Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Dedeman si experienta cu angajatii

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
Sunt un boboc angajat la dedeman pe postul manipulator de marfa ,ce vreau sa va intreb pentru cei care ati mai lucrat,lucrati,aveti frati,rude ,prieteni acolo se respecta programul ,pauzele ,la mine magazinul nu s-a deschis inca si nu vreau sa ajung un sclav la mana lor ,nu am nevoie neaparat de job si nu stau in el dar vreau sa fiu tratat corect .

Deci eu am semnat un contract cu 8 ore de munca 08-17 ,pauza de masa 1 ora de la 12-13
Muncesc 4 zile am doua libere ,Se dau prime de pasti,craciun,bonuri de masa ,salariu la timp
Se tine mult peste program ,este multa discriminare?

am citit asta si nu as accepta niciodata asa ceva ,nu vreau sa muncesc pentru o astfel de firma

http://www.criticata...-cu...-„emag/

Va rog mult daca aveti cunostinte sa imi spuneti si mie

Multumesc

Edited by HouseFreak, 29 May 2012 - 21:10.


#2
emilboc

emilboc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 31.10.2011

 HouseFreak, on 29th May 2012, 22:10, said:

Sunt un boboc angajat la dedeman pe postul manipulator de marfa ,ce vreau sa va intreb pentru cei care ati mai lucrat,lucrati,aveti frati,rude ,prieteni acolo se respecta programul ,pauzele ,la mine magazinul nu s-a deschis inca si nu vreau sa ajung un sclav la mana lor ,nu am nevoie neaparat de job si nu stau in el dar vreau sa fiu tratat corect .

Deci eu am semnat un contract cu 8 ore de munca 08-17 ,pauza de masa 1 ora de la 12-13
Muncesc 4 zile am doua libere ,Se dau prime de pasti,craciun,bonuri de masa ,salariu la timp
Se tine mult peste program ,este multa discriminare?

am citit asta si nu as accepta niciodata asa ceva ,nu vreau sa muncesc pentru o astfel de firma

http://www.criticata...-cu...-„emag/

Va rog mult daca aveti cunostinte sa imi spuneti si mie

Multumesc
demisioneaza ma, ce mai astepti???

stii ce e aia munca?

#3
doru700

doru700

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 16.03.2010

 HouseFreak, on 29th May 2012, 22:10, said:

Sunt un boboc angajat la dedeman pe postul manipulator de marfa ,ce vreau sa va intreb pentru cei care ati mai lucrat,lucrati,aveti frati,rude ,prieteni acolo se respecta programul ,pauzele ,la mine magazinul nu s-a deschis inca si nu vreau sa ajung un sclav la mana lor ,nu am nevoie neaparat de job si nu stau in el dar vreau sa fiu tratat corect .

Deci eu am semnat un contract cu 8 ore de munca 08-17 ,pauza de masa 1 ora de la 12-13
Muncesc 4 zile am doua libere ,Se dau prime de pasti,craciun,bonuri de masa ,salariu la timp
Se tine mult peste program ,este multa discriminare?

am citit asta si nu as accepta niciodata asa ceva ,nu vreau sa muncesc pentru o astfel de firma

http://www.criticata...-cu...-„emag/

Va rog mult daca aveti cunostinte sa imi spuneti si mie

Multumesc
daca nu s-a deschis inca ,cam asa este programul ,dar nu te speria cand se va deschide o sa fie program normal si o sa primesti cam ce ai specificat .

#4
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008

 emilboc, on 29th May 2012, 22:40, said:

demisioneaza ma, ce mai astepti???

stii ce e aia munca?

nici ca puteai da un raspuns mai bun ,munceste tu ca un sclav tot timpul si nu mai venii cu sfaturi aberante,normal ca stiu ce e aia munca dar avem si noi drepturi si nu suntem sclavi,vreau un loc de munca drept care sa isi respecte ceea ce iti ofera,de asta am si intrebat

omul mai are dreptul si la zile libere,macar una,doua ,are dreptul si la pauza ,stiu ca sunt si exceptii sa stai peste program dar asta nu o poti face tot timpul ,eu tot ceea ce vreau sa stiu e daca firma dedeman isi exploateaza angajatii

Edited by HouseFreak, 29 May 2012 - 22:45.


#5
mirceaor

mirceaor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,505
  • Înscris: 22.07.2006
Pui o intrebare degeaba, dupa parerea mea. Nicio firma nu are ca politica "exploatarea angajatilor". Totul depinde de punctul de lucru respectiv, de volumul de munca, de managerii pe care-i ai. Ei decid daca mai au nevoie de oameni sau nu, ei decid daca ii tin peste program sau nu, ei hotarasc totul. Nimic nu e trasat la sange de la nivel inalt. Asa e in orice firma, sunt niste directive care se respecta mai mult sau mai putin strict, cuvantul decisiv il au mereu superiorii din punctul respectiv de lucru.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate