu pasi repezi  de revizia a-IV-a si trebuie sa-i schimb distributia.Este cineva din Brasov sa-mi recomande un service bun.

#1365
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Cind cauti un service bun te duci la un taximetrist de la o firma mai mare din oras si-l intrebi cu cine lucreaza ei . Dar decit sa risti sa pici pe vreunul care "le stie pe toate" mai bine mergi la Dacia service si vorbesti direct cu mecanicul , deobicei ei lucreaza si-n particular , iti faci o programare si gata , cel putin pe la noi se poarta si astfel de aranjamente  :rolleyes:

#1366
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Azi am facut un lucru mare , am condus un Logan 1.4 MPI (din acela cel mai ieftin.. din 2005 parca) masina avea 38.000 km si nefolosita de un an de zile (plimbata putin sapt. asta) .

1-Directia , nu are servo-directie ... nu este de plans , mai greu este pe loc .. dar in mers a fost chiar ok !
2-Nu avea AC , am stat nitel in caldura pana sa mai racorit putin ... dar nu este de plans .
3-Acceleratia mi-a lasat o impresie foarte buna ... eu am un Passat B6 1.9 TDI iar prima dif. care mi-a "sarit in ochi" a fost ca raspunde mai repede la acceleratie (deh , benzina)

Intr-o fraza : Mi-a placut cum se conduce ... nu are un confort de invidiat dar imi place ! Nu as face figuri daca as avea unua !!!

Asa ca romaximusro fi mandu de ea ....

#1367
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 06.10.2006
Faina masina....eu am mers cu al meu "sicriu pe 4 roti", vorba lui maxim, luna trecuta 7505 km prin Europa de la M.Nordului la M.Adriatica cu sute de km facuti prin Amsterdam si Paris urcat Alpii pana la 2211m, comportare excelenta, dupa 2 ani si 30.000 km, nefiabila mea masina mi-a oferit numai satisfactii. Am uitat sa precizez, climatronicul merge ca in prima zi de achizitie....a naibii sicriu, e racoros cand afara sunt 35 grade!  :lol:

#1368
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,713
  • Înscris: 22.11.2007
vii cumva de pe vreo dacie 1310?! ce e asa deosebit ca o masina de 2 ani vechime si 30.000 km te-a dus intr-o excursie de 7000km fara nicio problema? e ceva normal asta ;)
daca aveai 180.000 fara probleme atunci era de lauda, dar asa?:)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate