Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

Ce-si doresc clientii RDS?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
476 răspunsuri în acest subiect

#37
maul

maul

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 616
  • Înscris: 10.11.2005
acum ca s-a rezolvat cu v.play as dori IPTV de la RDS - auzisem ca e in beta...

#38
searcher8206

searcher8206

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.220
  • Înscris: 21.06.2009
Macar 2 decodoare digitale si 1 hd gratuit. Daca tot platesti abonament pt digital si ai 2-3 televizoare sa poti vedea toate canalele la fiecare, nu?

#39
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.538
  • Înscris: 10.09.2003
Cum naiba sa iti dea 3 device-uri la 24 de lei/luna? Nu vrei sa-ti dea si bani ca ai contract cu ei?

#40
searcher8206

searcher8206

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.220
  • Înscris: 21.06.2009
Romtelecomul a dat doua decodoare gratis lu mamaie la tara:)
Daca nu da decodoare atunci sa nu mai codeze programele. Cu ce ma ajuta un abonament ieftin daca decodorul costa 150 de lei? In conditiile in care am dat mult mai mult pe un televizor cu decodor mai performant... By the way abonamentul meu nu e 24, e 41 de lei cu hbo max pack pe care nu-l pot viziona decat la un singur tv

#41
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.383
  • Înscris: 02.06.2005
Da, da mamaita platea dublu la dolce si se minuna ca i-a dat romtelecomu 2 decodoare "gratis". Popor de looseri nimic nu e gratis!

#42
searcher8206

searcher8206

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.220
  • Înscris: 21.06.2009
Mamaita 6 luni a avut abon gratis, abon e aproximativ ca la rds doar ca are mai putine canale, romtelecomul s-a scos ca nu a renuntat la abon de fix.Dar are si 2 decodoare:). Calitate-pret e clar ca rds-ul e in avantaj dar totusi cine are un abonament full options merita 2 decodoare. Plus ca cele primite de la Dolce desi sunt mai vechi sunt mult superioare calitativ

oricum mi se pare idioata ideea de codare a postarilor. Un fel de 1 abonament pentru 1 televizor.
Am abonament de digital la care mi-a dat decodor daca am si abonament pt hbo trebuia sa-mi dea si pt ala un alt decodor. Daca se da decodor pt hbo inseamna ca pot sa renunt la abon de digital deoarece posturile digitale se prind oricum la tv-urile hd iar pt abon de hbo am dreptul la decodor gratuit. Nu inteleg politica asta de a face clientul sa se simta idiot. Cu cat mai vechi cu atat mai idiot...

Editat de searcher8206, 26 septembrie 2012 - 09:43.


#43
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 997
  • Înscris: 21.05.2012
eu vreau sa ma pot duce la rds si sa pot rezilia contractele si in celelalte zile (nu numai intre 1 si 5 ale lunii)

#44
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.941
  • Înscris: 20.01.2004
Eu vreau să ofere așa ceva: click.

#45
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.139
  • Înscris: 24.09.2009

View Posttotal_commander, on 26 septembrie 2012 - 09:40, said:

eu vreau sa ma pot duce la rds si sa pot rezilia contractele si in celelalte zile (nu numai intre 1 si 5 ale lunii)
se poate in orice zi, numai ca trebuie sa mai platesti inca o luna.

#46
searcher8206

searcher8206

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.220
  • Înscris: 21.06.2009
De ce nu imi da un card pe care sa il bag in televizor? In felul asta prevenim si furturile de semnal si toata lumea multumita... No card, no signal...

Sa va mai zic cu cat cumpara RDS decodorul Humax? tzintzi dolars my friend! Doar ca daca il iei separat e inutil fara cardul de la rds...

#47
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.139
  • Înscris: 24.09.2009
Imi doresc sa scoata antenele si de pe digital si sa faca acoperire la digimobil si pe coclauri :D

#48
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.427
  • Înscris: 14.10.2008
Eu nu pentru ca sunt telespectator fidel Antena 3 inca de la infiintare din iunie 2005. Pe analogic, deci nu m-ar afecta eliminarea de pe DVB-C.

Editat de Neaceasca85, 26 septembrie 2012 - 12:06.


#49
Automatism

Automatism

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 587
  • Înscris: 21.08.2012
Abonamente mai ieftine imi doresc eu.

#50
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.427
  • Înscris: 14.10.2008
Sunt prea ieftine deja, mai ieftine de atat ar insemna faliment. Uite-te la ce preturi are concurenta in conditiile unor retele nemodernizate ca la RDS, UPC si mai ales Romtelepraf care stiind ca lumea vrea sa plece de la ei tocmai de aia baga taxe de reziliere uriase si prelungesc contractele in mod abuziv cu perioade de timp aberante.

Uita-te la ce limitari de viteza aplica RDS catre anumite destinatii tocmai din cauza preturilor mici.

Editat de Neaceasca85, 26 septembrie 2012 - 12:18.


#51
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.132
  • Înscris: 20.06.2005
Q:Ce-si doresc clientii RDS?
A: acoperire , sa reflecte macar hartile alea care arata acoperirea. Ca daca ma iau dupa harti e bine, dar in realitate e varza semnalul.

#52
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.395
  • Înscris: 07.12.2006
Imi doresc HSPA 21.6/5.76 pe intreaga acoperire existenta in prezent , IPTV national, DVB-C in 256QAM pe toate frecventele , precum si modul CI+

#53
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostNeaceasca85, on 26 septembrie 2012 - 12:08, said:

...mai ales Romtelepraf care stiind ca lumea vrea sa plece de la ei tocmai de aia baga taxe de reziliere uriase si prelungesc contractele in mod abuziv cu perioade de timp aberante.

Nu scapi tu nici o ocazie sa te iei de romtelecom. Esti ca Florin Piersic cu castravetele, fruct din clasa dicotiledonate, facea el ce facea si aducea discutia spre castravete, indiferent ce-l intreba profesorul. Asa si tu, cu rtc. Posted Image Si nu stiu de ce, ca am inteles ca ai bani destui, cat sa platesti si 100 rezilieri. Nu ca-i apar, dar asa, ca fapt divers.

Ontopic, acum ce-mi doresc e sa am semnal in casa. Internetul wireless e praf, semnal intre 0 si 1 liniuta, de multe ori nu am semnal deloc. Nici semnalul de telefon nu stau grozav, de multe ori mi se intrerup convorbirile. Si stau in oras, damn it ! Doar nu stau intr-o cusca Faraday, bloc de caramida, nu are metal, e clar ca nu bat antenele pana aici.

Editat de Ion_de_la_Raion, 26 septembrie 2012 - 19:30.


#54
anitzei22

anitzei22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 37
  • Înscris: 06.09.2005
Eu imi doresc sa nu mai fie absurzi in unele privinte in ceea ce priveste relatia cu clientul.
Exemple reale din familia mea:
1) o bunica sta langa Turnu Severin, unde un unchi a instalat Digi Satelit. Ca sa trec abonamentul pe numele meu (pentru a putea face modificari de pachete, intreruperi pe perioada iernii.. cand nu locuieste nimeni acolo), trebuie sa merg eu, unchiul meu (care sta in Bacau.. deci 200 km), si nu-i doar asta... trebuie sa avem si echipamentele. Commmonnnn!
2) abonament acasa (Net, TV, Tel) incheiat pe numele altui membru al familiei (respectivul este ruda de gradul 1). Pentru o schimbare de abonament sau ridicare decodor,sim 3G, etc trebuie ca musai repspectivul sa mearga in casierie. Pai daca nu e disponibil (e gravid, plecat din tara, etc).. ce facem? Trebuie sa iau unu' de pe strada, il platesc si il pun sa mearga cu mine in casierie unde se preface ca ar fi abonatul... Eu nu pot indeplini rol de actor pt ca abonatul e mai in varsta sau de alt sex.

Sincer, am absolut toata admiratia pentru Rcs, dar daca ar corecta lacune de genu' astora ar avea mult de castigat ca si imagine. Pentru mine, ei oricum sunt no. 1 (imi permit sa citez un coleg de pe alt forum: "in momentul in care folosesti netul de la RDS, te simit cu 500 km mai la vest")
Sa fie si ei mai maleabili... sa se uite si la om.. Ei au in cap probabil niste proceduri standard si le urmeaza intocmai, fara sa judece daca chiar e ok sau nu ceea ce fac.

Editat de anitzei22, 26 septembrie 2012 - 20:27.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate