Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari
 

O fata de 17 ani a fost violata timp indelungat de catre "tatal?" ei. Violatorul se afla in libertate din lipsa de probe?!? .......

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
150 replies to this topic

#145
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

 gigel de hohențolărn, on 27th November 2011, 23:09, said:

de unde știi dumneata ce avem în al doilea caz? ești cumva pe felie cu procuroru de-a instrumentat cazu? :lol:
nu-i nevoie deloc sa fiu... nu se da NUP de aiurea, din contra sistemul e facut sa te frece de nu te vezi si cand esti nevinovat... cand se da NUP, inseamna ca probatoriul este praf total... daca exista si cel mai mica proba valida, se procedeaza la trimiterea in judecata (indiferent daca cu suspectul arestat sau liber pe parcursul urmaririi penale)... de fapt toata discutia de aici arata analfabetismul total al multora, care au pus accentul pe arestare, fara sa inteleaga ca arestarea e doar o masura preventiva care se ia in anumite conditi, iar elementul cheie e trimiterea in judecata si nu retinerea sau arestarea.. . Analfabetismul si prostia sunt cu atat mai crunte cu cat idiotii nu pricep ca spusele unei persoane, contracarate de spusele unei alte persoane, nu au absolut nici o valoare fara alte dovezi. Nu constituie nici indiciu, nici nimic. Prostii sunt atrasi de povestile astea cu violuri mai rau ca mustele de cacat, si cred in ele incredibil de obsesiv, punand botul la toate cretinatitile si reactionad exclusiv irational si emotional, in mod extrem de prostesc.

Edited by gtk, 27 November 2011 - 23:51.


#146
kysrsoze

kysrsoze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 22.08.2002
Cred ca unii se cearta degeaba ca fraierii. Daca Legea Penala ar spune ca, in cazul in care au trecut 24 de ore de la producerea unor fapte (viol sau alta fapta similara produsa) atunci acestea sunt automat prescrise. Inexistenta unor probe materiale evidente pentru orice incompetent conduce automat la incetarea urmaririi penale. Situatie in care ar fi fericita pentru toata lumea mai putin cel/cei vatamat/i. Si uite asa s-ar rezolva nodul gordian. Orice infractor mai istet ar sti de aceasta prevedere si ar sti cum sa uzeze de ea.
In fapt, orice violator (criminal, infractor prins asupra faptului) in prima instanta isi ameninta victima ca-i va produce toate grozaviile din lume, ei, familiei sau celor apropiati ei. Atunci se pierde timp pretios pentru natangii care nu-si primesc pe tava dovezile (probele). Asa este simplu si comod, conform deja traditiei romanesti, sa se tergiverseze si sa se favorizeze infractorul printr-o atitudine de "lasa-ma ca sa te las".

#147
Sarcastic

Sarcastic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 13.11.2011

 gigel de hohențolărn, on 27th November 2011, 23:04, said:

înainte de orice comentariu, te rog dă-mi citatul unde mi-am exprimat "deprimarea". ca să vorbim pe baza probelor pe care le tot invoci, nu pe ce presupuneri faci dumneata.
Gigele, clar n-ai toti iepurii acasa. :death:
Din ce am bolduit in citatele de mai mai jos, deduci ca asta sigur si-a violat trufandaua.
Nici nu e loc de discutie.

 gigel de hohențolărn, on 27th November 2011, 21:04, said:

dacă ai picioru făcut praf se consideră probă?
da sufletu? :console:


 gigel de hohențolărn, on 27th November 2011, 21:30, said:

expertiza psihiatrică/ologică e probă?


 gigel de hohențolărn, on 27th November 2011, 22:40, said:

dacă asta în înțeles dumneata...

mai era un caz din văscăuții din deal: tatăl își violase fiica. judecătorii l-au găsit vinovat și l-au pedepsit cu arest la domiciliu. ca să fie treaba clară -_-
că media mâncă rahat știm, dar că s-or găsi judecători or procurori incompetenți, și asta mai știm.

iar eu privesc cu scepticism posturile bărbaților care iau în derâdere violul. asta așa, ca temă pt acasă ;)

un viol rămâne o dramă indiferent de decizia judecătorilor.


Nu eu judec in baza unor presupuneri. Tu o faci.
In cazul de fata chiar s-a procedat ca la aia pe care dorim sa-i copiem si in justitie, anume ca fara probe omul trebuie considerat nevinovat.

Asta nu inseamna ca il consider ingeras dar lipsa probelor imi interzice si sa-l consider drac.

:kisstogether:

Edited by Sarcastic, 28 November 2011 - 05:33.


#148
ioanaisfetcu

ioanaisfetcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 23.03.2010

 kysrsoze, on 28th November 2011, 04:42, said:

Cred ca unii se cearta degeaba ca fraierii. Daca Legea Penala ar spune ca, in cazul in care au trecut 24 de ore de la producerea unor fapte (viol sau alta fapta similara produsa) atunci acestea sunt automat prescrise. Inexistenta unor probe materiale evidente pentru orice incompetent conduce automat la incetarea urmaririi penale. Situatie in care ar fi fericita pentru toata lumea mai putin cel/cei vatamat/i. Si uite asa s-ar rezolva nodul gordian. Orice infractor mai istet ar sti de aceasta prevedere si ar sti cum sa uzeze de ea.
In fapt, orice violator (criminal, infractor prins asupra faptului) in prima instanta isi ameninta victima ca-i va produce toate grozaviile din lume, ei, familiei sau celor apropiati ei. Atunci se pierde timp pretios pentru natangii care nu-si primesc pe tava dovezile (probele). Asa este simplu si comod, conform deja traditiei romanesti, sa se tergiverseze si sa se favorizeze infractorul printr-o atitudine de "lasa-ma ca sa te las".

Esti simpatic! Mai binedispus in aceste ore ale diminetii.
Insa situatia este si cam trista. Pe undeva cam asa se petrec lucrurile. Comoditatea, incompetenta, prostia, coruptia si alte calitati de baza ale organelor de ancheta se impletesc ciudat si "armonios" cu starea infractionala existenta pe aceste meleaguri.

#149
kysrsoze

kysrsoze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 22.08.2002

 ioanaisfetcu, on 28th November 2011, 09:18, said:

Esti simpatic! Mai binedispus in aceste ore ale diminetii.
Insa situatia este si cam trista. Pe undeva cam asa se petrec lucrurile. Comoditatea, incompetenta, prostia, coruptia si alte calitati de baza ale organelor de ancheta se impletesc ciudat si "armonios" cu starea infractionala existenta pe aceste meleaguri.
Cu placere. Dar n-am vrut cu tot dinadinsul.

#150
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

 ioanaisfetcu, on 28th November 2011, 09:18, said:

Insa situatia este si cam trista. Pe undeva cam asa se petrec lucrurile. Comoditatea, incompetenta, prostia, coruptia si alte calitati de baza ale organelor de ancheta se impletesc ciudat si "armonios" cu starea infractionala existenta pe aceste meleaguri.
pai si care ar fi cauza dupa parerea ta? sa nu-mi bagi placa cu "romanii sunt prosti leneji nijte nemernici ar trebui stersi de pe fata pamantului" ca ma arunc pe fereastra,
m-ati disperat cu lamentarile voastre ca noi suntem de vina, da nici unu nu va considerati vinovati de ceva daca va intreb "bine bah, deci te consideri vinovat de starea natiunii?"

altfel, tu de groaznicul ala in Austria care si-a violat fetele in beci nush cati ani, ai auzit?
si da cate si mai cate crime pe acelasi calapod nu exista in America sau Anglia sau Franta...

si da tu mai exact de ce ai deskis threadu asta? ce vrei sa afli tu? sau esti inca o dusa din aia fascinata de violuri incestuoase?

Edited by criztu, 28 November 2011 - 23:59.


#151
madalin

madalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 08.02.2002

 criztu, on 28th November 2011, 23:58, said:

pai si care ar fi cauza dupa parerea ta? sa nu-mi bagi placa cu "romanii sunt prosti leneji nijte nemernici ar trebui stersi de pe fata pamantului" ca ma arunc pe fereastra,
m-ati disperat cu lamentarile voastre ca noi suntem de vina, da nici unu nu va considerati vinovati de ceva daca va intreb "bine bah, deci te consideri vinovat de starea natiunii?"

altfel, tu de groaznicul ala in Austria care si-a violat fetele in beci nush cati ani, ai auzit?
si da cate si mai cate crime pe acelasi calapod nu exista in America sau Anglia sau Franta...

si da tu mai exact de ce ai deskis threadu asta? ce vrei sa afli tu? sau esti inca o dusa din aia fascinata de violuri incestuoase?
Fascinate si obsedate sunt televiziunile, conduse de departe de ProsTV.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate