Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Cum Se Schimba Cartea De Identitate La Schimbarea Domiciliului?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
mtode

mtode

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 71
  • Înscris: 21.11.2003
Salut!
As vrea sa stiu si eu cum se procedeaza pentru schimbarea cartii de identitate la schimbarea domiciliului....
ce acte iti trebuie de la comisariat in cazul in care nu ai stagiul militar satisfacut  :worthy: pe unde trebuie sa mai umbli dupa hartii?????

merci,
m

#2
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.488
  • Înscris: 22.05.2002
http://evp.mai.gov.ro/index06.htm
Daca schimbi domiciliul in alt judet iti mai trebuie 2 poze.
Teoretic trebuie sa instiintezi centrul militar judetean de intentia de schimbare a domiciliului, iti dau aia o fituica pe care o atasezi la acte. Personal nu mi-a cerut nimic la politie de genul asta cu toate ca m-am mutat in alt judet.

#3
mtode

mtode

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 71
  • Înscris: 21.11.2003
Multam! astea le stiam insa ma intereseaza cum se procedeaza la comisariat ! Unde trebuie sa mergi si chestii din astea ca nu prea am chef sa ma inhate in army ......se duce de rapa tot bugetul familiei !!!!
Si eu am schimbat judetul!

#4
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.488
  • Înscris: 22.05.2002
Poti:
1. Sa te duci la comisariatul din judetul unde ai avut domiciliul, le spui" nene, am venit conform legii sa anunt ca-mi schimb domiciliul in judetulx, localitatea y", te indruma aia spre serviciul evidenta, iti da un act, te duci la comisariatul din judetul unde vrei sa te muti, le dai hartia, iti da alta, o pui la acte.
2. Te duci la comisariatul nr.2 daca ti-e mai usor, spui povestea de la nr.1, daca ai noroc iti dau ei foita finala si aduc ei fisa ta de la comisariatul unde ai locuit. Daca nu, faci ca la 1.

#5
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.084
  • Înscris: 02.09.2005
1. Te duci la comisariat . Trebuie sa ai la tine actul de proprietate al noului tau domiciliu. Daca nu esti titular al actului, mergi insotit de proprietar fiindca e nevoie de o declaratie ce trebuie completata de acesta.

2. Dupa toate astea, ti se elibereaza o adeverinta pe care trebuie sa o duci la noul comisariat..Acolo nu mai e nevoie de prezenta proprietarului. De la acest comisariat ti se elibereaza alta adeverinta care iti e de folos la politie.

3. La politie iti trebuie adeverinta de la comisariat, actul de proprietate, taxa de vreo 55-60.000 lei (parca), pe care o platesti la cec, o cerere tip pe care o au ei acolo...De asemenea e necesara prezenta proprietarului si la politie (asta in cazul in care e altul decat tine).

Sper sa nu fi uitat vreun act, dar parcursul e sigur asta...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate