Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

Sony DCR-VX2100

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#37
mautza

mautza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.03.2006
Pentru Tractoristu'

    Daca te referi la curatarea head-ului, iti secomand strict curatarea la aparitia semnalului CLEAN HEAD care apare pe LCD si iti blocheaza posibilitatea de a mai inregistra pana nu introduci caseta de curatare. Caseta aia are un fel de banda abraziva care curata. Nu e recomandata folosirea prea des si fara motive intemeiate ca te ''smirgheleste'' la buzunar cand va trebui sa-i pui head nou...

#38
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
http://f64.ro/det.ph...id=252&pid=4773 nu vigneteaza pe VX2100 si e si f. ok la capitolul distorsiuni.

Plus ca nu stiu voi, dar eu daca vine un pasionat la mine la masa si se uita un pic la camera si vede o lentila "kukuruku" nu prea da deloc bine...toti oamenii sunt mai mult sau mai putini snobi

#39
mautza

mautza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.03.2006
Stie cineva unde gasesc un manual de utilizare in romana pentru VX 2100e, plz

#40
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
daca vrea cineva sa cumpere un wide canon ca cel de mai sus la 5.5 mil, da-ti-mi PM

Edited by GunX, 09 March 2007 - 21:55.


#41
IL_ConTe

IL_ConTe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 16.08.2005
Se poate schimba numele topicului in genul ..... Gata Sa ma duc mai repede cat se mai gasesc vx-ruile. Incep sa dispara, rar cate un bisnitar doi mai au cateva.

#42
bydede

bydede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 06.05.2006
Mai oameni, buni!
Am o mare rugaminte: la un PD 170P este bun trepiedul acesta de aici http://f64.ro/det.ph...id=206&pid=3306? Sau ce trepied recomandati? Credeti ca este mai bine sa iau unul de la Sony cum e VCT1170 RM?
PS: La o adica, ies mult mai ieftin daca, de la acelasi furnizor, atasez o telecomanda pt trepiedul Giottos. Basca, au si husa pt trepied la un pret bunicel :). Si tot ies mai bine decat daca as lua de la Sony...
Voi ce ziceti, se merita? Sau cu ce lucrati si sunteti multumiti (referitor la trepiede)?

Dati-mi va rog, o idee si despre suporti de umar pt PD170P sau VX2100E!
Va voi ramane profund recunoscator pt sfaturile si sugestiile voastre (si probabil cei ce vor citi).
Toata stima!

#43
marius6006

marius6006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2008
dupa cautari nesfasirte pe net nu am gasit manualul de utilizare in limba romana pt camera asta,daca il are cineva va rog sa mi-l trimiteti si mie pe mail [email protected] anticipat

#44
marius6006

marius6006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2008
am gasit manualul daca sunteti interesatii MP, in dar am primit in dar voi da,tin sa-i multumesc unui domn pe nume Milu din timisoara care mi l-a dat

#45
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
BRAVO ! Multumesc mult...cred ca e de folos la multi...desi camera are ceva istorie.

#46
marius6006

marius6006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2008
manual de fx1 in ro pt cei interesati gratis

#47
bonchis_diana

bonchis_diana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.08.2008
buna mi ar putea trimite si mie pe mail cineva manualul in limba romana pt camera video sony vx 2100.
va multumesc mult :lol:

#48
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
In principiu cred ca ti-ar putea trimite daca ar sti adresa de mail

Edited by Tractoristu', 02 August 2008 - 14:38.


#49
bonchis_diana

bonchis_diana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.08.2008
adresa mea de mail este [email protected]

#50
titussoft

titussoft

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.02.2008
daca ar avea cineva pentru pd170 as ramane complet dator si apropo trimiteti-mi si mie va rog daca puteti manualul pt VX2100 pe [email protected]

#51
lulache68

lulache68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 13.07.2005
Scuzati-ma da sunteti bolnavi??? Cum n/ati gasit manualul? Este si pe siteul romanesc SONY... ftp://ftp.vaio-link.com/pub/manuals/consu...2100E_IM_RO.PDF       Poftim, asta/i adrea de unde/l puteti descarca....

#52
tyty1979

tyty1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.08.2009
il am eu si deaja lam scos la imprimanta are 187 de pagini , cine doreste MANUALUL DE UTILIZARE de la VX 2100 ma poate contacta pe adresa de email [email protected]
MANUALUL ARE 7,16 MB  cine il doreste il trimit prin email , numai sa il ceara

#53
vicius_the_one

vicius_the_one

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 15.11.2007
Salutare tuturor, cine ma poate ajuta cu un manual de service pentru sony VX-2100e, un link. Acest manual de compus pe 3 nivele(Leve 1, 2 si 3). primele 2 le am deja, dar nu il gasesc pe cel level 3. Formatul lor e PDF si denumirea cam asa "Sony Dcr-Vx2100 Service Manual l3.pdf". Rog moderatorii sa mute in topicul aferent acest post...eventual. Modalitatea de search lasa de dorit(nu exista ceva mai advanced la search ?)

PS: La un vx-2100e tot apare cleaning cassete. Chiar s-a facut si service ocazie cu care s-a schimbat o rola si un angrenaj conform procedurilor seervice asta fiind solutia la VX cand apare cleaning casette. Anterior reparatiei a fost curatata de vreo 3 ori in 2 saptamani,dar degeaba. Tot reparatia a linistit-o. Cand avea probleme avea dropuri pe imagine si mai ales pe sunet(ba chiar si tinuta in mana se auzeau niste socuri in mecanismul de actionare a benzii). Acum la 2 sapt de la reparatie a reaparut "Cleaning casette" si din studierea inregistrarii nu apar dropuri de imagine sau sunet. Am mai incercat derularea pe imagine(play+rew), am inteles ca asta ar curata capul.

Edited by vicius_the_one, 08 November 2009 - 20:10.


#54
coca_tm

coca_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 16.11.2009
Sigur nu-s proaste casetele? Si eu am aceeasi problema, dar numai la casete noi, care din cate am citit pe aici ar putea fi contrafacute...

Edited by CristianAdrian, 12 October 2010 - 12:08.
scos citat inutil


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate