Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis
 Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...
 Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...
 Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de le convine unora sa cumper...
 

Kraft Foods - Jacobs Kronung.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.251
  • Înscris: 20.10.2008
Deci vreau și eu să știu de ce pe pachetele de Kronung din Carrefour și Megaimage mai scrie doar în nemțește. După ce că s-au scumpit aiurea și uneori are gust de pământ ars, dovadă că nu este mereu același sortiment în pungi, acum nici măcar nu mai scrie în română pe ele. Io nu am Mercedes și nici nu pic în dos când văd scris nemțește undeva. Deci care este raționamentul?

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.773
  • Înscris: 15.06.2004
Probabil conteaza de unde sunt aduse. Mai mult ca sigur astea nu au intrat prin Kraft Food Romania.

#3
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.024
  • Înscris: 22.01.2008
Indiferent pe ce cale intra produsele in tara si ce fel de ambalaje au, legea obliga ca pe pachet sa existe macar o eticheta ordinara cu informatiile esentiale in limba romana.

Daca aceasta eticheta lipseste si asta te deranjeaza, poti face reclamatie la opc.

#4
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.017
  • Înscris: 01.11.2005
De cateva ori am adus cafea Jacobs tocmai de la mama ei din Sofia si am descarcat-o la Kraft Brasov .NU scria romaneste pe ambalaje probabil trebuia sa le lipeasca cineva alte etichete dar nu a mai avut timp.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate