Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Trucks,buses & other "giants"!

- - - - -
  • Please log in to reply
1262 replies to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Sunt innebunit dupa asa ceva, recunosc, imi plac la nebunie tot ceea ce tine de camioane, masini grele, avioane, elicoptere & stuff. Mai sunt colegi de suferinta? Daca da, haideti sa ne impartasim cunostintele, pozele si datele tehnice pe care le avem . Nu e neaparat ca pozele sa fie facute de voi, insa speram sa aduceti ceva nou in discutie, fie doar parerea personala


PS:  Cine are chef de mistouri nu e bine primit in acest topic


Voi incepe eu cu unul din modelele care imi plac cel mai mult cu poze facute de mine:



renault magnum

Attached File  luni_067.jpg   188.45K   650 downloads

MAN TGA

Attached File  puiut_001.jpg   186.11K   406 downloadsAttached File  puiut_011.jpg   200.09K   245 downloads

Mercedes Actros

Attached File  show_001.jpg   173.04K   529 downloads

Interior Iveco Stralis

Attached File  Picture_025.jpg   654.04K   494 downloadsAttached File  Picture_026.jpg   651.15K   485 downloads

#2
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Maximus sunt super fericit de topicul asta,in sfarsit ma pot desfasura si eu!!! :coolspeak:

  Trebuie sa spun de la inceput,chiar daca se vede in username-ul meu ca sunt fan impatimit al camioanelor Scania!!! :inlove:

Attached Files

  • Attached File  2b.jpeg   166.89K   341 downloads
  • Attached File  1b.jpeg   151.25K   232 downloads
  • Attached File  5a.jpeg   146.29K   634 downloads


#3
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
sunt chiar misto, si mie imi plac. si cred ca e si misto sa le conduci  :coolspeak:

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
bine ai venit scania_freak! Ma bucur sa vad ca existat pasionati de aceste animale de povara. Si mie imi place scania(de altfel cum nu poate sa iti placa cand este singura marca premium din europa in acest domeniu) insa sunt indragostit de Renault magnum, in principal datorita liniei masculine. Bine nu e singurul camion dupa care salivez, in principal la scania imi place modelul cu cabina retrasa, seria 4, torpedo





Attached File  Torpedo028.JPG   53.4K   455 downloadsAttached File  Torpedo029.JPG   84.48K   380 downloads
Attached File  Torpedo026.JPG   84.1K   399 downloadsAttached File  Torpedo010.JPG   64.26K   300 downloads

Edited by romaximusro, 13 October 2005 - 14:01.


#5
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
I love them. Imi place eleganta cu care se misca pe drumuri. Dupa ce mergi cu un Volvo dinasta nou, nu iti mai trebuie alta jucarie de masina. Cata eleganta, ce sunete,  :rolleyes:  :inlove:

Attached Files



#6
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
da, Volvo firma care detine scania, facand-o giuvaierul grupului. Volvo care indeplineste in principal rolul de masina buna la toata, fiabila care isi merita fiecare ban platit. Nu degeaba in romania, e unul dintre cele mai vandute cap tractoare, fiind preferat de marii transportatori rutieri romani. Tin minte ca a fost la iulius mall odata expozitie volvo trucks.. am ramas pur si simplu uimit de dimensiunea unui motor de pe fh12


Is curios daca gasim printre membrii softpedia si persoane care isi castiga painea din asa ceva, sau care au condus asa ceva..

#7
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Inca un motiv pentru care imi place SCANIA si anume cabina Longline!!!Priviti dotarile:WC,cabina de dus apa calda/rece,cuptor cu microunde etc.!!!Toate vin din fabrica!!! :worthy:

Attached Files



#8
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
un pic cam gay interiorul pentru gusturile mele,insa un sofer care sta cu saptamanile in asa ceva, nu cred ca isi doreste mai mult :mellow:

#9
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Da asa este gusturile nu se discuta si mie mi se pare cam exagerat,dar camionul nu vine asa tapitat din fabrica,modificarile se fac ulterior de fiecare sofer!!!

#10
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Sa nu uitam nici de MAN o prezenta mai mult decat impunatoare!!! :gunsmilie:

Attached Files



#11
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai putem sa uitam man-ul care facand echivalenta cu lumea automobilelor este bmw-ul camioanelor? De altfel a castigat in ultimul nr din lastautoomnibus testul de cutii automate.




Attached File  2_N_Schwerlaster.jpg   47.63K   322 downloadsAttached File  MAN_TGA_660_Scan2023.jpg   54.07K   345 downloads
Attached File  MAN_TGA_660_Scan2046.jpg   58.49K   232 downloadsAttached File  MAN_TGA_XXL_blau_Scan2061.jpg   50.33K   313 downloads

#12
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 16.08.2002

romaximusro, on Oct 13 2005, 13:48, said:

...  avioane, elicoptere & stuff. ...

<{POST_SNAPBACK}>

Tancuri si alte dracovenii militare se pun? Ia arunca un ochi aici, ofiterii de la unitatea unde am facut armata au ramas cu gura cascata cand au vazut materialele.

#13
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
interesant link, am salivat si eu la ce era pe acolo, interesant elicopterul de transport  EH101, dar cel mai interesant mi s-a parut S-70A BLACK HAWK, un elicopter absolut superb, mai ales in varianta pregatita pentru marina militara

#14
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Iata dovada ca se poate face un tuning extrem si pe camioane!!! :w00t:  :inlove:

Attached Files



#15
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
motorul de pe scania asta chiar are 3000 de cp? Ar fi ceva tinand seama ca e totusi un motor obisnuit si nu un turboreactor (exprimare aproximativa nu stiu exact cum ii spune la cel de avion). Ca mai este un camion dotat cu asa ceva :coolspeak:

#16
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Eu zic ca este posibil,s-ar putea sa fie derivat din motoarele canioanelor de curse si ajutat de turbocompresoare!!!

#17
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Dedicatie pentru Maximus:Scania T-type si in varianta Longline!!! :)

Attached Files



#18
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ha ha.. me in love..  :inlove: daca avea cumva si linia caroseriei mai joase (ceva in genul celei din pozele prezentate de mine) era si mai fain.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate