Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxe fata golf 5

Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...
 Alternativa la Paint pe Ubuntu

Recomandare WYSIWYG HTML Editors

Alegere aspersoare

Despre Japonia - tara pe care nu ...
 ICSee din sursa sigura sau echiva...

Exista vreo metoda sa pasez contu...

Acumulator 3.7v

Andaluzia sau Tara Bascilor
 reparatie camin vizitare put

Pragurile minime de raportare pen...

Anevrism de aorta ascendenta

Dovada adresei de resedinta
 

Am o dilema !

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#1
zoltan

zoltan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 10.12.2003
Buna dimineata!
Vreau sa incep prin a spune cine sunt.Sunt un baiat de 28 de ani,din Targu Mures,care este casatorit de aproape 5 ani.Ideea este ca casatoria mea este pe sfarsite...cel putin asa simt eu.Sa incepem cu inceputul.Sotia este o persoana SUPERSENSIBILA,SUPER GELOASA (ca sa aveti idee cat de geloasa e,hai sa va zic ca e geloasa si pe calculator,in sensul ca daca ma apuca ceva sa ma asez in fata calculatorului si sa stau un pic mai mult ((jumatate de ora))automat apare si intrebarea ˝dar ce are calculatorul in plus ce nu am eu de stai atata in fata ei˝).Problema in casnicia asta este ca a disparut pasiunea,a disparut acum un an dar numai acum am curajul sa recunosc,iar acum a recunoscut si ea ca sa fie culmea.Problema cealalta este ca eu nu sunt sincer cu ea,in sesnul ca tin legatura cu o fosta prietena pe care o sa numim X de a mea care e in state,care are un sot si intre noi nu este nimic decat prietenie,DOAR ca sotia nu ar intelege,am incercat de 1000 de ori sa-i explic dar intotdeauna a iesit in scandal.Problema a 3-a este ca A INTALNIT O FATA.Nu demult doar de vreo 2 luni.Eu sunt student la Cluj la FF,si am ore in fiecare luna vineri,sambata,duminica si atunci nu vin acasa seara ci dorm acolo.Si unde credeti ca dorm?La fata asta pe care o sa numim simplu Y.Sotia asa crede ca eu dorm la apartamentul de serviciu,deoarece am norocul ca firma unde lucrez are apartament de serviciu aproape in mai toate orasele mari din tara,si atunci cand ma duc in delegatie sau alte treburi pot sa dorm oriunde.Problema si mai grava este ca CRED ca m-am indragostit de Y,care este o fata superdulce,SUPERSEXY,are 25 de ani este studenta tot la Cluj,dar CULMEA este ca e din Targu Mures,sta in Cluj in chirie intr-o casa cu 3 camere si cu inca 6 gagici tot studente.Eu m-am tot gandit cum e mai bine,sa nu intru intr-o relatie cu Y dar inevitabilul tot sa intamplat si uite ca am o relatie extraconjugala in care apar si SENTIMENTE.Ceea ce nu ebine in cazul in care ai o casnicie fericita ceea ce nu e cazul meu.Acum din moment ce ne vedem cu Y doar o data pe 2 saptamni sau saptamanal de weekend deoarece obisnuiesc sa mai trag o fuga pana la Cluj sub diferite pretexte si dorm la ea o noapte,nu stiu ce sa mai fac.Y este o fata desteapta stie ca am sotie,si imi zice de neumarate ori ca nu e bine ce facem,ca ea doreste familie,copii,DAR ea INCA nu stie ca eu am o casnicie naspa.Urmeaza sa zic in umratoarele saptamani.Pana acum decand a cunoscut-o pe Y nu a fost problema cu despartirile in sensul ca eu veneam acasa duminica si pana cand ne mai vedeam mai scriam un SMS,mai sunam o data si atat.Dar de ieri nu stiu ce draQ s-a intamplat ,ca tot la ea ma gandesc,vreau sa fiu numai cu ea etc.etc.
Dragilor vreau sa-i ziceti umatoarele chestii:
Ce rezolv eu daca stau jos cu sotia si ii zic in fata care este situatia,ca eu tin legatura si cu X,ca eu am si pe Y?
Cum sa fac cu Y,sa raspund la semnalele primite de la ea in sensul ca sa ma las dus de val....sa-i scriu mesaje de dragoste,sa o sun in fiecare zi si sa zic cat de mult imi lipseste etc,etc(ptr ca asta simt asta ar trebui sa fac)?Doar ca nu vreau sa stric relatia cu Y,dimpotriva vreau sa continui sa vad unde ajungem.
Cu casnicia nu stiu exact cum sa procedez, dearece sotia vine dintr-o famile de nebuni (tata betiv,mama si ai naspa)deci in cazul divortului n-as putea sa nu ma gandesc ce s-ar intampla cu ea,ca daca s-ar muta acasa cred ca ar primii bataie in fiecare zi,cum a fost si inainte sa o intalnesc,IN PLUS mi-a zis de nenumarate ori ca daca eu o parasesc  SE SINUCIDE,si credeti-ma o cred in stare sa faca.M-am gandit de nenumarate ori si chiar m-am rugat dece nu se indragosteste de altcineva,si atunci ce usor ar fi.
Situatia e foarte naspa.....eu sunt naspa...viata asta complica tot........

#2
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
nu esti primul care ar divorta.

#3
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Intai divortu si pe urma distractia.

#4
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,853
  • Înscris: 13.10.2003
Fi sincer cu sotia, amanta si nu in ultimul rand cu tine insusi . Adevarul de obicei rezolva toate problemele de genul asta , oricum el tot va iesi la iveala .  -_-

#5
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
naspa ...spune adevarul, ridica-ti moaca in vant, incaseaz-o barbateste si daca esti in stare ia-o de la cap.

Probleme :

- o iubesti pe Y sau crezi ca o iubesti ?

- dupa ce lasi sotia si te incurci definitiv cu Y peste alti 5 ani o sa te saturi si de ea ?

- ce zice Y de X ?

- de ce nu discuti cu sotia ta fata in fata si sa incerci sa rezolvi problemele DIN casnicie?

- ai esuat(aprope) deja intr-o relatie ? Nu crezi ca-ti trebuie o pauza inainte sa te arunci cu capul in alta ?

- stii ce vrei ?

#6
zoltan

zoltan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 10.12.2003

 Celestin, on Nov 7 2005, 10:13, said:

naspa ...spune adevarul, ridica-ti moaca in vant, incaseaz-o barbateste si daca esti in stare ia-o de la cap.

Probleme :

- o iubesti pe Y sau crezi ca o iubesti ?

- dupa ce lasi sotia si te incurci definitiv cu Y peste alti 5 ani o sa te saturi si de ea ?

- ce zice Y de X ?

- de ce nu discuti cu sotia ta fata in fata si sa incerci sa rezolvi problemele DIN casnicie?

- ai esuat(aprope) deja intr-o relatie ? Nu crezi ca-ti trebuie o pauza inainte sa te arunci cu capul in alta ?

- stii ce vrei ?
1:n-o iubesc inca destul de tare pe Y deoarece nu o cunosc inca asa de mult
2:pai de asta mi-e frica cel mai mult......
3:stie i-am zis din start si nu o deranjeaza
4:vreau sa discut dar o sa incepe sa planga,sa zica ca ce se va intampla cu ea,ca se sinucide etc...
5:nu vreau pauza....mi-e frica sa raman singur...intotdeauna  asa am fost inainte sa ma despart de cineva sa u sa ma lase cineva...aveam deja "un proiect "in derulare",deci nu ramaneam singur.
Acum poate ca o sa par un nesimtit cu "proiectele" dar chiar nu sunt.I'm a nice guy,care sara dintr-o groapa in alta in loc sa iasa la suprafata si sa se uite in jur un pic
6:exact nu stiu dar asta vreau sa aflu

#7
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

 Celestin, on Nov 7 2005, 10:13, said:

- dupa ce lasi sotia si te incurci definitiv cu Y peste alti 5 ani o sa te saturi si de ea ?
Total irelevant pentru actuala relaţie. Poate că peste 5 ani Y superdulce şi supersexy va fi o hoaşcă superacră şi supergeloasă. Chestia asta îmi sună a: "stau cu el, chiar dacă mă bate, că altul mai bun nu găsesc".

Edited by mufă, 07 November 2005 - 10:37.


#8
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Asuma-ti faptele. Ai flirtat cu alte femei, ai fost tradator si ti-ai inselat sotia. Fata de ea probabil ca n-ai dreptul la o alta sansa, dar daca alte femei te vor accepta in postura de ex-tradator este treaba lor.

Spune-i, are dreptu' sa stie.Daca alege sa se sinucida e treaba ei, nu poti sta cu o femeie de MILA.Si cum sinuciderea e o trecere catre alte dimensiuni...

#9
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

 zoltan, on Nov 7 2005, 10:25, said:

4:vreau sa discut dar o sa incepe sa planga,sa zica ca ce se va intampla cu ea,ca se sinucide etc...


desigur alternativele sunt sa traiesti in minciuna, sau sa i-o servesti si sa fugi ... ambele foarte barbatesti, si care nu vor schimba prea multe ... ori va continua sa fie asa cum este ori va trece direct la ceea ce iti este frica ...plansete, disperare, sinucidere ...daca sta asa de rau cu psihicul.

Varianta complicata este sa fii barbat, sa spui adevarul si sa o ajuti sa treaca prin despartirea de tine.

Edited by Celestin, 07 November 2005 - 11:18.


#10
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

 zoltan, on Nov 7 2005, 10:25, said:

3:stie i-am zis din start si nu o deranjeaza
Cu parere de rau trebuie sa te anunt ca dupa divort Y te mai tine maxim 1 an si te lasa.

#11
zoltan

zoltan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 10.12.2003

 Zazie, on Nov 7 2005, 11:28, said:

Cu parere de rau trebuie sa te anunt ca dupa divort Y te mai tine maxim 1 an si te lasa.
Dece zici tu asa ceva?Ptr ca nu a fost geloasa in momentul in care i-am zis? sau dece?

#12
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Pentru ca nu-i pasa.

#13
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
de asta sotia ta nu are incredere in tine probabil stie ea ce stie, sotie ta te iubeste, y nu poti sa stii cind iti da verde, demostreaza-i incredere in fapte, nu cuvinte.

#14
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Intrebare: Y arata mai bine decat sotia?

#15
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

 Domnita, on Nov 7 2005, 11:44, said:

de asta sotia ta nu are incredere in tine probabil stie ea ce stie, sotie ta te iubeste, y nu poti sa stii cind iti da verde, demostreaza-i incredere in fapte, nu cuvinte.
Zice bine Domnita ce zice.

#16
zoltan

zoltan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 10.12.2003

 Domnita, on Nov 7 2005, 11:44, said:

de asta sotia ta nu are incredere in tine probabil stie ea ce stie, sotie ta te iubeste, y nu poti sa stii cind iti da verde, demostreaza-i incredere in fapte, nu cuvinte.
cum sa fac sa fiu sigur daca ma iubeste Y nu numai zice asa??? :confuzzled:  :confuzzled:  :confuzzled:

 Grave Land, on Nov 7 2005, 11:54, said:

Intrebare: Y arata mai bine decat sotia?
Daca e sa compari,stii cum e?Y are ceva ce nu are sotia (buzele,sanii,stilul de a vorbii)
Amandoua arata bine sa stii!!!!!!

#17
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Dude, asculta si la altii, ca poate stiu ce vorbesc.
In mometul de fata esti supus greselilor. Gandirea ta nu este limpede si asta datorita sentimentelor. Linisteste-te, si uita de Y. Focalizaza-te asupra sotiei si  vezi ce iti trebuie. (Fac o paranteza. Cand am zis sa o uiti pe Y, m-am referit la ruperea oricarei legaturi cu ea pentru un minim 3 luni). Stai de vorba cu doamna, spune-i ce ai pe suflet, si daca nu rezolvati nimic, despartiti-va. Pregateste-te pentru clipe grele, si tine minte ca iti trebuie o pauza dupa relatie in care sa fii singur.
Asta este reteta potrivita.

#18
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

:huh:
Mie unul mi se pare o chestie normal sa incepi sa ti la o alta persoana de cat iubita ta, adevarata greseala intervine in momentul in care nu stai prea mult pe ganduri si te duci la Y, si hai sa fim seriosi daca ar fi venit X in romania probabil ai fi fost si cu ea << chestiile astea denota lipsa de caracter...
Degeaba v-ati iubit si ati tinut mult unul la altul, faptul ca tie ti-e asa usor sa o inseli si sa nu-i spui demonstreaza cat de buni prieteni erati << din nou lipsa de caracter
Sfatul meu ? Pai eu zic sa ii recunosti sotiei ce ai facut, stai linistit nu o sa se sinucida, chestia asta e santaj sentimental... o lasi sa se desparta de tine, sau daca te iarta ai putea sa te gandesti sa nu mai faci asta niicodata, iar daca nu crezi ca esti in stare sa renunti la relatiile extra-conjugale eu zic sa o parasesti chiar tu ...



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate