Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

Trucks,buses & other "giants"!

- - - - -
  • Please log in to reply
1262 replies to this topic

#1225
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
tare de tot, locomotive plug, cred ca au o putere imensa locomotivele alea. Mai ales alea ce "taie" zapada (au o "elice" in fata sau ceva asemanator)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gH5fYdWprYY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B89N78zeKAs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1226
floryyn

floryyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,663
  • Înscris: 30.07.2005

View PostH725, on Jan 5 2008, 03:47, said:

Freza de zapada URAL. Are si aeroportul din TM una. Un angajat de acolo mi-a spus ca are 2 motoare, unul pt transmisie si inca unul pt freza...
evz

Pe vremuri, adica prin '98, fiind cu treburi pe la Drumuri si Poduri Gorj, am zarit asa ceva la ei in parcul auto. Nu stiu daca era functionala sau nu sau daca mai exista, daca aflu ceva informatii o sa va zic, dar erau impresionante...
La fosta mea unitate de transmisiuni, aveam cateva autospeciale Ural...erau greoaie si demodate, dar tot ce pot sa spun e ca erau niste bestii 6x6 care n-aveau nicio treaba cu zapada sau noroiul.

Ce parere aveti de asta:

Pentru pasionatii de locomotive, intrati aici:http://www.parovoz.com/indexe.php
O sa va placa!

Attached Files



#1227
bugobela

bugobela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.01.2008
Salut!

Am si eu o intrebare: foloseste cineva dintre voi Valdai sau Gazelle?
Am nevoie de o camioneta si m-ar intresa opinia unui proprietar.

#1228
bodo_el

bodo_el

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.02.2008
Salut!
Am cumparat de curand un MAN 19.414/FE410 A.... cabina de F2000 dar are motor de TG,fabricatie 2001/5.
Merge foarte frumos,nu scoate gram de fum.... dar nu trage si nu stiu din ce cauza....am fost la MAN Service in Bucuresti si au pus`o pe tester.... masina merge perfect dar nu trage.... ce sa aiba daca ma poate ajuta cineva...... multumesc mult!

#1229
Mate90

Mate90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 31.01.2007
dar de chestia asta ce ziceti.Se numeste Volkner Mobil Performance.are un motor de 12000cc si 420 cai.are 10,9m lungime, 3,7m inaltime si 2,5m latime.e "captusit" cu marmura si tot felul de chestii cat mai scumpe. si poate atinge 250km/h!nu el :D ci masina pe care o gazduieste in "compartimentul bagaje" sa-i zic asa.inteligenta treaba. toata harababura costa cam 850 000 oiro.putin?

Attached Files


Edited by Mate90, 02 February 2008 - 23:18.


#1230
neobluenet

neobluenet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 13.08.2004

View PostMate90, on Feb 2 2008, 23:17, said:

dar de chestia asta ce ziceti.Se numeste Volkner Mobil Performance.are un motor de 12000cc si 420 cai.are 10,9m lungime, 3,7m inaltime si 2,5m latime.e "captusit" cu marmura si tot felul de chestii cat mai scumpe. si poate atinge 250km/h!nu el :D ci masina pe care o gazduieste in "compartimentul bagaje" sa-i zic asa.inteligenta treaba. toata harababura costa cam 850 000 oiro.putin?
Asta a fost la Top Gear prin sezonul 8 parca. E misto de tot :coolspeak:.

#1231
mishu_emine

mishu_emine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.08.2007

View Postbodo_el, on Feb 2 2008, 06:24, said:

Salut!
Am cumparat de curand un MAN 19.414/FE410 A.... cabina de F2000 dar are motor de TG,fabricatie 2001/5.
Merge foarte frumos,nu scoate gram de fum.... dar nu trage si nu stiu din ce cauza....am fost la MAN Service in Bucuresti si au pus`o pe tester.... masina merge perfect dar nu trage.... ce sa aiba daca ma poate ajuta cineva...... multumesc mult!

cum adica merge perfect?? scoate toti caii pe care trebuie sa-i scoata sau cum??? daca ii are pe toti asta e....

#1232
Mate90

Mate90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 31.01.2007

View Postneobluenet, on Feb 13 2008, 10:29, said:

Asta a fost la Top Gear prin sezonul 8 parca. E misto de tot :coolspeak:.
stii tu ceva.. dar e TopGear Season 10 Episode 6. ;)

#1233
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006

View PostMate90, on Feb 14 2008, 19:12, said:

stii tu ceva..
dragi compatrioti revin pe acest topicsa va anunt ca incepand de azi conduc un iveco de 19 locuri, cu care am incercat sa fac ceva peripetii cu parteadin spate . daca vreti detalii despre model aici ma gasiti.
...multa multa motorina...
off topic salutari scaniafreck, romaximusro, etc....

Edited by freightliner, 19 May 2008 - 23:22.


#1234
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Bine ai revenit, aspteptam si pozele cu Iveco-ul  ;)

#1235
milan_fan

milan_fan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 29.05.2007
la cati ani poti sa dai de permis categ. C+E ??? eu din cate am inteles de la 21 de ani ..... ma tot contrazic cu cineva care zice ca de la 18  -_-

#1236
mishu_emine

mishu_emine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.08.2007
18....

#1237
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006
deci cum va spuneam: revin, dar nu sunt satisfacut de puterea pe care o da. nu are control de tractiune si cand e gol, ¨aluneca¨, trebuie s-o bag intr-a doua, ca sa nu ¨dardaie¨ .ma gandeam poate e ambreajul dar dupa aceea tot e ok.

Attached Files



#1238
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
multi km fara incidente. In ce tara se intampla asta? Spania?

#1239
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006

View Postromaximusro, on Jun 2 2008, 20:13, said:

Spania?
:D
nu  am spart eu geamul din spate, asa l-am primit.
incercam sa ¨stabilizez viteza¨ - adica konstant¨ cu +  sau - dar merge doar in a 6-a viteza. de ce?

#1240
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007

View Postfreightliner, on Jun 2 2008, 22:10, said:

deci cum va spuneam: revin, dar nu sunt satisfacut de puterea pe care o da. nu are control de tractiune si cand e gol, ¨aluneca¨, trebuie s-o bag intr-a doua, ca sa nu ¨dardaie¨ .ma gandeam poate e ambreajul dar dupa aceea tot e ok.

Salut. Vreau sa te intreb care este viteza maxima pe care ai prins-o cu ea .Am avut ocazia sa conduc si eu una , bine dar era duba  35 C 11 si mai mult de 130 nu vroia . Te intreb asta pentru ca vad ca modelul de fata are 170 Cp .

Mersi

#1241
ciypriyan

ciypriyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 22.02.2006
offtopic:are cineva chestionare ptr c,c+e ? mecanica nu legislatie
cele de pe taraba am auzit ca nu sunt bune , poate are cineva de la scoala la care face.mersi

#1242
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006

View PostMihaitza07, on Jun 3 2008, 14:44, said:

Salut. Vreau sa te intreb care este viteza maxima pe care ai prins-o cu ea .Mersi
97 km/ h - minibusul este limitat, dar ¨rupe¨ cand e vorba de putere.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate