Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

LINCOS! SCULE SI UTILAJE DE 2 BANI!

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
fanatikus

fanatikus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 20.04.2003
stati linistiti , ca (aproape) toate sculele de la celelalte firme , sunt fabricate tot in China.
astia macar le da' la un pret accesibil !

ale mele sunt super OK !  PRESE, Cric, Pistol de insurubat,, care 'bate' la Nm restul marcilor de 3 ori mai scumpe !!

iar cu Garantii ?? dai o proba la cumparare, apoi tine de utilizare si de noroc.

#20
DonJuan2

DonJuan2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.10.2005
Pot confirma, sculele Lincos sunt de extrem de slaba calitate, si da, ce am achizitionat eu e doar fabricat in China. Sa dezvolt - achizitionat cabina de sablare - lipsita de orice instructiuni de utilizare, dotata cu niste orificii sau aerisitoare pentru diverse "optionale", dar optionale care nu sunt disponibile pentru acel model de cabina, si, cireasa de pe tort-design-ul cabinei are erori mari de proiectare-la deschiderea usii de acces pierzi o multime de material de sablare deoarece se depune pe rama usii si cade pe jos.
Cumparat pompa manuala de vacuum si presiune - singura scula achizitionata de la ei cu care nu am probleme (cel putin pana acum).
Achizitionat cuva pentru spalat piese - cuva e dotata cu o pompa submersibila realizata in proportie covarsitoare din plastic si s-a dezintegrat la prima utilizare cu un lichid dezincrustant certificat pentru utilizarea in cuve de spalare (asadar, acum spal manual, cu pensula), tabla din care e facuta structura e subtire astfel incat de la prima utilizare a facut "burta" iar suportul pentru scurgerea pieselor nu mai incape in cuva.
Concluzia - 33% rata de satisfactie, timp de livrare mare, zero suport tehnic, zero asigurare garantie daca faceti achizitiile pe persoana juridica (am trimis mai multe informari si solicitari catre acestia, nu am primit nici astazi un raspuns - se bazeaza pe faptul ca ANPC nu poate interveni in cazurile intre persoanele juridice astfel incat daca dorim rezolvarea garantiei trebuie intai sa-i actionam in judecata). Concluzia - nu cumparati Lincos, nu le primiti nici daca cineva vi le ofera cadou - e clar ca ala-i un dusman!

Edited by DonJuan2, 29 June 2016 - 20:04.


#21
iluminati

iluminati

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.03.2008
Fratilor, indiferent ca sculele sunt Lincos, Fervi Italia(apropo, astea sunt de doua ori mai scumpe) producatorul este acelasi, adica China, la ele difera doar culoarea si cam atat. In rest sunt exact la fel. Din punctul meu de vefdere ce platesti aia primesti cel putin cele de la Lincos sunt ieftine. Am cumparat Fervi Italia ca am zis ca sunt mai bune la pret dublu fata de Lincos si sunt exact acelasi lucru. Asa ca eu zic ca la pretul sculelor de la Lincos raport calitate sunt destul de ok. Daca vreti ceva industrial de marca pretul e de cel putin 5 ori mai mare. Am luat si eu de la Lincos ceva utilaje si mi-am facut treaba cu ele fara probleme. si pana la urma si sculele industriale se mai strica.

#22
ovidiutns

ovidiutns

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.10.2020
buna ziua! va rog imi puteti spune ce marci sunt bune la aparatele de vulcanizare atat de echilibrat cat si de dejantat.multumesc!

#23
johnysibiu

johnysibiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 07.04.2013
Va salut ! Am vazut ca unii dintre voi ati cumparat si compresoare Lincos. Sunt interesat sa cumpar si eu un astfel de compresor pe care se mentioneaza "fabricat in Italia ", ce parere aveti despre ele ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate