Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Dacia Logan

- - - - -
  • Please log in to reply
1383 replies to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Logan 1.4 MPI, nivel de dotare preference , culoare rosu passion. Dat comanda in jurul datei de 29 august, urmeaza ca saptamana viitoare sa vina, dupa ce ieri ai mei au platit masina total. Deocamdata impresii sau poze doar din ce imi spun ai mei, masina fiind in maramures, iar eu in iasi.  :lol:

Edited by MAK, 16 September 2007 - 10:38.


#2
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003

View Postromaximusro, on Nov 11 2005, 15:40, said:

Logan 1.4 MPI, nivel de dotare preference , culoare rosu passion. Dat comanda in jurul datei de 29 august, urmeaza ca saptamana viitoare sa vina, dupa ce ieri ai mei au platit masina total. Deocamdata impresii sau poze doar din ce imi spun ai mei, masina fiind in maramures, iar eu in iasi.  :lol:

cool :photo:

Sa-mi zici daca ai avut probleme cu farurile cum am avut eu... si anume becurile puse si lasate asa sa bata sub masina :) Mai nou scartiaie ceva la ea, un plastic ceva...  :w00t:

S-o stapanesti sanatos in schimb!  B)

#3
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 10.05.2004
la multi ... kilometri fara evenimente  :D .

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
multumesc mult. sper si eu sa fie la fel pentru ca avem de gand sa o tinem ceva mai mult timp. Vreau ca in maxim 2-3 luni sa ii iau un cd-player ce stie sa citeasca si mp3-uri. Ce modele imi recomandati pana in 4-4.5 milioane? Gasesc ceva relativ bun in banii astia? Am sanse sa nu se integreze ca lumea in consola(sa apara distanta intre casetofon si peretele bordului?Cam cat costa niste huse ceva mai aspectuoase, atat pentru locurile din fata cat si pentru cele din spate? Dar capace de roti ?

#5
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Pai nu vinde deja cu capace de roti ? Ia-ti un player mai greu de furat (cu fata detasabila, eu stiu...). Sper ca ti-ai facut si CASCO ?

#6
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

View Postromaximusro, on Nov 11 2005, 18:53, said:

multumesc mult. sper si eu sa fie la fel pentru ca avem de gand sa o tinem ceva mai mult timp. Vreau ca in maxim 2-3 luni sa ii iau un cd-player ce stie sa citeasca si mp3-uri. Ce modele imi recomandati pana in 4-4.5 milioane? Gasesc ceva relativ bun in banii astia? Am sanse sa nu se integreze ca lumea in consola(sa apara distanta intre casetofon si peretele bordului?Cam cat costa niste huse ceva mai aspectuoase, atat pentru locurile din fata cat si pentru cele din spate? Dar capace de roti ?

Iti recomand CD player portabil care sa stie sa citeasca MP3-uri si un adaptor pentru casetofon.
Asta e cea mai buna solutie antifurt, o iei cu tine cand te dai jos din masina.  :lol:

O poti folosi si in alta parte, si in plus e destul de ieftina.

http://www.emag.ro/a...pter--pbef8v366
http://www.emag.ro/c...--pSL-SX445EG-S

#7
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
au Panasonic la 4 mil si ceva.

#8
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
aaa.. si de unde e mai bine sa iau? Ma batea gandul sa iau de la domo.. am vazut acolo niste modele.. Insa nu stiu cum sunt preturile, daca ofera garantia cea mai mare etc. In iasi am oare alte alternative? Sunt firme specializate pe sisteme audio pentru masina?

#9
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
domo au in general preturi bune. pe site cel putin. ca la fata locului...

#10
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005
degeaba te uiti de cas' prin alte parti..... cred ca iti vor baga pe gat unul din modelele lor + montajul lor...

Edited by Maurice, 11 November 2005 - 19:49.


#11
djsave

djsave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 27.11.2004
I-ati un Sony explode si boxe Jbl.
Huse misto gasesti in jurul la 1.5 - 2 mil.
Vroiam sa-ti zic sa te duci in vitan ca ai de unde alege... Dar daca esti din Iasi...

#12
juli

juli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.10.2005
S-o stapanesti sanatos si multi multi km fara incidente.Despre huse eu iti pot spune k mi-am luat din careefour cu 1,5 mil dar nu stiu dak la Iasi sa deschis.

#13
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
Felicitari, si tatal meu are unul la fel. Chit ca il tachinez eu cu orice ocazie ca a renuntat la supernova (am luat-o eu) pentru Logan, masina se descurca bine.

In ceea ce priveste mp3 player-ul, poti incerca sa vezi ce oferte au prin Metro. In primavara erau niste VDO si Clarion, la promotie.

Eu mi-am luat pt Supernova un JVC, si am dat vre-o 4.7 mil, din Carrefour Bucuresti. Cu niste boxe Blaupunkt, se aude super (partea proasta e ca imi cam zdrangane geamurile daca dau mai tare). Pe Honda am doar CD Player + 6 boxe din fabrica, dar nu cred ca il voi schimba (se aude foarte bine, in plus as avea complicatii cu masca si display-ul de pe bord)

In concluzie, pentru mp3 player, pandeste ofertele din Metro / MediaGalaxy (cu toate ca in ultima sunt cam scumpe), sau daca ai drum prin Bucuresti/Brasov nu rata Carrefour-ul. Cel mai bine, asteapta pana in preajma craciunului, imposibil sa nu apara vre-o oferta.

P.S. Romanul de taica-meu si-a luat pe Logan o frumusete de mp3 player Alpine, si boxe din bazar... Jeezas....

#14
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Multam mult de tot cryo! Ce ziceti de modelul asta de jvc,  JVC KD-G402? Vad ca are tuner digital (banuiesc ca e un plus), RDS (care din cate stiu eu afiseaza informatii de la un post de radio pe ecran) si se apropie ca pret de ce vreau eu. Cum se aude jvc-ul? Are ceva daca las deocamdata cd-player-ul cu boxele stock?

Edited by romaximusro, 13 November 2005 - 16:58.


#15
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
de asta am si eu.
Se aude foarte bine, si zic eu ca isi merita banii. N-are nimic daca il lasi deocamdata cu boxele standard, insa nu il vei putea aprecia la adevarata valoare. Cu prima ocazie, ia si niste boxe decente si vei vedea diferenta.

Acum plec la carting, mai vorbim despre... :)

#16
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
veste mare! :D A ajuns loganul la baia mare, ramane ca maica-mea sa se duca sa il ridice. Nota 10 pana acum pentru auto-prosper,si-au respectat termenul de livrare, chiar a venit cu o zi mai repede decat ziceau ei. Partea naspa e ca maica-mea a tot amanat plata si a cam crescut euro-ul ... deci bani in plus platiti cam degeaba. In sfarsit noi sa fim sanatosi.. abia astept sa vina decembrie sa o tulesc si eu acasa  :lol:

#17
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
au fost ieri ai mei dupa masina ieri. Sunt superincantati de ea, de spatiul interior, de motor si de tratamentul celor de la auto-prosper. Insa eu sunt mai putin incantat de cat au dat pe niste covorase de cauciu: 3.8 milioane :cursing: In sfarsit , asta este, consider ca au costat un pic cam mult astept sa vad si eu cand ajung acasa daca sunt facute din aur :notangel:

#18
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Covorasele 'oficiale' sunt 60 de lei la Meridian. Sigur nu au avut si alarma inclusa in pretul ala ? :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate