Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Militari Residence

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
23625 replies to this topic

#23527
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Confirm ce zice turcalet. Cu mențiunea ca uneori intri și ieși greu din cauza traficului.

#23528
Turcalet

Turcalet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 26.12.2020

View Postleusteanul, on 23 august 2021 - 12:37, said:

"Multe fetițe" intră în categoria avantaje sau dezavantaje?

Avantaje. Avand in vedere ca m-am intors din Turcia dupa 8 ani de trait acolo ma simt ca si cum as fi scos din deşertul Sahara şi aruncat in Izvor.

View Postecologistul, on 23 august 2021 - 18:52, said:

Confirm ce zice turcalet. Cu mențiunea ca uneori intri și ieși greu din cauza traficului.

La ce ore mai exact? Eu fac naveta la Starbucks fiecare diminitea prin strada Tineretului si vad poat 2-3 maşini intre orele 6 şi 8.

#23529
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 12.02.2010
Suntem si noi interesati sa ne achizitionam un apartament in MR.

Am vazut si bune si rele, concluzionez ca nu toate zonele M.R. sunt cu probleme de infrastructura sau alte probleme majore , prin urmare, ce zone din M.R. ne puteti recomanda ?

Multumim

#23530
CARNATUL

CARNATUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 25.08.2021

View Postdjpadrecito, on 24 august 2021 - 18:56, said:

Suntem si noi interesati sa ne achizitionam un apartament in MR.

Am vazut si bune si rele, concluzionez ca nu toate zonele M.R. sunt cu probleme de infrastructura sau alte probleme majore , prin urmare, ce zone din M.R. ne puteti recomanda ?

Multumim

Problema e zona respectiva: Chiajna, o zona mereu aglomerata, blocata/sugrumata de trafic. Mirosul de la groapa de gunoi. Inundatii ale strazilor atunci cand ploua. S-a construit prea mult fara sa se dezvolte infrastructura. Canalizarea refuleaza in strada la ploi. Unele blocuri de acolo au fosa septica si nu sunt racordate la canalizare.

Calitatea finisajelor lasa de asemenea de dorit. Izolarea fonica de la vecini nu exista.

Daca poti trece peste asta este ok.

Inainte sa cumperi, ia la rand youtube-ul, sunt multe stiri despre MR: https://www.youtube....undatii chiajna

#23531
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,561
  • Înscris: 09.09.2017
Chestiile astea sunt omniprezente in jurul Bucurestiului.
Macar de-ati fi avut metroul mai aproape, dar metroul e la pusca cu satelitul, la 30 de minute de mers pe jos, sau de merg cu STB-ul ala infect si supraaglomerat, care oricum vine greu.

#23532
body2409

body2409

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.02.2020
In Militari Residence  se mai construiesc blocuri si in ziua de astazi?

#23533
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,561
  • Înscris: 09.09.2017
Se construiește frenetic in Chiajna.
10 etaje, unul langa altul. Unde e camp, acolo se construiește.


#23534
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 23.05.2008
Ceea ce se intampla in zona asta e o tragedie. Se creeaza un ghetou. In cazul unei crize financiare/sociale zona asta probabil nu va fi deloc prietenoasa.

#23535
Cronos1

Cronos1

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.08.2021
https://www.ziareliv...unt-horror.html

#23536
Cronos1

Cronos1

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.08.2021
Larisei Dragulescu i s-a prăbușit tavanul apartamentului din Militari Residence!

#23537
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Deja s-a pierdut orice asemanare "apropiere" acces la metrou, nu pot pricepe de ce s-ar muta cineva care lucreaza in Bucuresti in Chiajna unde construiesc acum, nu Chiajna aia unde a inceput topicul in 2009. Imi aduc aminte ca in 2009 am fost aproape sa semnez acolo dar era aglomerat Militariul. Posted Image Pe vremea aia nu se construia ca acum si apartamente noi nu prea gaseai. Acum au mai adaugat cateva sute de blocuri care sa se verse in aceleasi strazi facute de Ceausescu la care nu s-a adaugat nimic, nici macar o largire de banda.

Edited by filipxxx, 07 September 2021 - 07:36.


#23538
Turcalet

Turcalet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 26.12.2020

View Postleusteanul, on 25 august 2021 - 09:29, said:

Chestiile astea sunt omniprezente in jurul Bucurestiului.
Macar de-ati fi avut metroul mai aproape, dar metroul e la pusca cu satelitul, la 30 de minute de mers pe jos, sau de merg cu STB-ul ala infect si supraaglomerat, care oricum vine greu.

Ceea mai mare tampenie e ca autobuzele vin in gara "Cartier Militari", dar nu pot sa te asezi in ele sa te feresti de frig, trebuie sa astepti pana cand vine pe horizontal fata de statie la vreo 100 metri distanta, si uneori cand oamenii se grabesc, imi imaginez ca isi asumand ca toti s-au suit, se inchid usile si pleaca in graba, si ramai acolo ca prostul ca nu ai reusit sa intri.

View Postbody2409, on 05 septembrie 2021 - 16:10, said:

In Militari Residence  se mai construiesc blocuri si in ziua de astazi?

Da, vad santiere in fiecare directie, se extinde pana la Primaria Chiajna.

View Postunderground2009, on 07 septembrie 2021 - 01:59, said:

Ceea ce se intampla in zona asta e o tragedie. Se creeaza un ghetou. In cazul unei crize financiare/sociale zona asta probabil nu va fi deloc prietenoasa.

Ei, nici chiar aşa. Avand in vedere dezvoltarea rapida si prezenta firmelor as spune ca o sa aiba o soarta similara cu Popesti Leordeni care ii s-a extins inca o linie Metrorex si asfaltat (ultima oara cand am fost acolo era in 2013 in care era numai camp si case de tigani, am vizitat ieri si am vazut ca e asfalt si trotuare si blocuri etc). S-ar putea sa fie absorbat de Bucuresti cum a fost cartierul Militari in anii 50 un satuc si a devenit cartier cu blocuri.

View Postfilipxxx, on 07 septembrie 2021 - 07:35, said:

Deja s-a pierdut orice asemanare "apropiere" acces la metrou, nu pot pricepe de ce s-ar muta cineva care lucreaza in Bucuresti in Chiajna unde construiesc acum, nu Chiajna aia unde a inceput topicul in 2009. Imi aduc aminte ca in 2009 am fost aproape sa semnez acolo dar era aglomerat Militariul. Posted Image Pe vremea aia nu se construia ca acum si apartamente noi nu prea gaseai. Acum au mai adaugat cateva sute de blocuri care sa se verse in aceleasi strazi facute de Ceausescu la care nu s-a adaugat nimic, nici macar o largire de banda.

Exista o competitie nebuna pe garsonierele din centru, cand m-am intors in tara ma intelegeam cu agentul imobiliar la o vedere, si dupa 10 minute imi spunea ca s-a inchiriat. Mai sunt si proprietari care te intreaba unde lucrezi ce nationalitate ai etc. Eu fiind remote worker nu am putut sa le dau un raspuns satisfacator. Cand am venit in Militari Residence agentii aproape ca m-au fortat sa inchiriez si proprietara mi-a spus ca pot sa fac ce vreau in casa ca imbunatari lucrari etc. Apartamentul e imens pentru o garsoniera si am amenitati pe care nu le gasesti la pretul 200E/luna. Multe advertismente pentru garsoniere din centru nici macar nu au pat-uri (doar un fotoliu etc)

#23539
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Azi la ora 7 dimineata am facut 40 de minute intre militari rezidence si sema parc.
Ieri la ora 11 dimineata acelasi drum a fost facut in 20 minute.
Sunt perioade cind fac si o ora pentru un traseu de 7 km.

#23540
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006
Vand apartament in zona Militari Residence, contactati-ma in privat.

Edited by ech, 20 September 2021 - 13:36.


#23541
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 23.05.2008

View PostTurcalet, on 07 septembrie 2021 - 15:02, said:

Exista o competitie nebuna pe garsonierele din centru, cand m-am intors in tara ma intelegeam cu agentul imobiliar la o vedere, si dupa 10 minute imi spunea ca s-a inchiriat.

E o schema a agentilor imobiliari sa te faca sa te grabesti cu inchirierea si sa accepti si preturi mari si oferte proasta, creand un sentiment de 'graba' si 'competitie' cu ceilalti. Nu e nicio bataie nici pe garsoniere si nici pe alte tipuri de partamente in centru. Am un prieten care are apartament cu doua fix in Piata unirii cu vedere la fantana. A stat cateva lunui sa il inchirieze cu toate ca pretul era destul de bun, 400 de euro.

Edited by underground2009, 30 September 2021 - 23:08.


#23542
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,561
  • Înscris: 09.09.2017

View Postunderground2009, on 30 septembrie 2021 - 23:07, said:



E o schema a agentilor imobiliari sa te faca sa te grabesti cu inchirierea si sa accepti si preturi mari si oferte proasta, creand un sentiment de 'graba' si 'competitie' cu ceilalti. Nu e nicio bataie nici pe garsoniere si nici pe alte tipuri de partamente in centru. Am un prieten care are apartament cu doua fix in Piata unirii cu vedere la fantana. A stat cateva lunui sa il inchirieze cu toate ca pretul era destul de bun, 400 de euro.

Eu nu înțeleg ce caută Chiajna și Popești in administrația Ilfov. Ar trebui sa treacă în administrația Bucureștiului. Impozite mai mari, dar măcar veți avea buletin de București și nu veți mai chițăi așa mult după mocangeli.


#23543
kelu84

kelu84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 12.02.2007
Si cu toate astea se construieste frenetic in zona, se vand si mai frenetic.

#23544
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017

View Postleusteanul, on 01 octombrie 2021 - 05:51, said:

Eu nu înțeleg ce caută Chiajna și Popești in administrația Ilfov. Ar trebui sa treacă în administrația Bucureștiului. Impozite mai mari, dar măcar veți avea buletin de București și nu veți mai chițăi așa mult după mocangeli.
Stai linistit ca impozitele sunt ca in Bucuresti de mari, din pacate sau din fericire...
Parerea mea e ca tot ce este in interiorul DNCB ar trebui sa fie Bucuresti si atat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate