Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce se sterg topicurile?

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 

Am o dilema !

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#145
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

 Zazie, on Nov 9 2005, 20:19, said:

M-am impacat cu sotia.....restul maine......ZAZIE THANK YOU[size=7][font=Arial Black][color=#FF0000] :kisstogether:
i nsfarsit un lucru bun, acum sigura-te ca o sa ii acorzi atentia pe care o merita pentru ce ai facut, si incearca sa iti dai silinta sa o faci fericita...vei vedea ca daca vei reusi te vei simti si tu mult mai bine  :coolspeak:

#146
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

 rashid, on Nov 9 2005, 23:24, said:

i nsfarsit un lucru bun, acum sigura-te ca o sa ii acorzi atentia pe care o merita pentru ce ai facut, si incearca sa iti dai silinta sa o faci fericita...vei vedea ca daca vei reusi te vei simti si tu mult mai bine  :coolspeak:
mda.....e un gand bun.....
oricum numar secundele...cat mai am...sa o vad!Sa o vad pe Y.18 noiembrie,ora 20.00Ahhhhhhhhhhh

Aici am o poza.Eu si sotia....asta vara, in august!

Edited by Zazie, 10 November 2005 - 09:04.


#147
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005

 Zazie, on Nov 10 2005, 09:59, said:

mda.....e un gand bun.....
oricum numar secundele...cat mai am...sa o vad!Sa o vad pe Y.18 noiembrie,ora 20.00Ahhhhhhhhhhh

cel mai bine ar fi sa-ti prezinte sotia, ramai tu cu sotia si el cu y.

#148
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

 Domnita, on Nov 10 2005, 09:02, said:

cel mai bine ar fi sa-ti prezinte sotia, ramai tu cu sotia si el cu y.
care eu?care el?Hello i'm the same person :) Zoltan in pielea lui Zazie.

#149
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
iarta-mi indrazneala, citi ani are sotia ta si cit amanta ?

#150
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

 Domnita, on Nov 10 2005, 09:13, said:

iarta-mi indrazneala, citi ani are sotia ta si cit amanta ?
Chiar va rog sa ma intrebati ORICE,in parte mi-am gasit salvarea aici postand....deci feel free.
Sotia are 26,iar Y (hai sa nu zicem amanta,nu stiu e un cuvant injositor la persoana cuiva la care tin)are 25.

#151
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
ce sotie tanara si frumoasa ai .... :)

#152
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,974
  • Înscris: 30.08.2005
Chestia cu impacatul m-a cam dat peste cap. Deci pana la urma simti ceva pentru ea.. asta te face si mai porc.. scuza-mi nonshalantza.

am discutat pb ta cu sotia (mea) si nu mi-a dat dreptate... imi spune ca ar trebui sa continui ce ai inceput. In fond si la urma urmei, zice ea, de ce te-ai casatorit? este un pas mare, pe care l-ai facut la un moment dat, deci simteai ceva destul de puternic la momentul respectiv..

bine macar ca n-ati facut copii, mai bagati si pe altii la belele..

ps: ar trebui sa-ti toarne nevasta un copil, sa vezi cum iti schimbi (sper) abordarea atunci..

Succes in jocul "hai sa mai schimbam un destin". Si multe dushuri reci!

#153
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
reiau seria intrebarilor stupide,dar intro postura mai limpede decat acum cateva zile.Ce s-a schimbat?.....urmeaza sa aflati.

Acum insa urmeaza intrebarea la care vreau sa aflu niste raspunsuri:
Cum evitam aparitia sentimentelor cand cunoastem pe cineva? :worthy:

Sau si mai rau!!!Cand apare ceva ceva sentiment,despre care crezi ca e ceva puternic,cum depasesti situatia, cum devii indiferent??? :worthy:

Edited by Zazie, 11 November 2005 - 13:08.


#154
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

 Zazie, on Nov 11 2005, 12:44, said:

reiau seria intrebarilor stupide,dar intro postura mai limpede decat acum cateva zile.Ce s-a schimbat?.....urmeaza sa aflati.

Acum insa urmeaza intrebarea la care vreau sa aflu niste raspunsuri:
Cum evitam aparitia sentimentelor cand cunoastem pe cineva? :worthy:

Sau si mai rau!!!Cand apare ceva ceva sentiment,despre care crezi ca e ceva puternic,cum depasesti situatia, cum devii indiferent??? :worthy:


Unde ati disparut fratilor?Sau e sfarsit de saptamana si toata lumea e ocupata cu altceva? :confuzzled:

#155
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005

 zoltan, on Nov 8 2005, 12:09, said:

sincer va zic....ma duc acasa....ma impac cu sotia...ma prefac ca e ok.Cu Y ne vedem oricum doar peste 2 saptamani,acum nu stiu sa o mai sun pana atunci sau sa n-o sun deloc.
Asa... mai zi.. te impaci cu sotia, dar gandul tau tot la amanta e.  :death:
Halal impacare  :death:

 Zazie, on Nov 9 2005, 20:19, said:

M-am impacat cu sotia.....restul maine
:death:

 Zazie, on Nov 10 2005, 08:59, said:

mda.....e un gand bun.....
oricum numar secundele...cat mai am...sa o vad!Sa o vad pe Y.18 noiembrie,ora 20.00Ahhhhhhhhhhh

Aici am o poza.Eu si sotia....asta vara, in august!
:deadtongue:
Parca ziceai ca te impaci.. sau te-am impacat cu sotia.. iar acum e "doar un gand frumos"? Oare gandul asta frumos n-are alta destinatara?

 Zazie, on Nov 10 2005, 09:17, said:

iar Y (hai sa nu zicem amanta,nu stiu e un cuvant injositor la persoana cuiva la care tin)

Injositor? De ce?
Asta e.. Amanta unui barbat insurat..  

De s-ar trezi nevasta ta la realitate si sa-ti dea un sut serios in dos. Iti meriti soarta si toate framantarile ce te trec.  :death:

#156
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

 Zazie, on Nov 11 2005, 12:44, said:

reiau seria intrebarilor stupide,dar intro postura mai limpede decat acum cateva zile.Ce s-a schimbat?.....urmeaza sa aflati.
Acum insa urmeaza intrebarea la care vreau sa aflu niste raspunsuri:
Cum evitam aparitia sentimentelor cand cunoastem pe cineva? :worthy:
Sau si mai rau!!!Cand apare ceva ceva sentiment,despre care crezi ca e ceva puternic,cum depasesti situatia, cum devii indiferent??? :worthy:
cum sa eviti aparitia sentimentelor?
sa iti stii pozitia, in cazul tau om casatorit. sau sa ii respingi pur si simplu. nu spun sa te porti urat cu ei, spun sa nu lasi sa te ajunga anumite fraze la suflet, iar seara inainte sa adormi sa te gandesti "ce draguta a fost X ca mi-a spus asta". daca tu nu te lasai atat de impresinat de Y crede-ma ca acum nu iti doreai sa o revezi pe 18 noiembrie, adica peste fix o saptamana.
cum devii indiferent? cum depaseti situaitia?
faci o pauza. nu te mai vezi cu acea persoana, si ma refer la...nici un contact, fara telefoane sau biletele sau "ne-am intalnit din concidenta". daca chiar iti pasa de sotia ta, si daca chiar iti doresti cu adevarat sa fie a ta in continuare, fa pauza, nu te duce pe 18 nov indiferent unde trebuiesa te duci or uateva.

Quote

ce sa scriu aici....ceva care sa ma caracterizeze.Sunt confuz..........sunt confuz rau de tot.Am nevoie de un prieten,dar UNUL adevarat, care sa ma asculte.........
nu, tu n-ai nevoie de un prieten care sa te asculte, ca toti te asculta, tu ai nevoie de un "prieten" care sa-ti spuna : "da, e bine ce faci, fa-o in continuare"

#157
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
apropos de sfaturile care zic: "lasa-ti sotia, dar ramai cu ea pana la sfarsit". imi explicati si mie ce intelegeti prin asta? (excluzand varianta cu chestia aia care costa cam 80 RON  :angry:  )

zoltan, scuze ca-s mai directa, da' ce-ntelegi tu prin "m-am impacat cu sotia"? ca i-ai tras-o aseara? si? de data asta ai simtit ceva?

si apropos de subtitlul topicului - prima parte unde e?  :rolleyes:

Edited by mianna, 12 November 2005 - 01:07.


#158
Motz

Motz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 19.05.2005

 zoltan, on Nov 8 2005, 11:01, said:

Ce bine m-am exprimat.Pe mine ma conduce in viata senzatia de BAZAIT IN STOMAC.Pana cand o am e OK,daca dispare senzatia IT's TIME TO MOVE ON!!!!!!!!! :death:  :death:  :death:
Atunci de ce te-ai mai insurat? Si de ce-ti faci probleme ca nu o sa mai fi cu Y peste 5 ani? Bazaitul conform studiilor trece in maxim 2 ani.
Ca doar tot o sa umblii din vagin in vagin pana la andropauza.
Baiete, esti VARZA!
Din toata poveste asta nu-mi pare rau decat de sufletul chinuit al sotiei tale si al celorlalte femei pe care o sa le intalnesti pana te maturizezi. Daca o s-o faci vreodata. In stilul asta putin probabil.....

#159
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

 mianna, on Nov 12 2005, 01:04, said:

zoltan, scuze ca-s mai directa, da' ce-ntelegi tu prin "m-am impacat cu sotia"? ca i-ai tras-o aseara? si? de data asta ai simtit ceva?


si apropos de subtitlul topicului - prima parte unde e?  :rolleyes:

Pai nu mai plange,si ne-am separat, adica ea sta in camera mare iar eu dorm pe canapea....deci am intrat intr-o faza de hibernare


Prima parte a fost acum un an,cand a venit acasa X si mi-a umplut capul cu povesti.

Edited by Zazie, 13 November 2005 - 21:56.


#160
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
I'm BACK! :)

Am rezolvat dilema.....adica sotia a aflat totul,a si vb la telefon cu Y,care a fost total nesimtit,ce bine ca am aflat cu ocazia asta.

Acum suntem ok,adica eu si sotia mea,m-a iertat.
Alta chestie care se va ivi acum de revelion.In gasca in care mergem si noi,vine si Y.V-am zis la inceputul acestei poevsti ca pe Y am cunoscut-o prin intermediul unui "prieten",din gasca mea.
Cum sa ma comport la revelion?Ptr ca chiar nu ma leaga nimic de Y,doar ca nu vreau sa o vad si va fi acolo si sotia mea!

??????????

#161
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
pai... te comporti normal, ca si cum ar fi o "ex" dinainte s-o cunosti pe sotie de exemplu. daca zici ca nu simti nimic pentru ea, n-ar trebui sa fie foarte greu, bagi un zambet, un salut, "ce mai faci"...

#162
...easca

...easca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 21.06.2005
Parerea mea este ca ar trebui sa petreci revelionul cu sotia ta in alta parte. Chiar daca tu ai sa treci peste toate, sotia ta cu siguranta nu se va simti bine in prezenta lui Y.

Si daca tot te-a iertat sotia, de ce nu ii faci o surpriza sa o duci in alta parte de revelion, unde sa fiti fara gasca de prieteni si sa va bucurati unul de celalalt?

Cu atat mai mult cu cat Y a fost nepoliticoasa cu sotia ta la telefon. Crezi ca ar impiedeca-o ceva sa fie altfel face-to-face?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate