Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Sony DCR-VX2100

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
saredinzapada

saredinzapada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.09.2006
As dori si eu manualul de la vx2100 varianta in romana daca se poate. mail: [email protected]. Multumesc anticipat.

#56
FANNES

FANNES

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.04.2010

View Postmarius6006, on 13th July 2008, 16:39, said:

manual de fx1 in ro pt cei interesati gratis
Trimite-mi, te rog, si mie manualul de utilizare in lb.romana pt VX2100  [email protected]


View Postmarius6006, on 28th May 2008, 00:28, said:

am gasit manualul daca sunteti interesatii MP, in dar am primit in dar voi da,tin sa-i multumesc unui domn pe nume Milu din timisoara care mi l-a dat
Mi-l poti trimite si mie, te rog? [email protected]

#57
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
unele manuale aici, atenție nu heckăriți ceva pe acolo

#58
emypavel

emypavel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.01.2011

View PostGunX, on 3rd October 2005, 14:18, said:

Nu am nimic personal cu tine, doar ca sper sa ma intelegi ca desi apreciez intentia de a filma cu una din cele mai bune camere video pentru evenimente, urasc modalitatea asta (sau o consider o "risipa") atata vreme cat nu te concentrezi sa scoti tot ce se poate din ea, pentru ca cealalta mana/emisfera a creierului sunt folosite la altceva.

In particular VX-ul este foarte apreciata pentru multitudinea de controale manuale (butonase si switch-uri) de pe carcasa, toate destinate mainii stangi. Cu ele ai acces la o serie de setari, lucru care pe langa calitatea celor 3 senzori semi-profesionali de 1/3", face toata diferenta din lume fata de un materialul "full-auto" complet amatoristic.

Sa o folosesti ca un point'n'shoot, este cea mai mare greseala in opinia mea. Este ca si cand ti-ai lua un Ferrari sa-l conduci ca pe o Dacie, subturand motorul fara sa treci de 2000 rpm. Nu-i problema, va merge, dar e pacat de D-zeu, iti bati joc de tine in primul rand.

Camera va fi deosebit de grea pentru o singura mana. Cu bateria mare (NP-F960 necesara pentru a acoperi fara probleme durate lungi de inregistrare), camera este balansata corect ca centru de greutate, dar oricata forta ai avea, nu cred ca vei putea sa filmezi doar cu dreapta mai mult de cateva minute. Altfel, fiind o camera efectiv "lunga" vei incadra total haotic pe verticala si o vei balansa cel putin in ultimul hal.
Daca poti sa renunti la comportamentul exceptional in luminba slaba al VX-ului, Panasonicul mai compact NV-GS400 este o camera mult mai pretabila la ceea ce doresti tu (si mai mica si mai usoara si mai ieftina).

Da nexland, am fost la un eveniment in doi oameni, unde a doua camera era un XM2. Daca ai lumina buna in restaurant, ma indoiesc ca vei avea un client din trei care sa faca diferenta. In schimb, majoritatea localurilor merg pe atmosfera romantica, predominant gablena, acolo unde VX-ul straluceste si diferenta face toti banii. Culorile si detaliile la Sony sunt superioare, fara doar si poate, dar si clasa lor este un pic diferita (adica e normal).

Canonul este o camera buna, dar iconitele infantile de pe ecran si senzorii de 1/4" o leaga insa de gardul ograzii cu amatori. Mai mica si mai usoara e mai simplu de luat intr-o vacanta, unde nu vrei sa renunti la 3CCD, dar vrei si obiectiv ceva mai de soi...sau pur si simplu urasti sapunierele :)
Deci Canon xm 2 nu e asemanatoare cu vx 2100? nu e o camera semi profesionala buna pt evenimente? nu filmeaza la calitate mare?

#59
makita099

makita099

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.07.2012
As dori si eu manualul de la vx2100 varianta in romana daca se poate. mail:[email protected]

#60
makitor

makitor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 05.04.2009
Salut. Nu s-a postat de mult aici dar sper ca cineva sa ma poata ajuta. Dispun de ceva bani si as dori sa-mi iau o camera. Am gasit doua modele:
DCR-VX2100 http://www.okazii.ro...00-e-a123317953
si
DSR PD-150 http://www.okazii.ro...orii-a119483392
care e mai noua comparabil cu anul fabricatiei.
Cand s-a produs primul model si cand al doilea? Multumesc anticipat
Sunt diferente mari intre ele?

#61
hy28

hy28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 13.03.2011
ca si imagine sunt asemanatoare,dar eu as lua vx-ul pt.ca pd150 are sunet mono; trebuie sa ai mare atentie insa daca o iei second hand,fiindca au probleme cu drope-frame-rile pe casete.

#62
SDHC

SDHC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 20.11.2011
Ca si modele  PD150 are sora mai mica  VX 2000, iar PD170 pe VX 2100; cele din urma fiind modele mai noi aproximativ (8 ani). Diferenta dintre PD si VX este ca PD are intrare XLR si poate inregistra in modul DVCAM.Deci mai noua este VX 2100.

@ makita099 manual in romana gasesti mai jos:
      http://www.sony.ro/s...VX2100E/manuals

Edited by SDHC, 22 February 2013 - 20:00.


#63
printzzuu

printzzuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 20.11.2007
salutare,am cumparat o camera vx2100 si nu are card ,ce fel de card trebuie si cat suporta maxim ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate