Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

cum trec de Ploiesti catre campina-sinaia ?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
muncitorii

muncitorii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.05.2012
Salut ! Spuneti-mi va rog, cei care ati fost mai recent la munte pe DN1, cand ai ajuns la Ploiesti, drumul se facea in stanga pe centura Ploiestiului pt a merge catre comarnic, sinaia, etc. S-a schimbat ceva mai recent ? Ma intereseaza acolo unde se bifurca DN1 si ajungi in Ploiesti daca o tii pe dreapta sau mergi spre sinaia daca faci stanga pe centura Ploiestiului. Intreb pt a sti sa ma incadrez corect pe banda a treia daca drumul este tot la stanga sau trebuie facut vreun sens giratoriu ceva. Am incercat sa vad pe google maps dar nu mi dau seama. Astept sfaturile voastre si va multumesc pt intelegere.

Edited by muncitorii, 24 June 2012 - 15:25.


#2
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postmuncitorii, on 24th June 2012, 16:24, said:

Salut ! Spuneti-mi va rog, cei care ati fost mai recent la munte pe DN1, cand ai ajuns la Ploiesti, drumul se facea in stanga pe centura Ploiestiului pt a merge catre comarnic, sinaia, etc. S-a schimbat ceva mai recent ? Ma intereseaza acolo unde se bifurca DN1 si ajungi in Ploiesti daca o tii pe dreapta sau mergi spre sinaia daca faci stanga pe centura Ploiestiului. Intreb pt a sti sa ma incadrez corect pe banda a treia daca drumul este tot la stanga sau trebuie facut vreun sens giratoriu ceva. Am incercat sa vad pe google maps dar nu mi dau seama. Astept sfaturile voastre si va multumesc pt intelegere.
Venind pe DN1, dinspre Bucuresti, intri in  sensul giratoriu din Barcanesti si il parasesti la a doua iesire, pe varianta vest a Ploiestiului. Apoi ai drumul pe care il stii. Daca nu ai fost in ultimul an, spre valea prahovei, vezi ca au mai aparut cateva sensuri giratorii pe varianta Ploiestiului, dar o tii tot inainte. Drumul este bine semnalizat.
Drum bun.

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,058
  • Înscris: 24.02.2006

View Postmuncitorii, on 24th June 2012, 16:24, said:

..................la Ploiesti, drumul se facea in stanga pe centura Ploiestiului pt a merge catre comarnic, sinaia, etc. S-a schimbat ceva mai recent ? ..........

intersectia respectiva a fost inlocuita de un sens giratoriu

#4
muncitorii

muncitorii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.05.2012

View Post_Smiley_, on 24th June 2012, 17:01, said:

intersectia respectiva a fost inlocuita de un sens giratoriu

  Ok, m-am edificat, va multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate