Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

Instalare receiver Digi Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Bwwlan

Bwwlan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 13.11.2006
Si eu am apelat la o firma de la mine din oras sa vina sa imi instaleze antena Telekom si top box-ul. A venit cu un ciocan rotopercutor, mi-a facut gaura in perete, a tras cablul, a montat un suport suplimentar pentru prinderea antenei in pozitie normala (vertical) pe balustrada balconului, dupa care a inceput sa caute semnalul. Avea ceva geanta cu o gramada de butoane si doua monitoare. Eu doar i-am spus ca pentru receptie e nevoie de satelitul 39 Hellas. I-a luat cam o ora insa a facut treaba buna.
A costat 75 Euro.

Edited by Bwwlan, 12 August 2016 - 13:51.


#38
Valerache

Valerache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.04.2007
Salutare. Am montat antene satelit la cativa prieteni, focussat, dolce. Azi am fost la cineva sa instalez un digi. Parerea mea este ca receptorul este defect. Semnal 0 calitate 0. Nu reactioneaza nici cand scot cardul nici cand scot cablul, nimic. Receptorul este hd dar nu gasesc cum sa setez manual frecventa. A mai intalnit cineva problema asta?

#39
antenutze

antenutze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 27.01.2016
dar cu ce aparat reglezi antena? la ochiometru sau cu vreun aparat de masura... intai de toate trebuie sa fi sigur ca de la partea de antena (reglaj antena, LNB, Mufe, Cablu) ajunge semnalul corect la receptor si abia dupa aceia trebuie sa-ti pui problema acestuia.

#40
Valerache

Valerache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.04.2007
De obicei atunci cand misc antena valorile de semnal se modifica gen 5% sau ceva...dar acum chiar daca modific pozitia antenei si chiar daca scot cablul din LNB sau din receptor nu se modifica nimic, doar 0%.
folosesc si satfinder si compas, de obicei nu am probleme in a gasi satelitul. problema mea e alta: de ce am doar 0% la semnal indiferent ce fac?

Edited by Valerache, 06 April 2017 - 19:21.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate