Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete
 Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?
 

In cat timp pot ridica banii primiti prin Western Union?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010
Cand primesc bani prin Western Union, in cat timp ii pot ridica si ce se intampla daca nu-i ridic in acel timp, inclusiv daca expeditorul nu-i ridica deloc?!
Am gasit un singur raspuns mai clar, aici: http://www.pravex.co...x-online/faq/wu care spune ca-i pastreaza 45 de zile, iar apoi ii baga intr-o arhiva, de unde ii poti recupera in mai putin de 5 minute.
As vrea un raspuns de la cineva care stie sigur treaba asta, pentru ca eu unul n-am gasit, nici pe site-ul oficial western..

#2
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

 TyiBy, on 24th July 2012, 22:02, said:

Cand primesc bani prin Western Union, in cat timp ii pot ridica si ce se intampla daca nu-i ridic in acel timp, inclusiv daca expeditorul nu-i ridica deloc?!
Am gasit un singur raspuns mai clar, aici: http://www.pravex.co...x-online/faq/wu care spune ca-i pastreaza 45 de zile, iar apoi ii baga intr-o arhiva, de unde ii poti recupera in mai putin de 5 minute.
As vrea un raspuns de la cineva care stie sigur treaba asta, pentru ca eu unul n-am gasit, nici pe site-ul oficial western..
Ii poti lua in maxim 10 minute de cand ia depus depunatorul.
Se poate inchide.
Nu merge helpul pe WU website?

#3
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

 Carapicho, on 24th July 2012, 22:06, said:

Ii poti lua in maxim 10 minute de cand ia depus depunatorul.
Se poate inchide.
Nu merge helpul pe WU website?
Doamne, am impresia ca tu nici macar n-ai cititi intrebarea, doar titlul...
vorbestii prostii, habar nu ai, si totusi postezi aiurea. mai aiurea decat topicul asta de 100 de ori.

Edited by TyiBy, 24 July 2012 - 21:14.


#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pana la urma, care-i problema ta? Eu am citit de 3 ori si tot nu m-am prins. Vrei sa-i ridici doar dupa 5 ani? Speri ca-ti vor da o dobanda colosala? Ti s-a raspuns clar, "in maxim 10 minute", dar tu-l acuzi pe om ca debiteaza prostii.

#5
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005

 TyiBy, on 24th July 2012, 22:02, said:

inclusiv daca expeditorul nu-i ridica deloc?!
Ce ai vrut sa zici aici? Expeditorul e cel care trimite banii, nu cel care ii ridica.

#6
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,054
  • Înscris: 19.07.2010

 rumegus, on 25th July 2012, 00:12, said:

TyiBy, poate ca nici pe mine nu ma duce capul, dar se pare ca problema-i la tine. Decat sa ne insulti pe toti, era mai util sa expici ce vrei.




daca nu ii ridica in maximum 10 minute ce se intampla cu banii ? se returneaza Expeditorului ? se pastreaza intr-un cont ? cat timp ? asta va intreaba. acum raspundeti.

#7
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Nu ma! Banii intra in cont si ii poti ridica dupa 10 minute de la depunerea lor de catre expeditor. Termenul de ridicare a banilor e de 45 de zile, adica ai la dispozitie 45 zile sa te duci sa ii ridici. Dupa 45 de zile banii sunt trimisi inapoi la expeditor dar numai la cererea acestuia. Oricum ei cam evita asta pentru ca procedeul necesita cam multe acte. Prefera sa ii mai tina acolo peste cele 45 de zile, sa te sune sa vii sa ii iei.

Edited by dan84, 24 July 2012 - 23:58.


#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pai i s-a raspuns, a gasit si el raspunsul. Se pare ca deja sunteti doi care nu pricepeti. "Maximum", inseamna ca-n "cel mult", adica dupa 10 minute deja poate ridica banii. Daca nu se grabeste, are timp suficient, banii nu se pierd. Chiar trebuie sa va desenez?

#9
lion06lion

lion06lion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 14.04.2008
Banii stau 45 zile . PE  la sfarsitul acestei eprioade expeditorul este sunat si intrebat cum vrea sa se procedeze : Ori ia legatura cu destinatarul sa ridice banii  , ori ridica el banii . In al doilea caz expeditorul va pierde comisionul .

#10
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

 Seb, on 24th July 2012, 23:54, said:

Ce ai vrut sa zici aici? Expeditorul e cel care trimite banii, nu cel care ii ridica.
Deci sa zicem ca X trimite bani mie. Eu nu ii ridic, nici X nu ii ridica (expeditorul).

 superior, on 25th July 2012, 00:25, said:

daca nu ii ridica in maximum 10 minute ce se intampla cu banii ? se returneaza Expeditorului ? se pastreaza intr-un cont ? cat timp ? asta va intreaba. acum raspundeti.
Uite cineva pe care il duce capul. Exact asta am vrut sa spun..

 dan84, on 25th July 2012, 00:56, said:

Nu ma! Banii intra in cont si ii poti ridica dupa 10 minute de la depunerea lor de catre expeditor. Termenul de ridicare a banilor e de 45 de zile, adica ai la dispozitie 45 zile sa te duci sa ii ridici. Dupa 45 de zile banii sunt trimisi inapoi la expeditor dar numai la cererea acestuia. Oricum ei cam evita asta pentru ca procedeul necesita cam multe acte. Prefera sa ii mai tina acolo peste cele 45 de zile, sa te sune sa vii sa ii iei.
Pai banii sunt trimisi de google adsense, si as vrea sa-i iau odata la 2 luni, pentru ca-s sume mici si banca e la 18km.

 rumegus, on 25th July 2012, 01:07, said:

Pai i s-a raspuns, a gasit si el raspunsul. Se pare ca deja sunteti doi care nu pricepeti. "Maximum", inseamna ca-n "cel mult", adica dupa 10 minute deja poate ridica banii. Daca nu se grabeste, are timp suficient, banii nu se pierd. Chiar trebuie sa va desenez?

 lion06lion, on 25th July 2012, 09:08, said:

Banii stau 45 zile . PE  la sfarsitul acestei eprioade expeditorul este sunat si intrebat cum vrea sa se procedeze : Ori ia legatura cu destinatarul sa ridice banii  , ori ridica el banii . In al doilea caz expeditorul va pierde comisionul .
Deci ii pot lua dupa 45 de zile, asta vroiam sa stiu sigur! Deci am timp sa-i iau pe cate 2 luni..  citisem undeva ca am 2 saptamani, in alta parte 30 de zile, si d'aia nu eram asa sigur.. M-am lamurit, multumesc!

Edited by TyiBy, 25 July 2012 - 13:30.


#11
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,955
  • Înscris: 25.01.2007
Exista si posibilitatea de a trimite bani prin WU cu incasare a doua zi, in schimb comisionul e mai mic.

#12
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

 TyiBy, on 24th July 2012, 22:02, said:

Cand primesc bani prin Western Union, in cat timp ii pot ridica si ce se intampla daca nu-i ridic in acel timp, inclusiv daca expeditorul nu-i ridica deloc?!


Am gasit un singur raspuns mai clar, aici: http://www.pravex.co...x-online/faq/wu care spune ca-i pastreaza 45 de zile, iar apoi ii baga intr-o arhiva, de unde ii poti recupera in mai putin de 5 minute.
As vrea un raspuns de la cineva care stie sigur treaba asta, pentru ca eu unul n-am gasit, nici pe site-ul oficial western..


http://www.westernun...;pagename=faqMT

Trebuie sa faci un post pe un asa forum de mare ca ti-e tie lene sa citesti?
Si mai esti si fudul pe deasupra.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate