Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Sony DCR-VX2100

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#37
mautza

mautza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.03.2006
Pentru Tractoristu'

    Daca te referi la curatarea head-ului, iti secomand strict curatarea la aparitia semnalului CLEAN HEAD care apare pe LCD si iti blocheaza posibilitatea de a mai inregistra pana nu introduci caseta de curatare. Caseta aia are un fel de banda abraziva care curata. Nu e recomandata folosirea prea des si fara motive intemeiate ca te ''smirgheleste'' la buzunar cand va trebui sa-i pui head nou...

#38
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
http://f64.ro/det.ph...id=252&pid=4773 nu vigneteaza pe VX2100 si e si f. ok la capitolul distorsiuni.

Plus ca nu stiu voi, dar eu daca vine un pasionat la mine la masa si se uita un pic la camera si vede o lentila "kukuruku" nu prea da deloc bine...toti oamenii sunt mai mult sau mai putini snobi

#39
mautza

mautza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.03.2006
Stie cineva unde gasesc un manual de utilizare in romana pentru VX 2100e, plz

#40
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
daca vrea cineva sa cumpere un wide canon ca cel de mai sus la 5.5 mil, da-ti-mi PM

Edited by GunX, 09 March 2007 - 21:55.


#41
IL_ConTe

IL_ConTe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 16.08.2005
Se poate schimba numele topicului in genul ..... Gata Sa ma duc mai repede cat se mai gasesc vx-ruile. Incep sa dispara, rar cate un bisnitar doi mai au cateva.

#42
bydede

bydede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 06.05.2006
Mai oameni, buni!
Am o mare rugaminte: la un PD 170P este bun trepiedul acesta de aici http://f64.ro/det.ph...id=206&pid=3306? Sau ce trepied recomandati? Credeti ca este mai bine sa iau unul de la Sony cum e VCT1170 RM?
PS: La o adica, ies mult mai ieftin daca, de la acelasi furnizor, atasez o telecomanda pt trepiedul Giottos. Basca, au si husa pt trepied la un pret bunicel :). Si tot ies mai bine decat daca as lua de la Sony...
Voi ce ziceti, se merita? Sau cu ce lucrati si sunteti multumiti (referitor la trepiede)?

Dati-mi va rog, o idee si despre suporti de umar pt PD170P sau VX2100E!
Va voi ramane profund recunoscator pt sfaturile si sugestiile voastre (si probabil cei ce vor citi).
Toata stima!

#43
marius6006

marius6006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2008
dupa cautari nesfasirte pe net nu am gasit manualul de utilizare in limba romana pt camera asta,daca il are cineva va rog sa mi-l trimiteti si mie pe mail [email protected] anticipat

#44
marius6006

marius6006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2008
am gasit manualul daca sunteti interesatii MP, in dar am primit in dar voi da,tin sa-i multumesc unui domn pe nume Milu din timisoara care mi l-a dat

#45
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
BRAVO ! Multumesc mult...cred ca e de folos la multi...desi camera are ceva istorie.

#46
marius6006

marius6006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2008
manual de fx1 in ro pt cei interesati gratis

#47
bonchis_diana

bonchis_diana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.08.2008
buna mi ar putea trimite si mie pe mail cineva manualul in limba romana pt camera video sony vx 2100.
va multumesc mult :lol:

#48
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
In principiu cred ca ti-ar putea trimite daca ar sti adresa de mail

Edited by Tractoristu', 02 August 2008 - 14:38.


#49
bonchis_diana

bonchis_diana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.08.2008
adresa mea de mail este [email protected]

#50
titussoft

titussoft

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.02.2008
daca ar avea cineva pentru pd170 as ramane complet dator si apropo trimiteti-mi si mie va rog daca puteti manualul pt VX2100 pe [email protected]

#51
lulache68

lulache68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 13.07.2005
Scuzati-ma da sunteti bolnavi??? Cum n/ati gasit manualul? Este si pe siteul romanesc SONY... ftp://ftp.vaio-link.com/pub/manuals/consu...2100E_IM_RO.PDF       Poftim, asta/i adrea de unde/l puteti descarca....

#52
tyty1979

tyty1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.08.2009
il am eu si deaja lam scos la imprimanta are 187 de pagini , cine doreste MANUALUL DE UTILIZARE de la VX 2100 ma poate contacta pe adresa de email [email protected]
MANUALUL ARE 7,16 MB  cine il doreste il trimit prin email , numai sa il ceara

#53
vicius_the_one

vicius_the_one

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 15.11.2007
Salutare tuturor, cine ma poate ajuta cu un manual de service pentru sony VX-2100e, un link. Acest manual de compus pe 3 nivele(Leve 1, 2 si 3). primele 2 le am deja, dar nu il gasesc pe cel level 3. Formatul lor e PDF si denumirea cam asa "Sony Dcr-Vx2100 Service Manual l3.pdf". Rog moderatorii sa mute in topicul aferent acest post...eventual. Modalitatea de search lasa de dorit(nu exista ceva mai advanced la search ?)

PS: La un vx-2100e tot apare cleaning cassete. Chiar s-a facut si service ocazie cu care s-a schimbat o rola si un angrenaj conform procedurilor seervice asta fiind solutia la VX cand apare cleaning casette. Anterior reparatiei a fost curatata de vreo 3 ori in 2 saptamani,dar degeaba. Tot reparatia a linistit-o. Cand avea probleme avea dropuri pe imagine si mai ales pe sunet(ba chiar si tinuta in mana se auzeau niste socuri in mecanismul de actionare a benzii). Acum la 2 sapt de la reparatie a reaparut "Cleaning casette" si din studierea inregistrarii nu apar dropuri de imagine sau sunet. Am mai incercat derularea pe imagine(play+rew), am inteles ca asta ar curata capul.

Edited by vicius_the_one, 08 November 2009 - 20:10.


#54
coca_tm

coca_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 16.11.2009
Sigur nu-s proaste casetele? Si eu am aceeasi problema, dar numai la casete noi, care din cate am citit pe aici ar putea fi contrafacute...

Edited by CristianAdrian, 12 October 2010 - 12:08.
scos citat inutil


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate