Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 

Alcatel OT-991 vs LG Optimus NET

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2007
Buna ziua, intrebarea mea este care dintre aceste 2 smartphone-uri ar fi de preferat? Eu as inclina putin spre Alcatel pentru ca are 4 inch fata de 3,2 si am o experienta proasta cu 2 Lg-uri. Ideea pentru care am de ales dintre cele 2 este simpla, la prelungire contract ambele imi costa undeva in jur de 250 lei....

#2
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
De alcatel nu stiu, dar si eu am avut experienta proasta cu lg.

#3
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2007
În caz că interesează pe cineva am achiziționat Alcatelul la prețul de 237 lei de la Orange cu prelungire contract pantera 12 pe 2 ani. Ca aspect telefonul arată foarte bine, se mișcă foarte bine pe net, am instalat câteva aplicații, la fel, foarte bine, am instalat PES 2012, Raging Thunder, Trialx2 Win, Fruit Slice...toate rulează bine. Puncte slabe ar fi faptul că are doar 150 mb memorie internă și tot trebuie să muți pe card aplicațiile. Alt punct slab faptul ca are memorie RAM mică, ~140 MB.

Un lucru interesant ar fi că deși pe toate site-urile de specialitate scrie ca are cameră de 3 mpx, are cameră de 5 mpx (2560x1920) cu blitz și are și cameră frontală.  Pe youtube filmele se văd foarte bine datorită ecranului de 4 inch.

Per total mi se pare un telefon foarte bun la prețul acesta și îl recomand pentru cei cu buget mai redus.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate